Przykre porażki Wybrzeża i Spójni

23 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024/25. Pierwszy transfer
Wybrzeże przegrało w Legionowie i pierwszych punktów będzie musiało szukać za tydzień w derbowym meczu z licealistami z SMS Gdańsk. Na zdjęciu Andrzej Rakowski. Wybrzeże przegrało w Legionowie i pierwszych punktów będzie musiało szukać za tydzień w derbowym meczu z licealistami z SMS Gdańsk. Na zdjęciu Andrzej Rakowski.

Nie udał się pierwszy krok na drodze do awansu do PGNiG Superligi szczypiornistom Wybrzeża. W spotkaniu faworytów I-ligowych rozgrywek gdańszczanie przegrali w Legionowie z miejscowym KPR 26:29. Za tydzień już we własnej hali podejmą zespół SMS Gdańsk, który zdobył premierowe punkty, wygrywając z AZS UW Warszawa. Natomiast w Kościerzynie porażki doznali piłkarze ręczni Kar-Do Spójni Gdynia.

KPR Legionowo - Wybrzeże Gdańsk 29:26 (13:13)
KPR: Szałkucki, Rybicki - Pomiankiewicz 9, Lisicki 8, Zasikowski 4, Szmulik 3, Ciok 3, Kasprzak 1, Bulej 1, oraz Wiak, Olęcki, Kolczyński.

WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Nilsson 7, Mogielnicki 4, Waszkiewicz 4, Rogulski 3, Kondratiuk 3, Abram 3, Rakowski 2 oraz Jasowicz, Markuszewski, Sulej.

Inaugurujący ligowy sezon gdańszczanie (pauzowali w pierwszej kolejce) w Arenie Legionowo zjawili się ze świadomością, że czeka ich bardzo ciężkie spotkanie. Nie tylko dlatego, iż KPR obok właśnie Wybrzeża wymieniany jest jako jeden z głównych faworytów do awansu, ale też dlatego, iż nie mogli znaleźć na nich patentu podczas dwóch spotkań sparingowych (porażka i remis). Poza tym zespół z Legionowa dosłownie rozbił w pierwszym spotkaniu AZS UW Warszawa 35:21.

Gospodarze nie czekali długo by potwierdzić swoje umiejętności. Choć początek spotkania był wyrównany to KPR zaczął budować przewagę. Na pięć minut przed przerwą prowadzili różnicą trzech trafień. Duża w tym zasługa dobrze spisującego się bramkarza Tomasza Szałkuckiego. Wśród gości najczęściej radził sobie z nim doświadczony Dawid Nilsson biorąc odpowiedzialność za grę Wybrzeża w ofensywie.

Gdańszczanie tuż przed przerwą zdołali wyrównać stan meczu po rzucie sprowadzonego latem z SMS Gdańsk Łukasza Rogulskiego. W drugiej części spotkania podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka zdołali nawet objąć prowadzenie, ale na ostatnie minuty KPR zdołał się zmobilizować i przejął inicjatywę odzyskując przewagę 3 bramek.

Gospodarze obronili tym samym pozycję lidera grupy A, zaś gdańszczanie na pierwszą wygraną będą musieli poczekać co najmniej do kolejnego weekendu, gdy we własnej hali podejmą w derbowym starciu z SMS Gdańsk.

SMS ZPRP Gdańsk - AZS UW Warszawa 27:21 (16:10)
SMS: Morawski, Plaszczak- Chełmiński 9, Genda 5, Misiejuk 3, Ciosek 3, Malczewski 2, Szopa 2, Gębala 1, Bąk 1, Gąsiorek 1 oraz Przymlewicz, Pacała, Bartłomiejczyk.

AZS: Malanowski, Troński - Nowak 8, Wolski 3, Kuc 2, Puszkarski 2, Zaprutko 2, Monikowski 2, Chmielowski 1, Bożek 1 oraz Flisiak, Brinovec, Krawiecki.

Licealiści w 2. kolejce wygrali u siebie z AZS UW Warszawa 27:21 (16:10). Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem wyrównanej gry i choć goście zdecydowanie przystąpili do ataków, rewelacyjnie spisywał się w bramce Adam Morawski, dzięki któremu SMS zdołał unikać strat i wyszedł na prowadzenie 5 bramkami (12:7). Akademicy zdołali się zbliżyć co najwyżej na 4, a przewagę i tak udało się jeszcze powiększyć między innymi dzięki celnym rzutom wyróżniającego się tego dnia Rafała Chełmińskiego (9 bramek), który wraz z Pawłem Gendą (5 trafień) nadawał ton grze ofensywnej również po przerwie.

