• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Przygotowania toru do pierwszego treningu żużlowców

Sebastian Zwiewka
10 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Po ubiegłorocznym dosypywaniu nawierzchni, teraz gdański tor poddawany jest jedynie niezbędnym pracom, aby nadal się do jazdy w połowie marca. Po ubiegłorocznym dosypywaniu nawierzchni, teraz gdański tor poddawany jest jedynie niezbędnym pracom, aby nadal się do jazdy w połowie marca.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk liczy, że pierwszy trening na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego uda się zorganizować 15 lub 16 marca. Dlatego już teraz ruszyły prace na torze. Tym razem nie będzie zmian w nawierzchni, a jedynie zostanie ona przygotowana, by odpowiednio radziła sobie z opadami deszczu i ewentualnym nawrotem zimy. W przyszłym miesiącu zostaną zainstalowane dmuchane bandy, które już przeszły renowację i homologację.Zobacz, jak Rasmus Jensen trenował na KanarachZdunek Wybrzeże Gdańsk 15/16 marca chce po raz pierwszy w 2022 roku wyjechać na tor. Sztab szkoleniowy wykorzystując sprzyjającą w ostatnim czasie pogodę zarządził prace nad przygotowaniem owalu do wyjazdu żużlowców. Jak co roku, tor zostanie przygotowany po zimie na ewentualne opady deszczu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za nieco ponad 4 tygodnie na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego znów zawarczą motocykle.

Na samym początku oczyszczono całą wodną infrastrukturę, przepchano studzienki i wszystkie rury. W czwartek przeprowadzono udrażnianie instalacji odprowadzającej wodę. Kolejne prace są zaplanowane na następny tydzień. Po wstępnym przygotowaniu toru pozostanie jeszcze tylko montaż dmuchanych band. Te działania zaplanowano na początek marca, czyli na kilkanaście dni przed pierwszym treningiem.

- W związku z poprawą pogody zaczynamy przeprowadzać prace na torze. Gdański Ośrodek Sportu już wcześniej wymienił stałe elementy band. W przyszłym tygodniu chcemy wyprofilować tor i ubić go, aby był lepiej przygotowany na opady. W naszych planach nic nie zmienia. Mamy zaplanowany pierwszy trening na 15 lub 16 marca. Dmuchane bandy przyjechały do nas po renowacji i homologacji. Na początku marca pozostanie tylko montaż, a następnie wyjazd na tor - mówi nam Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Którego żużlowca wypożyczy Zdunek Wybrzeże Gdańsk?Zobacz, jak dosypywano nawierzchnię na stadionie żużlowym w GdańskuPrzypomnijmy, że w grudniu 2020 roku wysypano na gdański tor żużlowy 500 ton granitu i 20 ton glinki i wymieszano z dotychczasową nawierzchnią. Prace trwały łącznie ponad 60 godzin, wydano około 130 tys. zł.

Przeczytaj, jakie zmiany dokonano w nawierzchni przed poprzednim sezonemWówczas menedżer mówił:

"Jeśli znajdą się środki, za rok będziemy chcieli powtórzyć całą operację i podnieść łuki. Dzięki temu byłoby więcej ścieżek do ataków"
Teraz takich planów jeszcze nie ma. Co więcej już pod koniec sezonu 2021 pojawiły się problemy z nawierzchnią. Półfinałowy mecz eWinner 1. Ligi z Cellfast Wilkami Krosno został nawet opóźniony z powodu nieregulaminowego toru.

- Po ubiegłorocznych doświadczeniach musieliśmy nauczyć się zachowań tego toru, na co możemy sobie pozwolić, a na co nie. W tym sezonie chcemy tylko czerpać z tego doświadczenia. Dodatkowych prac nie planujemy. Gdybyśmy dosypali np. glinkę, to znowu musielibyśmy poświęcić trochę czasu na naukę. Teraz wiemy, w jakich warunkach nawierzchnia najlepiej się zachowuje - wyjaśnia Jóźwiak.
Przypomnijmy, że na inaugurację rozgrywek Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie Cellfast Wilki Krosno. Mecz odbędzie się w terminie 9-11 kwietnia.

Drew Kemp: Nie żałuję, że zostałem. Przeczytaj wywiad z żuzlowcem Zdunek Wybrzeże GdańskZdunek Wybrzeże Gdańsk. Sparingi 2022


18-20 marca, Gdańsk, Treningi i sparing z Motorem Lublin
24 marca, Gdańsk/Grudziądz, Sparing z GKM Grudziądz
25 marca, Gdańsk/Grudziądz, Sparing z GKM Grudziądz
30/31 marca, Gdańsk, Sparing - rywal do ustalenia
6 kwietnia, Gdańsk, Sparing z Polonią Piła

* 28.02-4.03 - Zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo (Władysławowo)
* 15/16.03 - Pierwszy trening na torze (Gdańsk)
* 27.03 - IV Memoriał Henryka Żyto (Gdańsk)

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (32)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane