Stoczniowiec uległ Podhalu w hali Olivia

11 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 znów przegrali, ale w pojedynku z TatrySki Podhalem Nowy Targ pokazali, że trzeba się z nimi liczyć. Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 znów przegrali, ale w pojedynku z TatrySki Podhalem Nowy Targ pokazali, że trzeba się z nimi liczyć.

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca przegrali w hali Olivia z TatrySki Podhalem Nowy Targ 5:7 (2:1, 2:3, 1:3), ale ich gra naprawdę mogła podobać się kibicom. Podopieczni Petera Ekrotha jak równy z równym walczyli z faworyzowanym rywalem, który dopiero w trzeciej tercji zbudował przewagę. Przy stanie 2:1 dla gospodarzy rzutu karnego nie wykorzystał napastnik gospodarzy Matusz Gościński.

Kieler, Szczerba - Kantor, Wsół; Sochacki, Różycki, Gościński - Lehmann, Nowak; Skutchan, Rompkowski, Marzec - Dolny, Wachowski; Nasca, Pesta, Szczerbakow oraz Gerasimenko, Wrycza, Ziółkowski, Strużyk
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Marczuk, Szachniewicz, Lipiński
Widzów: 800
B. Kapica, Jucers - Wojdyła, Haverinen; Jokila, Zapała, Lossafov - Różański, Syrei; Hattunen, Bryniczka, Gruszka - Łabuz, Jaśkiewicz; Michalski, Neupauer, D. Kapica - Stypuła, Michalski; Siuty, Olchawski, Svitac
  • 5' 81 Sochacki
  • 11' 80 Różycki
  • 33' 7 Wrycza
  • 40' 93 Pesta
  • 55' Szczerbakow
  • 8' Zapała
  • 24' Zapała
  • 26' Lossafov
  • 38' Bryniczka
  • 46' Hattunen
  • 52' Bryniczka
  • 55' Gruszka

Witalij Semenczenko: Dla kibiców na pewno było to ciekawe widowisko. My jechaliśmy na mecz 11 godzin i nie mieliśmy czasu na rozgrzewkę, ale nie będziemy się tym zasłaniać. Postawiliśmy dziś na młodego bramkarza, Błażeja Kapicę i wywiązał się on ze swojej roli należycie. Miał pecha, ponieważ gospodarze trafiali głównie po zmianie kierunku krążka po jego bramką.

Peter Ekroth: Graliśmy bardzo dobrze przez dwie tercję, ale w ostatniej części gry popełniliśmy błędy w obronie. Nie uważam, aby problem leżał w braku sił podczas trzecich tercji. Ponownie przegraliśmy, ponieważ zbyt mocno chcieliśmy atakować. Chłopacy ciągnęli do przodu, przez co narażali się na kontry i traciliśmy bramki. Szkoda karnego Mateusza Gościńskiego, ponieważ prowadzilibyśmy 3:1. Grałoby się nam dużo łatwiej i czulibyśmy się bezpieczniej w defensywie.

Zdaniem bramkarza gdańskiej drużyny, Nikifora Szczerby (STOCZNIOWIEC) gospodarze nie stoją w tym spotkaniu na straconej pozycji. - Jeżeli zagramy tak jak w Tychach, ale będziemy wykorzystywać stworzone sytuacje bramkowe, to możemy pokusić się o pełną pulę - twierdzi hokeista MH Automatyki Stoczniowca 2014, który w niedzielnym meczu z GKS Tychy zaliczył debiut w barwach drużyny z Trójmiasta.

