Impreza

Rolkowisko

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
20 sierpnia 2017 (niedziela)
godzina:
16:00 - 21:00
miejsce:

Ergo Arena  mapa

adres:
Gdańsk Sopot, pl. Dwóch Miast 1
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

To będzie niepowtarzalna okazja dla miłośników rolek! Oddajemy do dyspozycji płytę areny głównej o powierzchni 4000 metrów kwadratowych! Do hali na granicy Gdańska i Sopotu zapraszamy każdego, niezależnie od umiejętności jazdy na rolkach. W ERGO ARENIE czekać będzie 5 stref jazdy, a także instruktorzy. Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, od 9 lipca do 20 sierpnia w godz. 16.00-19.00. Wstęp WOLNY!Od kilku lat w Polsce zauważalny jest szybki wzrost zainteresowania sportami wrotkarskimi. Coraz więcej osób zaczyna traktować jazdę na rolkach nie tylko jako zabawę, ale element treningu a nawet formę transportu. Gdańsk i Sopot mają coraz więcej ścieżek rowerowych wykonanych z gładkiej nawierzchni, które idealnie nadają się do jazdy na rolkach. Niestety obecnie przepisy prawa traktują rolkarzy jak pieszych a co za tym idzie- zakazują jazdy po tych ciągach komunikacyjnych. Teoretycznie rolkarz powinien jechać chodnikiem. Konsekwencją jest sytuacja, w której rolkarze nie mają w Trójmieście za wiele możliwości nauki jazdy na rolkach, a istnieje duże zapotrzebowanie na bezpieczne miejsce, w którym rolkarze mogliby zarówno nauczyć się jeździć jak i odbywać treningi rolkarskie. Ponadto z każdym rokiem zwiększa się liczba licencjonowanych instruktorów sportów wrotkarskich, którzy szukają odpowiedniego miejsca na prowadzenie zajęć i szkółek jazdy na rolkach. Idealnym miejscem do tego typu aktywności jest płyta główna ERGO ARENY. Przy współpracy ze stowarzyszaniem Media Team, ERGO ARENA otwiera się na tę właśnie dyscyplinę sportu.

Około 3000 miłośników rolek zgromadziły do tej pory wakacyjne Rolkowiska w ERGO ARENIE. Na zakończenie cyklu przygotowaliśmy coś specjalnego! Zajęcia w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, wydłużone zostaną do godziny 21.00, (początek niezmiennie od godz. 16.00). Od godz. 18.00, po dwugodzinnym bloku zajęć w strefach rozpocznie się Amatorska Liga Slalomowa oraz równolegle Mini Bladecross.

Gośćmi specjalnymi Rolkowiska będą: Ewelina Czapla, wielokrotna laureatka zawodów rangi światowej we Freestyle Slalom, zawodniczka plasująca się w pierwszej 10. najlepszych zawodników na świecie, oraz Piotrek Combrzyński czyli wielokrotny Mistrz Polski jazdy wyczynowej, zwycięzca jednych z największych na świecie zawodów aggressive, wielokrotny laureat zawodów rangi światowej

1.Strefa nauki jazdy (nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie),
2.Strefa hokeja na rolkach - plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami. Będą się na nich odbywać 2-godzinne zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci będą kije hokejowe.
3.Strefa nauki jazdy agresiv/urban - strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności. Zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora,
4.Strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej - na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie),
5.Strefa freestyle - strefa jazdy rekreacyjnej.

Dodatkowo, w godzinach 18.00 - 19.00 rolkarze będą mieli czas na swobodną jazdę, korzystanie z przeszkód oraz kubeczków. W planie jest prowadzenie rozgrywek, mini meczów lub mini turniejów hokeja na rolkach. Raz w miesiącu mogą odbywać się zawody w dyscyplinach:
UWAGA: Liczba miejsc u instruktorów w poszczególnych strefach ograniczona.
1. Hokej na rolkach dla dzieci,
2. Freestyle (jazda na kubeczkach) dla dzieci i dorosłych,
3. Wyścigi dla dzieci i dorosłych (dorośli z podziałem pod względem wielkości kółek),
4. Zawody bladecross (wyścig po torze przeszkód) dla dzieci i dorosłych.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

20.09 g.19.00
Korona Handball Kielce
22.09 g.18.00
Piast Gliwice
22.09 g.18.30
Tauron GKS Katowice
23.09 g.13.00
Azoty Puławy
23.09 g.15.30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
19.09 g.20.45
Podbeskidzie Bielsko-Biała
18.09 g.18.00
Jagiellonia Białystok
17.09 g.18.00
Metraco Zagłębie Lubin
17.09 g.17.00
Unia Oświęcim
16.09 g.18.00
Gwardia Opole