Lechia wygrała derby Gdańska w III lidze

Rafał Sumowski
16 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Kapitan rezerw Lechii Paweł Rzepnikowski wyręczył dziś napastników swojego zespołu zdobywając dwie pierwsze bramki w meczu z Polonią Gdańsk. Kapitan rezerw Lechii Paweł Rzepnikowski wyręczył dziś napastników swojego zespołu zdobywając dwie pierwsze bramki w meczu z Polonią Gdańsk.

Rezerwy Lechii wygrały z Polonią 3:2 (3:0) w derbach Gdańska. Dwie bramki w ciągu trzech minut dla zwycięzców zdobył obrońca Paweł Rzepnikowski, a Bartosz Kaniecki obronił karnego. Występ w III lidze kontuzją okupił Paweł Buzała. Natomiast z Koszalina z kompletem punktów wróciła Arka II, która pokonała tamtejszą Gwardię 2:0 (0:0).

Lechia II Gdańsk - Polonia Gdańsk 3:2 (3:0)
Bramki: Rzepnikowski 8, 11 Zyska 37 - Piątkowski 77, Wiącek 84 (karny)

LECHIA II: Kaniecki - Powszuk (77 Przybylski), Rzepnikowski, P.Kamiński, Garbacik - Zyska, Kostrzewa - Kacprzycki (69 J.Kamiński), Kugiel (58 Żmijewski), Buzała (66 Gorczyca) - Duda

POLONIA: Wojtowicz - Sobczak, Gornowicz, Skowroński, Zgliński - Szuba, Pikulski (73 Anusik), Mikołajczak (78 Cejer), Cholewiński (63 Wiącek), K.Borkowski (73 Kozłowski) - Piątkowski

Od początku inicjatywa była po stronie gospodarzy. Już w pierwszych minutach po prostopadłym podaniu Łukasza Kacprzyckiego sprzed szesnastki groźnie uderzał Adam Duda, ale piłka poszybowała nad bramką Sebastiana Wojtowicza.

Lechia nie kazała długo czekać na pierwszego gola. Po dobrym rozegraniu rzutu wolnego gola zdobył Paweł Rzepnikowski. Chwilę później 19-letni obrońca, tym razem po rzucie rożnym, dołożył drugie trafienie, kierując piłkę do siatki głową.

Polonia mogła błyskawicznie zdobyć gola kontaktowego, gdy po faulu Bernarda Powszuka na Jakubie Zglińskim sędzia podyktował rzut karny. Powracający do formy Bartosz Kaniecki nie dał się jednak zaskoczyć Adamowi Piątkowskiemu i obronił uderzenie po ziemi przy samym słupku.

Biało-zieloni konstruowali kolejne ataki, głównie prawą stroną boiska, gdzie aktywny był Kacprzycki. Polonia nastawiona na kontry nie zdołała poważnie zagrozić Kanieckiemu, choć po dobrym wypuszczeniu piłki w pole karne przez Borkowskiego minimalnie obok słupka uderzał Piątkowski. Chwilę później zdołał już sprawdzić "Kaniora", ale ten poradził sobie z jego uderzeniem zza pola karnego.

W kolejnej akcji sytuację sam na sam zmarnował Adam Duda. Nie pomylił się za to Wojciech Zyska, który znakomicie wykorzystał czystą pozycję do strzału i uderzeniem zza pola karnego na długi słupek pokonał Wojtowicza.

• Radosław Szuba

Pierwsza połowa w zasadzie powinna zakończyć się wynikiem 5:2 dla Lechii, ale obie strony nie wykorzystały licznych dogodnych okazji. Pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Kugiel, a mający otwartą drogę do strzału Piątkowski uderzył wysoko nad bramką Kanieckiego.

Po przerwie gra przeniosła się na środek pola i dla odmiany sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W 60. minucie uderzał wprawdzie Mariusz Cholewiński, ale nie zagroził bramkarzowi Lechii. Wkrótce boisko musiał opuścić Paweł Buzała, którego trener Michał Probierz skierował do rezerw podczas przerwy na mecze reprezentacji. "Buzi" doznał urazu i z placu gry schodził utykając.

Na blisko kwadrans przed końcem meczu Polonia w końcu wyrwała gola uśpionym gospodarzom. Do siatki trafił Piątkowski, który uderzeniem na krótki słupek posłał futbolówkę obok Kanieckiego. Chwilę później goście przegrywali już tylko jedną bramką, bo po faulu Przemysława Kamińskiego w polu karnym jedenastkę na gola zamienił Mateusz Wiącek. Mimo determinacji, Polonii zabrakło jednak czasu do wyrównania - podopieczni Pawła Pagieły przerwali tym samym passę trzech meczów bez porażki.

- Myślę, że ten mecz mógł się podobać. Jestem zadowolony z postawy chłopaków. Punktu nie zdobyli, ale na pewno na niego zasłużyli. Zadecydowała niefrasobliwość i brak dyscypliny przy kryciu jeden na jednego. Stwarzaliśmy sytuacje i myślę, że jeśli tak zaprezentujemy się w następnym meczu z Koralem, to sięgniemy po niezbędne nam trzy punkty. Ten sezon jest dla nas ciężki, nękają nas kontuzje, ale na pewno takie mecze jak dzisiejszy pokazują, że w naszym zespole drzemią umiejętności - podsumował mecz trener Pagieła.

LECHIA II Gdańsk
POLONIA Gdańsk

92% 298 typowań LECHIA II Gdańsk
5% 15 typowań REMIS
3% 10 typowań POLONIA Gdańsk

Gwardia Koszalin - Arka II Gdynia 0:2 (0:0)
Bramki: Sulewski 83, Nalepa 90

ARKA II: Kędra - Glauber, R.Robakowski, P.Robakowski, Dampc - Stolc (46 Sulewski), Matys (85 Pietkiewicz), Nalepa, Jankowski - D.Patelczyk (75 Wardziński) - Fujikawa (46 Szubert)

Robert Sulewski zdobył pierwszego gola i asystował przy drugim podczas wygranego meczu rezerw Arki w Koszalinie. Robert Sulewski zdobył pierwszego gola i asystował przy drugim podczas wygranego meczu rezerw Arki w Koszalinie.
Rezerwy Arki Gdynia nie skorzystały na przełożonym meczu pierwszego zespołu. Zawodnicy I-ligowej drużyny w sobotę rozegrali bowiem wewnętrzny sparing z drużyną juniorów. Podopieczni Grzegorza Witta poradzili sobie jednak w Koszalinie bez dodatkowej pomocy - w III lidze zagrali ci piłkarze, którzy i tak byli do niej ostatnio odsyłani by wspomóc młodych zawodników.

ARKA SKUTECZNA W SPARINGU Z JUNIORAMI

Wyżej notowana Gwardia niespecjalnie zagroziła żółto-niebieskim, którzy dla odmiany już w pierwszej połowie wypracowali sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Po rzucie rożnym Michała Nalepy blisko zdobycia gola po uderzeniu głową był Tomoki Fujikawa, który później nie wykorzystał pojedynku sam na sam z bramkarzem gospodarzy, uderzając obok słupka po podaniu Glaubera.

Po przerwie miejscowy zespół przejął nieco inicjatywę, ale zagrożenie z jego strony ograniczyło się głównie do uderzenia z 16 metra, przy którym dobrze zachował się bramkarz Arki Dawid Kędra. Arka odpowiedziała uderzeniem Dawida Patelczyka, ale to zostało instynktownie sparowane na róg przez golkipera z Koszalina.

Wynik meczu udało się otworzyć dopiero w ostatnich 10 minutach. Po faulu na Macieju Wardzińskim tuż przed polem karnym Gwardii, rzut wolny na gola zamienił Robert Sulewski, który uderzył po ziemi obok słupka, co na mokrej murawie było bardzo niewygodnym strzałem dla bramkarza.

Gwardia ruszyła z próbami błyskawicznej odpowiedzi, ale tuż przed końcowym gwizdkiem to gdynianie, po klasycznej kontrze, zdobyli drugiego gola. Sulewski idealnym podaniem obsłużył wbiegającego w pole karne Nalepę, a ten ze stoickim spokojem ustalił rezultat spotkania.

- Mecz był w zasadzie wyrównany od pierwszej do ostatniej minuty, choć to my mieliśmy groźniejsze sytuacje. Udało nam się ugruntować pozycję w tabeli i to nas cieszy. Młodzi zawodnicy zaczynają na dobre przyzwyczajać się do seniorskiej piłki i to cieszy. Jesień kończymy meczem z liderem, Drawą Drawskiem Pomorskim i na pewno będziemy chcieli pokazać się z dobrej strony - podsumował trener Witt.

Wyniki 16 kolejki

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - LECHIA GDAŃSK 3:1 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 3:2 (0:1)
  • Piast Gliwice - Cracovia 1:1 (0:0)
  • Lech Poznań - Ruch Chorzów 4:2 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Korona Kielce 1:1 (0:0)
  • Widzew Łódź - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:1 (1:1)

Opinie (36) 4 zablokowane

• Polonia pokazuje że nie nadaje się do tej ligi już w tamtym sezonie spadli ale im sie przyfarciło (3)

• 9 26

• A ty pokazujesz, że

obce są ci zasady interpunkcji.

• 10 3

• Jak to pomóc? sami wygrywać nie potraficie i liczycie na dobre serce innych drużyn hahaha won z ligi (1)

• 4 4

• Dobre serce

lechijka II to miała w ostatnim meczu zeszłego sezonu. I dzięki temu obóz szkoleniowy był w Gryfinie.

• 8 0

• Dla "Buziego" trzecia liga to też za wysokie progi ??? (1)

Dudę i Buzałę należy przemilczeć,szkoda tylko że młody narybek - Kacprzycki,Kugiel - dołuje.

• 38 5

• Za rok

lechia będzie w I lidze i wtedy Buzała i Duda się przydadzą.

• 3 5

• Lechia II i tak nie awansuje,,,mogliby podarowac 3 pkt ziomkom :)

• 32 10

• czemu nie awansuje? (1)

Ja tam Lechii II awansu życzę. Tym bardziej, że po reanimowaniu drugich zespołów wszystkich drużyn ekstraklasy mają one drogę otwartą do II ligi.
    A to że mogli ziomkom pomóc? Przypomnij sobie końcówkę zeszłego sezonu...