SMS powetował sobie tym samym porażkę w pierwszej kolejce z Kar-Do Spójnią Gdynia (czytaj więcej), która tym razem "nacięła się" w Kościerzynie.

KS Vetrex Sokół Kościerzyna - Kar-Do-Spójnia Gdynia 23:20 (13:11)
VETREX SOKÓŁ: Pieńczewski, Kulas - M. Reichel 4, J.Reichel 4, Gryczka 4, Lisewicz 4, Żynda 3, Janusiewicz 2, Ringlewski 1, Czaja 1, oraz Kuczyński, Szala.

KAR-DO SPÓJNIA: Trojański, Zimakowski - Radecki 5, Wesołek 5, Karpiński 2, Wiśniewski 2, Nowaliński 2, Kuptel 1, Wróbel 1, M.Gębała 1, Dorsz 1 oraz Bonisławski, Bronk, Kupiec, Miedziński.

Podopieczni Leszka Biernackiego rozpoczęli mecz z Sokołem od prowadzenia 2:0 po trafieniach Damiana Karpińskiego, ale gospodarze szybko doprowadzili do remisu, a nawet objęli prowadzenie 5:4. Dwukrotnie zaliczali po trzy trafienia z rzędu, dzięki czemu odskoczyli gdynianom na 3 bramki (9:6), a później prowadzili nawet 13:9.

Goście zdołali zmniejszyć przed przerwą straty do dwóch bramek, a później dwukrotnie doprowadzali do remisów (14:14 i 18:18). Sokół ponownie prowadzenie objął po rzucie Michała Janusiewicza i dystans utrzymał już do końca spotkania. Pomimo porażki gdynianie pozostają najwyżej sklasyfikowanym z trójmiejskich zespołów. W niedzielę 30 września o godzinie 15:00 w hali GOSiR przy ulicy Olimpijskiej podejmą WKS Grunwald Poznań.

Wyniki 2 kolejki

• AZS UW Warszawa - WYBRZEŻE GDAŃSK 21:28 (8:12)
  • MKS Poznań - SMS GDAŃSK 27:23 (11:11)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 32:25 (19:11)
  • Nielba Wągrowiec - Vetrex Sokół Kościerzyna 29:23 (15:10)
  • Real Astromal Leszno - Polski Cukier-Pomezania Malbork 29:28 (16:11)
  • AZS UKW Bydgoszcz - Meble Wójcik Elbląg 24:32 (13:14)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Grunwald Poznań 32:22 (17:11)

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
WKS Grunwald Poznań - OKPR Warmia-Traveland 20:36 (9:13), KPR Wolsztyniak Wolsztyn - KS Meble Wójcik Elbląg 30:25 (14:10), GSPR Gorzów Wlkp.- MKS Arot-Astromal Leszno 24:37 (10:17).

Opinie (9)

• Wybrzeże, Kuptel i Waszkiewicz - najpierw nadmuchaliście ten balon, teraz Was wszyscy dmuchać będą

• 9 6

• falstart troche obciach

Legionovia do potentatów nie należy a jednak pokonał faworyta do awansu i co dalej z takim składem to ten mecz powinien byc wygrany i to na luzie ale to początek zobaczymy dalej.

• 14 1

• DOBRA PRZERÓBKA TREŚCI Z SPORTOWYCH FAKTÓW :) (1)

• 5 0

• Dokładnie, nawet w miejscach w których podawane są bramki od najwięcej do najmniej tu jest tak samo, a w innych również tak samo :D Żenada... Jest coś takiego jak prawo prasowe?

• 3 0

• w Kościerzynie największy wkład w przegraną zespołu z Gdyni ma trener Biernacki.On nie kontaktuje co się dzieje na boisku,a krzyczenie na zawodników,szarpanie zmiany dla zmian po jakimś błędzie,jedna akcja i znowu zmiana.Ten zespół powinien zabiegać "dziadków" z Sokoła-ale chyba w taktyce było że mają grać bez kontry.Druga sprawa rzuty-z bramkarza Sokoła zrobili mistrza świata-facet ma 2 metry i wszystko rzucane góra lub półgórne.Czy nie ma osoby która by przekazała zawodnikom gdzie takim bramkarzom się rzuca?No ale jak trener walczy ze sobą i swoimi zawodnikami to jak ona ma to przekazać?Szkoda bo powinni ten mecz wygrać.
    O sędziach nie wspomnę,w dwie strony błędy,karanie 2 minutami - to BLAMAŻ!!