• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rewanż za Ligę Narodów i olimpijski sprawdzian siatkarzy: Polska, USA, Japonia

Jacek Główczyński
5 kwietnia 2024, godz. 06:30 
Opinie (14)
Tak reprezentacja Polski siatkarzy cieszyła się po zwycięstwie w Lidze Narodów 2023, w której w finale pokonała USA, a w półfinale Japonię. 20 i 21 lipca 2024 roku te drużyny ponownie zagrają w Ergo Arenie w ostatnim sprawdzianie przed Igrzyskami Olimpijskimi Paryż 2024. Tak reprezentacja Polski siatkarzy cieszyła się po zwycięstwie w Lidze Narodów 2023, w której w finale pokonała USA, a w półfinale Japonię. 20 i 21 lipca 2024 roku te drużyny ponownie zagrają w Ergo Arenie w ostatnim sprawdzianie przed Igrzyskami Olimpijskimi Paryż 2024.

Reprezentacja Polski siatkarzy rozegra w Ergo Arenie ostatnie sprawdziany przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Turniej towarzyski 20 i 21 lipca będzie również swoistym rewanżem za Ligę Narodów 2023, gdyż ponownie zaprezentują się drużyny USA i Japonii, które biało-czerwoni na granicy Gdańska i Sopotu w lipcu ubiegłego roku ogrywały - odpowiednio - w finale i półfinale po 3:1. Czwarty uczestnik ogłoszony zostanie po zakończeniu kwalifikacji olimpijskich. Sprzedaż biletów ma ruszyć 3 czerwca.W lipcu 2023 roku reprezentacja Polski siatkarzy po raz pierwszy w historii triumfowała w Lidze Narodów. W decydujących meczach pokonała w Ergo Arenie w półfinale Japonię, a w finale USA po 3:1. 20 i 21 lipca tego roku te drużyny powrócą do tego obiektu.

Polska - USA 3:1! Historyczne zwycięstwo siatkarzy w Lidze Narodów. Przypomnij sobie relację oraz zobacz zdjęcia i video Polska - USA 3:1! Historyczne zwycięstwo siatkarzy w Lidze Narodów. Przypomnij sobie relację oraz zobacz zdjęcia i video
Polska - Japonia 3:1 w półfinale Ligi Narodów siatkarzy. Relacja i video Polska - Japonia 3:1 w półfinale Ligi Narodów siatkarzy. Relacja i video

- Pamiętamy, jak otrzymywaliśmy złote medale w tamtym roku na turnieju finałowym Ligi Narodów w Ergo Arenie. Wciąż te emocje w nas buzują - przypomniał Jacek Sęk, wiceprezes i sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej.


M.in. z tego względu, a także dlatego, że Gdańsk zgłosił swoją kandydaturę jako współorganizator siatkarskich mistrzostw świata 2027, w Ergo Arenie zdecydowano się zorganizować ostatni sprawdzian siatkarzy przed Igrzyskami Olimpijskich Paryż 2024.

Sprzedaż biletów na turniej ruszy 3 czerwca. Natomiast zapewne dopiero tydzień później poznamy czwartego uczestnika gdańskich rozgrywek. Ma on bowiem zostać ogłoszony po zakończeniu kwalifikacji olimpijskich, a to ma mieć miejsce 10 czerwca. Polska, USA i Japonia są w gronie siedmiu państw, które już są pewne występu w Paryżu. Pozostałe pięć miejsc obsadzonych zostanie na podstawie ranking FIVB.

Gdańsk chce zostać organizatorem mistrzostw świata siatkarzy w 2027 roku Gdańsk chce zostać organizatorem mistrzostw świata siatkarzy w 2027 roku

- Gdańsk przynosi szczęście polskim siatkarzom. Dzięki meczom w Ergo Arenie mają nie jeden tytuł na koncie - podkreśliła Aleksandra Dulkiewicz, prezydenta Gdańska.
W lipcowym turnieju każda reprezentacja rozegra zapewne po dwa mecze. Drabinka zawodów jeszcze nie została ogłoszona, ale można przypuszczać, że 21 lipca zagrają zwycięzcy i pokonani ze spotkań, które odbędą się 20 lipca.Tydzień później ruszy już batalia o olimpijskie medale. Igrzyska olimpijskie w Paryżu dla siatkarzy z udziałem 12 zespołów będą rozgrywane od 27 lipca do 11 sierpnia. Przypomnijmy, że Polska jest obecnie liderem światowego rankingu, USA znajduje się na 2., a Japonia na 4. miejscu.

Nim biało-czerwoni stawią się na generalny sprawdzian przed igrzyskami w Ergo Arenie, czeka ich rywalizacja w obronie tytułu najlepszej drużyny Ligi Narodów. Pierwszy z trzech turniejów eliminacyjnych rozpocznie się 21 maja. Finał tych rozgrywek ponownie odbędzie się w Polsce, ale tym razem w łódzkiej Atlas Arenie od 27 do 30 czerwca.

Trefl Gdańsk - Hemarpol Częstochowa 3:0. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny siatkarzom i trenerowi Trefl Gdańsk - Hemarpol Częstochowa 3:0. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Następnie reprezentacja Polski zaprezentuje się jeszcze w Memoriale Jerzego Wagnera. Turniej z udziałem czterech drużyn narodowych odbędzie się od 12 do 14 lipca w krakowskiej Tauron Arenie.

Zobacz więcej video z turnieju finałowego Ligi Narodów Ergo Arena 2023Opinie wybrane

Wszystkie opinie (14)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane