SMS - AZS AWF 24:22

10 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Po emocjonującym meczu piłkarze ręczni SMS Gdańsk pokonali na własnym parkiecie AZS AWF Biała Podlaska 24:22 (14:12). Dwa punkty w I lidze obronił dla gospodarzy Łukasz Romatowski, który w dwóch ostatnich minutach dwukrotnie nie dał się pokonać rywalom z rzutów karnych!

SMS: Romatowski, Wróbel - Żółtak, Jachlewski 5, Wysokiński, Nyćkowiak 5, Jeżewski 7, Miać, Stefański 3, Kuczyński 2, Rozporski, Kuta 2, Stankiewicz, Szulc.

Po wyrównanych pierwszych minutach (4:4) zarysowała się przewaga miejscowych. Inauguracyjny kwadrans kończyli prowadząc 9:6. W 25 min, po trafieniach Mateusza Jachlewskiego, Bartosza Kuczyńskiego i Tomasza Jeżewskiego SMS podwyższyła na 13:9.

- Tuż przed końcem pierwszej połowy kary otrzymało aż trzech naszych zawodników. Gra w osłabieniu kosztowała nas tyle sił, że rywale wyszli na prowadzenie 15:14, a potem 16:15 - przyznaje Andrzej Lisiewicz, kierownik SMS.

Gdańszczanie przyspieszyli między 36 a 45 min. Dwukrotnie trafił Jeżewski, a po jednej bramce dołożyli: Jachlewski (karny), Łukasz Stefański i Mieszko Nyćkowiak. Na cztery minuty przed końcem prowadziliśmy 24:20.

Potem celnie rzucali tylko akademicy. Gdyby nie Romatowski, mogło dojść do remisu. Łukasz obronił najpierw rzut z siedmiu metrów Andrzeja Chmielewskiego, a chwilę później nie dał się pokonać z karnego Łukaszowi Kandorze.

Pozostałe wyniki 19. kolejki: Grunwald Poznań - Miedź Legnica 23:26, MTS Chrzanów - Wolsztyniak 31:27, Traveland Jurand Olsztyn - Politechnika Radom 31:31, Viret Huta Zawiercie - Kasztelan Sierpc 25:16, Eltast Radom - MKS Końskie i Wisła II Płock - Gwardia Opole (zakończyły się po zamknięciu tego wydania).

1. Gwardia 30:6 487-428
2. Eltast 27:9 490-452
3. AZS AWF 24:14 454-423
4. Grunwald 22:16 473-461
6. Miedź 20:18 462-458
6. Końskie 19:17 517-515
7. Traveland 18:20 465-437
8. Politechnika 18:20 513-513