Puchar Polski florecistów

5 grudnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Andrzej Witkowski zajął trzecie miejsce w zawodach młodzieżowego Pucharu Polski. W półfinale toruńskiego turnieju florecista Sietom AZS AWFiS Gdańsk przegrał z Jakubem Jędrkowiakiem (Polonia Leszno).

W grodzie Kopernika wystartowało aż 80 zawodników. Frekwencja rośnie liczba szans na zdobycie punktów do krajowego rankingu maleje. Wiosną przyszłego roku dla trzech najlepszych ta oznaczać będzie przepustkę do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata. Na razie gdańszczanie są poza premiowanymi miejscami. Jako zespół prezentują się nawet dobrze, ale brakuje indywidualności.

W Toruniu trzech akademików przebiło się do szerokiego finału, ale ćwierćfinał przebrnął tylko Andrzej Witkowski. Andrzej pokonał Aleksandra Szaliankowa (Białoruś) 15:11. Na siódmej pozycji, po porażce 13:15 z Michałem Majewskim (AZS AWF Warszawa), uplasował się Krzysztof Pietrusiak, a Wojciech Naruszewicz był ósmy. Uległ Łukaszowi Mandesowi (AZS AWF Warszawa) 12:15, który był lepszy także w finale. Stołeczny florecista pokonał w nim Jędrkowiaka 15:10.