• Kibice
  • Paweł Fabich
  • Barron Miller
  • Kibice

Udanie rozpoczęli zmagania na własnym boisku w sezonie 2019 futboliści amerykańscy Seahawks Gdynia. Pokonali przed własną publicznością Tychy Falcons 32:27 (12:7, 14:0, 0:13, 6:7). - Czwarta kwarta pokazała, że umiemy wziąć co nasze i dzięki solidnej grze wyszliśmy z tego spotkania jako zwycięzcy - mówi Tomasz Peciak, zawodnik Seahawks.

Punkty dla Seahawks: Mazan 12, Cieślok 12, Miotke 6, Jarocki 2
SEAHAWKS: Miller, Bańbura, Juhlin, Wica, Kroć, Ruczyński, Chudy, Wojewódka, Górczyński, Klechowicz, Rudnicki, Piernicki, Rokiciński, Głodowski, Syposz, Krystecki, Miotke, Cieślok, Piotrowski, Peciak, Terlecki, Chojnowski, Ćwikliński, Suchanowski, Mazan, Jost, Magrean, Szubert, Hałabiś, Jarocki, Karwowski, Fabich, Przysowa, Wolnik, Soberski, Daniszewski, Mazajło, Dubiński, Pepliński, Ankiewicz, Probierz, Domżalski, Michoń, Rudzki, Góralski, Dubicki

Seahawks Gdynia po raz pierwszy pokazali się w tym sezonie przed własną publicznością. Był to również domowy debiut nowego szkoleniowca trójmiejskiej drużyny, Mela J. Mosquedy.

Już pierwsza akcja Seahawks przyniosła im punkty w meczu. Jakub Mazan złapał piłkę i po przebiegnięciu około 82 metrów znalazł się w polu punktowym gości. Później do głosu doszli tyszanie i wyszli na prowadzenie 7:6. Za chwilę Mazan znalazł się ponownie w polu punktowym, więc kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 12:7.

W drugiej części meczu na pozycji biegacza pojawił się Arkadiusz Cieślok i to właśnie on podwyższył przewagę Seahawks do 18:7. Do przerwy Jastrzębie prowadziły aż 26:7, a to za sprawą przyłożenia Mateusza Miotke. Gospodarze nie dali rady podwyższyć z kopnięć w trzech wcześniejszych próbach dlatego teraz spróbowali akcji biegowej. W niej, piłkę rzuconą przez Philipa Juhlina złapał w polu punktowym Michał Jarocki, co dało dwa kolejne punkty.

W trzeciej kwarcie gra gdynian załamała się, a goście zdobyli w niej 13 pkt (26:20). Zwiastowało to ciekawą, czwartą kwartę. W niej Cieślok, po raz drugi zameldował się w polu punktowym. W ostatniej minucie drużynę ze Śląska było już tylko stać na zmniejszenie rozmiarów porażki.

- Weszliśmy w mecz skoncentrowani i dobrze egzekwowaliśmy nasze założenia. Zarówno obrona, atak i formacje specjalne były prawie bezbłędne. Wykorzystaliśmy przewinienia Falcons i do przerwy wydawało się, że przeciwnik nie może nam realnie zagrozić. Jedyne, co nam nie wychodziło w pierwszej połowie to podwyższenia za jeden punkt. Niestety druga połowa to całkowicie inna historia. W trzeciej kwarcie nie umieliśmy wykończyć naszych zagrywek i doprowadzić do przyłożenia, co szybko wykorzystał przeciwnik i nadgonił wynik. Na szczęście czwarta kwarta pokazała, że umiemy wziąć co nasze i dzięki naszej solidnej grze wyszliśmy z tego spotkania jako zwycięzcy - mówi Tomasz Peciak, zawodnik Seahawks.

14 kwietnia Warsaw Mets (dom)
27 kwietnia Lowlanders Białystok (wyjazd)