"Ryba" przybliżył ekstraklasę

10 maja 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Gol Andrzeja Rybskiego przybliżył Lechię Gdańsk do awansu do ekstraklasy. Gol Andrzeja Rybskiego przybliżył Lechię Gdańsk do awansu do ekstraklasy.
Po dobrej grze zwłaszcza w pierwszej połowie Lechia wygrała w wyjazdowym meczu z GKS Katowice 1:0 (1:0). Gola na wagę przybliżenia do Gdańska ekstraklasy w 33. minucie zdobył Andrzej Rybski. To najniższy sukces z możliwych, gdyż biało-zieloni mieli jeszcze kilka innych dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.

GKS: Gorczyca - Krysiński, Markowski, Kapias, Mielnik - Jaromir, Sierka (56 Wijas), Prasnal (88 Gruchalski), Górski (46 Sadowski) - Mikulenas, Kaliciak.

LECHIA: Kapsa - Pęczak, Midzierski, Wołąkiewicz, Kosznik - Andruszczak (85 Miklosik), Trałka, Piątek, Rogalski - Rybski (75 Speichler), Cetnarowicz.

Sędzia: Zygmunt (Jarosław). Żółta kartka: Gorczyca, Prasnal (GKS), Trałka (Lechia).

Trener Dariusz Kubicki, m.in. za naszą podpowiedzią, przywrócił do podstawowego składu Artura Andruszczaka, od początku postawił w ataku na Rybskiego, a na ławkę tym razem trafili Arkadiusz Miklosik i Maciej Kalkowski. Pierwsza połowa potwierdza, że były to dobre roszady.

"Ryba" przed przerwą trzykrotnie poważnie zagroził bramce rywali. W 14. minucie strzał napastnika obronił bramkarz, a dziesięć minut później uderzył on nad bramką. Wreszcie w 33. minucie Andrzej pod poprzeczkę posłał piłkę, którą wcześniej z linii bramkowej wybili katowiczanie po strzale Karola Piątka.

Niewiele brakowało, aby gola do szatni zdobył Piotr Cetnarowicz. Jego uderzenie z sześciu metrów po dośrodkowaniu Rafała Kosznika z trudem obronił Jacek Gorczyca.

Druga połowa była znacznie słabsza od pierwszej. Lechia nie forsowała już tempa, ale kontrolowała sytuację i nie dała sobie zrobić krzywdy. Sukces w Katowicach do wielki krok w kierunku ekstraklasy dla Gdańska!

Pozostałe wyniki 31. kolejki: Arka Gdynia - GKS Jastrzębie 1:0 (0:0), Stal Stalowa Wola - Polonia Warszawa 3:0 (1:0), Kmita Zabierzów - Warta Poznań 1:1 (0:1), Śląsk Wrocław - Odra Opole 1:1 (0:0), Piast Gliwice - ŁKS Łomża 2:1 (1:1), Znicz Pruszków - Motor Lublin 3:0 (2:0), Tur Turek - Wisła Płock 0:3 (0:1), Pelikan Łowicz - Podbeskidzie Bielsko- Biała 1:3 (0:1).

[tabela]

Opinie (154) ponad 20 zablokowanych

• GDANSKA LECHIA

a eja eja ooo....GDANSKA LECHIA a eja eja oooo...

• 0 0

• śledz kaczmarek

Dlaczego ten anty LECHISTA śledz kaczmarek będzie komentował mecz LECHII koczmarek won od LECHII bo ...........................

• 0 0

• Do śmiech

Co się człowieku dziwisz jaka liga takie kibicowanie a przypominam była to 6 liga.Byłem na każdym meczu wyjazdowym i to co śledziu napisałeś to prawda ale to były jaja robione z nudów bo mecze kończyły się dwócyfrywkami.Nie byłem zwolennikiem okradania sklepów ale benzyne czasamisię zatankowało za darmo.A czy wwidziałeś twarze tych buraków

Lechia to ma honorowych kibicow:)
    W Miłoradzu. Jeden z kibiców podkradł się do sędziego liniowego i ściągnął mu spodenki. Sędzia główny zagroził, że zakończy mecz, ale na groźbach się skończyło. Do podobnej sytuacji doszło także w Zielonym Łągu. Pozbawiony spodenek arbiter liniowy zasygnalizował incydent sędziemu głównemu, podnosząc chorągiewkę. Ten, widząc ją w górze, odgwizdał spalonego.
    W Siwiałce, małej wiosce niedaleko Starogardu Gdańskiego, kabaret zamienił się w dramat. Najpierw chuligani Lechii zabrali butelkę z wodą bramkarzowi miejscowej Tęczy i zaczęli go polewać, potem rzucali kamykami w piłkarzy i wrzucili petardy do szatni. Po meczu zaatakowali gospodarstwa rolne: uprowadzili z obory krowę, grożąc właścicielce, że... zgwałcą zwierzę. Kolbami kukurydzy rzucali w kury i gęsi. Jeszcze kilka dni po ich wyjeździe mieszkańców Siwiałki na wspomnienie wizyty "kibiców" Lechii przechodził dreszcz.

• 0 0

• TVP3

Ludzie co sądzicie o niby dziennikarzach z TVP3? Jak są wiadomości regionalne na "trójce" o 18 to nic ch*** nie zobaczysz skrótów z meczu Lechii tylko non stop Arkę pokazują. Co to ku..wa jest się pytam. TVP Gdańsk czy Gdynia? Kto jest liderem? Pajac Woźniak i sp-ka od śledzi z****nych

• 0 0

• Do Brat Neptuna

Nazywasz sie kibicem Lechii ? Morde trzym. Korupcja sie skonczyla . i Lechia i Arka uczciwie awansuja do OE

• 0 0

• Lechia z Arka w I lidze . Derby pierwszy ligowe. Moze byc cos piekniejszego ? 24 maja wszyscy pod Neptunem po meczu swietujemy awans do rana ! A My Swoje . !