NIKIFOR SZCZERBA: MOŻEMY WYGRAĆ
Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami MH Automatyka wystąpi dziś bez Jana Stebera, Adriana Kastel-Dahla oraz Zacka Josephera.
Na trybunach na razie niespełna 1000 osób. Przypomnijmy, że w tym samym czasie swoje spotkania w Ergo Arenie z wicemistrzem Polski - Orlen Wisłą Płock rozgrywają szczypiorniści Wybrzeża.
Na lodzie pojawili się już sędziowie.
Na trybunach kilkunastoosobowa grupa kibiców z Nowego Targu.
1'
Pierwsze wznowienie wygrywa Nowy Targ i od razu rusza do ataku. W bramce Stoczniowca 2014 Kieler (STOCZNIOWIEC).
2'
Zawodnicy Podhala oddali już dwa strzały na bramkę gospodarzy.
3'
Gra toczy w tercji gospodarzy. Stoczniowiec 2014 na problem, aby wyprowadzić krążek.
3'
Pierwszy strzał Nasci (STOCZNIOWIEC) mija bramkę Kapicy.
4'
Strzał z backhandu Siutego (PODHALE), ale pewnie broni Kieler (STOCZNIOWIEC).
5'
Miejscowi kibice domagają się bramki, ale jak na razie w ataku Podhale.
5'
Lossasfov bez lekko rzucił gumę w kierunku bramki Kielera (STOCZNIOWIEC).
5'
[1:0] STOCZNIOWIEC STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 81 Sochacki. Napastnik zmienił kierunek strzału Wachowskiego i guma wpadła między parkanami Kapicy.
6'
Gruszka (PODHALE) strzelał po lodzie, ale na posterunku Kieler (STOCZNIOWIEC).
7'
Skutchan (STOCZNIOWIEC) uderzał obok bramki po odważnym wjeździe w tercję rywala.
7'
Nasca (STOCZNIOWIEC) otrzymał krążek przed bramką od Skutchana (STOCZNIOWIEC). Dwa jego strzały obronił jednak Kapica.
8'
Ależ zamieszanie pod bramką Podhala. Kapica źle wybijał krążek i bliski wpakowania gumy do siatki Szczerbakow (STOCZNIOWIEC).
8'
[1:1] PODHALE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zapała. Napastnik wjechał do tercji lewą stroną. Najpierw zamarkował strzał, a kiedy położył Kielera oddał mocny strzał między parkany.
8'
Gdańszczanie cieszyli się z prowadzenia niecałe 3 minuty.
9'
Skromny fanclub Stoczniowca 2014 intonuje jedną z przyśpiewek.
10'
Moment twardej, męskiej gry w środku.
Równolegle relacjonujemy mecz piłkarzy ręcznych Wybrzeża Gdańsk z Orlenem Wisłą Płock. W Ergo Arenie goszczą dziś wicemistrzowie Polski

TUTAJ RELACJA LIVE Z MECZU PIŁKARZY RĘCZNYCH
kara
10'
Olchawski (PODHALE) ukarany karą 2 minutową za zahaczanie Strużyka.
11'
[2:1] STOCZNIOWIEC STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 80 Różycki. Podobne trafienie jak Sochackiego, tyle że z daleka strzelał Kantor, a młody napastnik zmienił lot gumy.
kara
11'
71 Marzec (STOCZNIOWIEC) ukarany karą 2 minutową za zahaczanie. Oznacza to, że w przewadze grać będą teraz goście. Czy uda im się powtórzyć wyczyn gdańszczan?
12'
Ładna wymiana podań Podhala. Z obrony strzelał Różański, ale bezbłędnie Kieler (STOCZNIOWIEC). Po chwili Michał poradził sobie ze strzałem Gruszki (PODHALE).
14'
Rompkowski (STOCZNIOWIEC) przed szansą po podaniu od Skutchana (STOCZNIOWIEC), ale trafił prosto w bramkarza.
14'
"Stocznia, Stocznia my czekamy, na zdobycie trzeciej bramy" - niesie się z trybun.
15'
Silny strzał Lehmanna (STOCZNIOWIEC) z dystansu, ale górą Kapica.
15'
Na środku krążek przejął Haverinen (PODHALE) i stanął oko w oko z Kielerem (STOCZNIOWIEC), ale znów górą bramkarz Stoczniowca 2014.
16'
Gościński (STOCZNIOWIEC) przewrócił się na lód po starciu z jednym z obrońców, ale błyskawicznie wstał.
17'
Obrońca Podhala przewrócił się we własnej tercji, co wykorzystał Rompkowski (STOCZNIOWIEC). Jego silny strzał na bok sparował Kapica.
18'
Kieler (STOCZNIOWIEC) naprawił błąd Lehmanna (STOCZNIOWIEC), który nie przeciął podania. Olchawski (PODHALE) nie dał jednak rady pokonać bramkarza Stoczniowca 2014.
18'
Zapała (PODHALE) próbował z boku, ale znów broni Kieler (STOCZNIOWIEC). Michał świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków.
19'
Uwolnienie. Krążek wraca do tercji obronnej gospodarzy.
20'
Różański (PODHALE) z daleka strzelał obok bramki.
20'
Równo z końcową syreną na strzał zdecydował się Wojdyła (PODHALE), ale znów górą Kieler (STOCZNIOWIEC). Koniec pierwszej tercji.
Po pierwszej tercji w Gdańsku zapachniało sensacją. MH Automatyka Stoczniowiec 2014 prowadzi z trzecim obecnie w tabeli Podhalem Nowy Targ i trzeba przyznać, że gra gospodarzy może się podobać. W dodatku świetnie broni Kieler (STOCZNIOWIEC), który ostatnie spotkanie z Tychach oglądał z wysokości ławki rezerwowych.
21'
Zaczęliśmy drugą tercję. W ataku goście.
21'
Rzut karny dla gospodarzy! Gościński (STOCZNIOWIEC) faulowany w sytuacji oko w oko z bramkarzem.
21'
Niestety, Gościński (STOCZNIOWIEC) chciał wprowadzić krążek do bramki i zwodem przechytrzyć Kapicę. Niestety, ta sztuka mu się nie udała.
23'
Ostre starcie Szczerbakowa (STOCZNIOWIEC) z Kapicą.
24'
[2:2] PODHALE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zapała. Co za uderzenie reprezentanta Polski. Zapała uderzył w samo okienko i nie dał szans Kielerowi. Znów mamy remis.
24'
Przerwa w grze spowodowana wymianą krążka.
25'
Hattunen (PODHALE) odważnie wjechał w tercję Stoczniowca 2014, ale Dolny (STOCZNIOWIEC) wybił mi krążek w ostatniej chwili.
kara
25'
71 Marzec (STOCZNIOWIEC) ukarany karą 2 minutową za zahaczanie. To już drugie wykluczenie napastnika w tym meczu.
26'
Strzał Nasci (STOCZNIOWIEC) wyblokowany. Szkoda tej okazji, bo dobrze ustawiony był Szczerbakow (STOCZNIOWIEC).
26'
[2:3] PODHALE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lossafov. Napastnik zmienił lot krążka po strzale z daleka Haverinen.
26'
Zmiana w bramce Stoczniowca 2014. Na lodzie melduje się Nikifor Szczerba (STOCZNIOWIEC).
kara
27'
Różański (PODHALE) ukarany karą 2 minutową za spowodowanie upadku Gościńskiego.
27'
Kibice gospodarze domagają się bramki.
27'
Kantor (STOCZNIOWIEC) przejął krążek w tercji gości, ale jego strzał w okienku broni Kapica.
28'
Strzał Skutchana (STOCZNIOWIEC) po krótki rogu odbija Kapica.
28'
Skutchan (STOCZNIOWIEC) do Marca przed bramkę, ale strzał tego ostatniego broni Kapica.
29'
Koniec kary dla Różańskiego (PODHALE).
29'
"Mrozi" krążek Szczerba (STOCZNIOWIEC).
30'
Uwolnienie i krążek wraca do tercji obrony Stoczniowca 2014.
30'
Mocny strzał Michalskiego (PODHALE) minimalnie obok bramki.
31'
Marzec (STOCZNIOWIEC) uderzył z daleka, ale gumę odbił do boku Kapica.
32'
Szczerba (STOCZNIOWIEC) broni strzał Gruszki (PODHALE), który po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał z lewej strony.
33'
"My chcemy gola, Stoczniowiec my chcemy gola" - niesie się z trybun.
33'
[3:3] STOCZNIOWIEC STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 7 Wrycza. Ziółkowski zatrzymał się za bramką przeciwnika, a po chwili podał do nadjeżdżającego Wryczy, który silnym strzałem z "pierwszego" pokonał bezradnego Kapicę.
33'
Wojtek Wrycza (STOCZNIOWIEC), Wojtek - skanduje klub kibica.
34'
Szczerba (STOCZNIOWIEC) trzykrotnie broni strzały gości. Olbrzymie zamieszanie pod jego bramką.
