Energa Olimpia w finale MPJ unihokeja

26 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Juniorki starsze Energi Olimpi Osowa zajęły drugie miejsce w półfinale mistrzostw Polski w Mrzężynie. Juniorki starsze Energi Olimpi Osowa zajęły drugie miejsce w półfinale mistrzostw Polski w Mrzężynie.

Energa Olimpia Osowa po raz piąty z rzędu awansowała do finału mistrzostw Polski juniorek starszych w unihokeju. Gdańszczanki zajęły drugą lokatę w półfinałowym turnieju w Mrzężynie. W kwietniu i maju o awans do finału powalczą seniorki, które wygrały rundę zasadniczą ekstraligi.

Do walki o udział w finałowym turnieju ubiegłoroczne brązowe medalistki stanęły przeciwko Jedynce Trzebiatów, Noletowi Żabi Róg oraz Ołtarzewowi Ożarów Mazowiecki. Już na inaugurację trzydniowego turnieju gdańszczanki zagrały z silnym Noletem, który w 2011 roku zdobył szkolne mistrzostwo świata.

Energa Olimpia rozpoczęła bardzo dobrze i po bramkach Anny SzychtyMarty Chudyszewicz objęła prowadzenie 2:0. Na początku drugiej tercji było już 3:0, ale rywalki zdołały niemal całkowicie odrobić straty. Sytuacja wydawała się opanowana przy stanie 5:2 po bramkach Szychty, ale Nolet świetnie spisał się w trzeciej tercji, doprowadzając do remisu 5:5. Czwartą bramkę zdobyła jednak Szychta, odzyskujac prowadzenie dla osowianek.

Zespół z Żabiego Rogu nie wykorzystał dwóch minut gry w przewadze po karze dla Laury łąckiej, a na nieco ponad minutę przed końcem gry po trafieniu Chudyszkiewicz było już 7:5 dla gdańszczanek. Olimpia zmarnowała jednak okazję na ósme trafienie, a Nolet trafił po raz szósty. Zacięta walka trwała do końcowego gwizdka, ale ostatecznie to osowianki rozpoczęły turniej od zwycięstwa.

W kolejnym meczu gdańska drużyna zmierzyła się z ubiegłorocznymi srebrnymi medalistkami imprezy - Jedynką Trzebiatów. Tym razem to Olimpia straciła dwie bramki na początku spotkania. Nie była jednak w stanie nawiązać skutecznej walki, pomimo dwukrotnie większej ilości celnych strzałów. Mądra obrona i groźne kontry Jedynki sprawiły, że gdańszczanki musiały walczyć o awans do ostatniego spotkania.

Wygrana z zespołem z Ożarowa Mazowieckiego przyszła jednak łatwo, mimo trudnego początku. Aby jednak zapewnić sobie udział w finałach, pozostało czekać na rozstrzygnięcie w meczu zespołów z Żabiego Rogu i Trzebiatowa. Jedynka zagrała jednak na korzyść gdańszczanek, które awansowały z drugiego miejsca.

Równocześnie w Nowym Targu rozgrywany był drugi turniej półfinałowy z udziałem, w którym awans do walki o medale wywalczył zespół miejscowego Podhala oraz PUKS Trzebinia. Finały odbędą się 20 i 21 kwietnia.

Skład Energi Olimpia Osowa: Aleksandra Gozdek , Patrycja Żerdziejewska, Dominika Marzec, Weronika Noga, Laura Łącka, Aleksandra Szychta, Eliza Zakrzewska, Anna Szychta, Karolina Damps, Magdalena Laskowska, Marta Chudyszewicz, Klaudia Mielnik, Ewelina Nowaczyk, Julia Hajduk, Karina Chmielecka, Samanta Piernicka. Trenerzy : Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski, Maja Stenka.

Wyniki Energi Olimpii Osowa:
Nolet Żabi Róg 7:6 (2:0,3:2,2:4)
Jedynka Trzebiatów 6:1 (2:0,3:0,1:1)
Ołtarzew Ożarów Mazowiecki 9:3 (3:1,2:0,4:2)

4. Ołtarzew Ożarów Mazowiecki 3 0 3 16:31 0

O awans do finału walczy również zespół seniorek, które jako zwyciężczynie rundy zasadniczej ekstraligi od razu otrzymały miejsce w półfinale. 13 kwietnia w Zielonce i 4 maja w Gdańsku Energa Olimpia zagra z Dzikimi Gęsiami. Mecz o złoto odbędzie się 18 maja na neutralnym terenie w Rakoniewicach.