• 9 8

• Lechia to bandyci z nożami.Dziś w centrum gdyni dali popis 5 na 1,brawo gdańskie szczury... (3)

• 7 2

• WSTAŃ i WYJDŹ w 35 minucie meczu Lechia - Ruch - 24 Listopada (8)

Trzeba dać jasno do zrozumienia decydentom klubu odpowiedzialnym za żałosną grę naszej drużyny i widmo spadku do I ligii ( brak transferów wartościowych graczy i przymiarki do wyprzedaży zdolniejszych juniorów - np. Dawidowicz, Tuszyński ), że cierpliwość kibiców się dawno skończyła. Do protestu oczywiście nie podłączą się Lwy Północy bo z szefostwem Lechii mają układ.
    Jest to inicjatywa Niezależnych i Prawdziwych kibiców Lechii Gdańsk spoza tzw. młyna, który niestety z poziomem dopingu jest jeszcze niżej od poziomu gry kopaczy Lechii.

35 minuta meczu Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów i prawdziwi kibice Lechii opuszczą stadion aż do rozpoczęcia 2 połowy meczu.
    To początek protestów, jeśli nic się nie zmieni wtedy w następnych meczach planowane są protesty pod stadionem PGE ARENA.

Prawdziwi Kibice Lechii Gdańsk , pokażmy 24. listopada swoją siłę i ZAPROTESTUJMY !!!

• 29 12

• (2)

Co ci to da ze wyjda wszyscy na 5 min i wroca spowrotem usiasc na d*pie? To ma byc pokazanie ze kibicom sie wyniki nie podobaja? Spoko oni dobrze wiedza ze padake graja i slysza to po kazdym meczu, a ty pikniku co masz do mlyna? ze niby mlyn gorszy niz kopacze? Haha ale ci z mlyna zawsze sa ze swoja druzyna nie wazne od wynikow i od pogody bo zapewne ty gdy jest zla pogoda to d*py nie ruszasz

• 5 12

• Mi się wydaje, że reszcie kibiców powinni gratis rozdawać stopery do uszu lub dawać jakieś inne gratisy, nie tylko za to że dobrowolnie oglądają ten piach w wykonaniu grajków Lechii ale jeszcze słuchają te smętne pieśni zza bramki. To co zawodzą te płaczki to woła o pomstę do nieba. Najlepsza pieśń w wykonaniu kibiców z "zielonej" to: PRECZ Z KOMUNĄ i Cała Polska w Cieniu Śląska a najlepiej wykonane transparenty to WISŁA KRAKÓW i ŚLĄSK WROCŁAW.
        Ja już dawno protestuję i przestałem chodzić na te śmieszne spektakle. Pewnie finał będzie taki że na stadionie pozostaną tylko ci napinacze z zielonej a reszta trybun będzie pusta. Pozamykali dla oszczędności całą górę , a niedługo zamkną resztę, poza zieloną. Kto ostatni gasi światło ???

• 9 3

• To nie prawda bo po przegranych meczach

młyn zawsze śpiewa " czy wygrywasz czy nie , my i tak kochamy cie" . Odkąd LP dostały od zarządu handel pamiątkami Lechii, to skończyły to się jakiekolwiek protesty w związku z gra i sytuacją Lechii.

• 10 0

• Czy Kucharowi, który jest właścicielem klubu nie wstyd za to co ryczy ten de.bil młynarz do mikrofonu? Czy stadion jest wyłączną własnością takich półgłówków z młyna? Czy zwykły kibic z rodziną powinien omijać takie miejsca jak stadion Lechii?

• 11 1

• Dlaczego mam wychodzić ?

Nie idę wcale i to jest protest.

• 14 2

• Zapłać za bilet i wyjdź, a najlepiej na odchodne kup jeszcze giętą

hehe to jest właśnie tego co oczekuje zarząd i żelboje.

• 6 1

• od tego sa spotkania kibicow z zarzadem (1)

a to nier stocznia i komuna... nie podoba sie nie przychodz i nie rob fermentu

• 1 2

• A co się na takich spotkaniach dzieje ?

Pewnie zasiadają lwy północy razem z zarządem i uprawiają magię i czary aby szroty i drewniaki które jeszcze pozostały w Lechii zaczęły grać. Czy jakieś inne czary stosujecie? Ale to chyba nic nie pomoże bo ci kopacze z Lechii to dawno osiągnęli kres swoich możliwości, a miejsce większości z nich to 2-3 liga. Przyszedł też nowy trener w tym sezonie i cudów jakoś nie wskórał.
        Powiedz wiec od czego są spotkania z zarządem, co tam takiego ciekawego robicie oprócz poklepywania się nawzajem?
        Jak będziesz na następnym spotkaniu z zarządem to zdradź im tajemnicę, że aby mieć drużynę w e-klasie to trzeba na zawodników co potrafią kopać piłkę wydać pieniądze a nie szukać drewniaków za darmo.