Punkt przewagi nad strefą spadkową

20 kwietnia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Mimo dzielnej postawy piłkarki ręczne AZS AWFiS przegrały na wyjeździe z Ruchem Chorzów 26:31 (9:13). Tym samym zwyciężczynie praktycznie zapewniły sobie utrzymanie w ekstraklasie, a przewaga gdańszczanek nad spadkową pozycją stopniała do jednego punktu. W dodatku za tydzień akademiczki będą musiały zagrać z depczącą im po piętach Słupią na wyjeździe

.

RUCH: Wasiuk, Wąż - Sęktas 3, Radoszewska 2, Lanuszny 7, Lesik 5, Szyszkiewicz 4, Wawrzyńczyk 2, Grudka 2, Lipko 3, Dybul 1, Rzeszutek 2.

AZS AWFiS: Brzezińska - Neumann, Kowalewska 3, Kempa, Jakubowska 1, Kordunowska 3, Drobińska, Rostankowska 3, Taczyńska 5, Malich 11.

Pierwszą połowę ustawiło kilka minut przestoju, kiedy Ruch zdobył cztery bramki z rzędu i po kwadransie prowadził 8:3. Gdańszczanki wróciły do gry pod koniec pierwszej połowy, a zwłaszcza na początku drugiej, gdy zbliżyły się na 13:15. Najlepszy mecz w karierze seniorskiej rozegrała Milena Malich, która rzuciła aż jedenaście bramek, w tym cztery z karnych.

Jednak i jej, podobnie jak Dorocie Kowalewskiej i Anicie Kordunowskiej zdarzyło się przestrzelić rzut z siedmiu metrów. Tych bramek później zabrakło, choć co prawda Ireneusz Rudkowski narzekał bardziej na sędziów. Zdaniem trenera AZS AWFiS szczególnie nieprzychylne gwizdki wobec jego zespołu rozlegały się wówczas, gdy nawiązywał kontrakt bramkowy z rywalkami.

Ruch odskoczył na 21:16, ale na pięć minut przed końcem ambitne akademiczki ponownie sprowadziły wynik do dwóch bramek różnicy (24:26). Co więcej przez kilkanaście sekund mogły grać nawet w podwójnej przewadze. Nie wykorzystały tego, a końcówka już pewnie była dla chorzowianek.

Tabela wprowadzona: 2009-04-20

W drugim meczu o miejsca 9-12 Słupia Słupsk pokonała AZS AWF Warszawa 33:26 (16:11).

Opinie (8)

• zapomniałem przekażać że mecz ze złamanym (w pierwszej połowie) nosem kończyła Dorota Kowalewska

• 7 2

• Tylko kilka pytań!!! (4)

Czy One mają o co na prawdę walczyć ? Czy tak jak ich poprzedniczki będą tak samo traktowane? Czy to ma w ogóle w Gdańsku jakikolwiek sens ?

• 6 1

• Walcza dla siebie, aby utrzymac ekstraklasę! A co będzie później ......... naprawde ciężko ... powiedzieć ;-/

• 5 1

• nie! zawiedziony zgred- to nie ma sensu! i szkoda tylko zdrowia! i uderzajacej "sodówy"

• 0 1

• rzeczywiscie

są tak samo traktowane :(

Brak przygotowania merytorycznego Tomiaka i podkładanie się Rudka to wstyd dla Gdańska i nas wszystkich.

• 4 1

• Zawsze jest o co walczyć

Jeśli dziewczynom uda się utrzymać ekstraklasę, będą przynajmniej mogły powiedzieć "my zrobiłyśmy swoje, nawet jeśli klub nas nie chce".

• 7 0

• do zgreda

chodzą słuchy "na mieście" że prezes Tomiak rękoma p. Rudkowskiego chcą spuścić zespół CELOWO do I ligi.
    Tajemnicą poliszynela jest fakt że trener R. jest najbardziej zabieganym trenerem w kraju a trenowanie seniorskiego AZS-u jest mu najmniej potrzebne w życiu i niezbyt przykłada się do roboty, bo jest to bodajże 5.ty etat w hierarchii ważności.
    Po prostu nie ma czasu przyłożyć się do pracy !!! Widać to w nietrafionej taktyce na mecze i w efekcie braku autorytetu w drużynie.

• 10 0

• To się zgadza Grieg.

Masz rację tylko, że to jak żywo przypomina ostatnie 7 lat, zamiast gratyfikacji za zajmowane miejsca, wycofywany zespół z EHF-u i kolejne odejścia dobrych zawodniczek z zespołu. Pomijam sprawy finansowe na linii klub zawodniczki!!!