35'
Pesta (STOCZNIOWIEC) był niepilnowany i dostał "gumę" trzy metry przed bramką. Niestety, jego strzał prosto w bramkarza.
kara
35'
Hattunen (PODHALE) ukarany karą 2 minutową za uderzanie.
36'
Wzmaga się doping dla gospodarzy. Kibice czują, że podopieczni Petera Ekrotha mogą powalczyć z Podhalem o zwycięstwo.
36'
Podanie Lehmanna (STOCZNIOWIEC) do Kantora (STOCZNIOWIEC) wzdłuż niebieskiej linii. Ten strzałem z nadgarstka nie zaskoczył jednak Kapicy.
37'
Podhale już w komplecie.
37'
Spalony na niebieskiej.
38'
Mamy weryfikację wideo. Sędzia sprawdza czy Podhale zdobyło bramkę. Po zamieszaniu przed bramką Szczerby strzelał Hattunen, a potem poprawiał Bryniczka.
38'
"Stocznia, Stocznia" skandują kibice, wyczekując decyzji arbitrów.
38'
[3:4] PODHALE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bryniczka. Taką decyzję podjął sędzia.
39'
"Grać na całego i walczyć do upadłego" niesie się po hali.
40'
[4:4] STOCZNIOWIEC STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 93 Pesta. Z dystansu strzelał Nowak, a stojący pod bramką Pesta zmienił lot krążka. To już trzeci gol zdobyty w ten sposób przez gospodarzy!
40'
Do końca tercji 20 sekund.
40'
Na 3 sekundy przed końcem tercji Marzec (STOCZNIOWIEC) oddał silny strzał z prawej strony, ale poradził sobie Kapica.
Koniec tercji numer 2. Kibice są świadkami niezwykle emocjonującego widowiska. Gra gospodarzy w tym meczu naprawdę może się podobać. Stoczniowiec do tej pory oddał łącznie 21 strzałów. Goście o jeden mniej.
Maris Jucers (PODHALE) wchodzi do bramki Podhala Nowy Targ. Zaraz zaczynamy trzecią tercję.
41'
Strzelał Marzec (STOCZNIOWIEC), ale dobrze broni Jucers (PODHALE).
kara
42'
48 Dolny (STOCZNIOWIEC) ukarany karą 2 minutową.
43'
Gruszka (PODHALE) mocno po lodzie, ale na posterunku Szczerba (STOCZNIOWIEC).
44'
Koniec kary Dolnego (STOCZNIOWIEC).
46'
[4:5] PODHALE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hattunen. Wygrane wznowienie Podhala, po którym krążek trafił do Fina. Ten nie namyślał się długo i z 3 metrów nie dał szans Szczerbie.
46'
Odłożona kara dla Podhala. Gdańszczanie grają 6 w polu.
47'
Na nic to się zdało.
kara
47'
Jokila (PODHALE) ukarany karą 2 minutową za rzucenie przeciwnika na bandę.
47'
"Stocznia gol" skandują kibice.
48'
Indywidualna akcja Dolnego (STOCZNIOWIEC), ale Jucers (PODHALE) na posterunku. Koniec kary gości.
49'
Jaśkiewicz (PODHALE) zza tercji gospodarzy. Szczerba (STOCZNIOWIEC) łapie bez najmniejszych problemów.
49'
Krążek pod bramką Szczerby (STOCZNIOWIEC). Groźnie atakują goście.
51'
Krążek poza lodem.
52'
Brawa dla zawodnika gości, który po jednym ze starć nie podnosił się z lodu.
52'
[4:6] PODHALE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bryniczka.. Zawodnik wykorzystał dobre podanie od bandy Hattunena, który celowo wrzucił krążek do tercji w prawy róg. "Guma" przeleciała nad kijem Wsóła. Ten błąd wykorzystał Brycznika, który stanął oko w oko ze Szczerbą.
53'
Niestety, ataki gospodarzy osłabły na sile w ostatniej tercji.
53'
Do końca meczu 6 minut.
55'
[4:7] PODHALE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gruszka. Napastnik dostał idealne podanie przed bramką od Bryniczki i pokonał Szczerbę.
55'
[5:7] STOCZNIOWIEC STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szczerbakow. Ależ odpowiedź. Świetnie zza bramki podawał Gościński.
56'
Mocny strzał Lossafova (PODHALE), ale broni Szczerba (STOCZNIOWIEC).
kara
57'
Lehmann (STOCZNIOWIEC) ukarany karą 2 minutową za ostrą grę. Taki sam wymiar kary dla Lossafova. Czas dla gospodarzy.
57'
Do końca meczu 2:30. Stoczniowiec z pewnościa za chwilę wycofa bramkarza.
58'
Peter Ekroth rzucił butelką na lód. To jego reakcja na przerwanie akcji przez sędziów.
59'
Na lodowisku doszło do bójki.
59'
Karę na pewno otrzymał Kantor (STOCZNIOWIEC).
59'
Trwa narada sędziowska.
59'
Na ławkę kar sędziowie odesłali również Zapałę (PODHALE)
59'
Gramy dalej. Do końca minuta. Gospodarze wycofali bramkarza.
60'
Goście dwukrotnie nie trafili do pustej bramki z dalszej odległości. Do końca 17 sek.

Wyniki 11 kolejki

• MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC - JKH GKS Jastrzębie 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
  • GKS Katowice - TatrySki Podhale 2:7 (2:3, 0:0, 0:4)
  • Nesta Mires Toruń - Unia Oświęcim 3:6 (3:0, 0:3, 0:3)
  • PGE Orlik Opole Tempish Polonia 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
  • SMS Sosnowiec - GKS Tychy 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

• wachowski zjedź (9)

Wachowski zjedź, wachowski zjedź, wachowski zjedź, wachowski zjedź , wachowski zjedź, wachowski zjedź. Panie daj sobie Pan spokój z hokejem. Z tej mąki chleba już nie będzie ...