"Ryba" przybliżył ekstraklasę

10 maja 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Gol Andrzeja Rybskiego przybliżył Lechię Gdańsk do awansu do ekstraklasy. Gol Andrzeja Rybskiego przybliżył Lechię Gdańsk do awansu do ekstraklasy.
Po dobrej grze zwłaszcza w pierwszej połowie Lechia wygrała w wyjazdowym meczu z GKS Katowice 1:0 (1:0). Gola na wagę przybliżenia do Gdańska ekstraklasy w 33. minucie zdobył Andrzej Rybski. To najniższy sukces z możliwych, gdyż biało-zieloni mieli jeszcze kilka innych dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.

GKS: Gorczyca - Krysiński, Markowski, Kapias, Mielnik - Jaromir, Sierka (56 Wijas), Prasnal (88 Gruchalski), Górski (46 Sadowski) - Mikulenas, Kaliciak.

LECHIA: Kapsa - Pęczak, Midzierski, Wołąkiewicz, Kosznik - Andruszczak (85 Miklosik), Trałka, Piątek, Rogalski - Rybski (75 Speichler), Cetnarowicz.

Sędzia: Zygmunt (Jarosław). Żółta kartka: Gorczyca, Prasnal (GKS), Trałka (Lechia).

Trener Dariusz Kubicki, m.in. za naszą podpowiedzią, przywrócił do podstawowego składu Artura Andruszczaka, od początku postawił w ataku na Rybskiego, a na ławkę tym razem trafili Arkadiusz Miklosik i Maciej Kalkowski. Pierwsza połowa potwierdza, że były to dobre roszady.

"Ryba" przed przerwą trzykrotnie poważnie zagroził bramce rywali. W 14. minucie strzał napastnika obronił bramkarz, a dziesięć minut później uderzył on nad bramką. Wreszcie w 33. minucie Andrzej pod poprzeczkę posłał piłkę, którą wcześniej z linii bramkowej wybili katowiczanie po strzale Karola Piątka.

Niewiele brakowało, aby gola do szatni zdobył Piotr Cetnarowicz. Jego uderzenie z sześciu metrów po dośrodkowaniu Rafała Kosznika z trudem obronił Jacek Gorczyca.

Druga połowa była znacznie słabsza od pierwszej. Lechia nie forsowała już tempa, ale kontrolowała sytuację i nie dała sobie zrobić krzywdy. Sukces w Katowicach do wielki krok w kierunku ekstraklasy dla Gdańska!

Pozostałe wyniki 31. kolejki: Arka Gdynia - GKS Jastrzębie 1:0 (0:0), Stal Stalowa Wola - Polonia Warszawa 3:0 (1:0), Kmita Zabierzów - Warta Poznań 1:1 (0:1), Śląsk Wrocław - Odra Opole 1:1 (0:0), Piast Gliwice - ŁKS Łomża 2:1 (1:1), Znicz Pruszków - Motor Lublin 3:0 (2:0), Tur Turek - Wisła Płock 0:3 (0:1), Pelikan Łowicz - Podbeskidzie Bielsko- Biała 1:3 (0:1).

[tabela]

Opinie (154) ponad 20 zablokowanych

• Uwielbiam Lechie!!!! Brawo chlopaki...

• 0 0

• GRATULACJE Z GDYNI GRABÓWKA!

ARKA & LECHIA - DERBY I LIGI W NAJBLIŻSZYM SEZONIE! ! !

• 0 0

• jestem z was DUMNY

• 0 0

• oby tak dalej

Kibicuje Arce, ale fajnie by bylo gdyby Lechia i Arka razem weszly do OE!!! W koncu 3miasto byloby potęgą piłkarska, a nie zasciankiem!
    Wiec do boju Arko, Lechio tak dalej i OE w 3 miescie! :)

• 0 0

• LECHIA BRAWO !!!!

Brawo Lechia

• 0 0

• Derby niestety nie będzie:))

Kto dzisiaj wygra? jasne że Gdańska Lechia!!!

• 0 0

• szkoda gadać

Teraz jak nasi wygrywaja to wszystko jest ok. a jak im nie idzie to gwizdy, jestescie żałośni.Dumni po zwycięstwie wierni po porarzce tak ma być brawo Rybski oby tak dalej.

• 0 0

• zwyciestwo da nam awans,wieczorkiem otwieram szampana.Arce tez zycze wygranej bo jestem normalnym kibicem lechii.pozdro dla normalnych.

• 0 0

• kibice Lechii dojechali?

są już na stadionie?

• 0 0

• do bb

kto jest zalozny ten jest zalosny,ja nigdy na lechijke nie gwizdze bo to POTEGA chlopcze.