• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sietom AZS Gdańsk - reszta Polski.

30 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat) 
Takiego meczu jeszcze nie było. W najbliższą niedzielę w hali widowiskowo-sportowej AWF dojdzie do rywalizacji Sietom AZS AWF Gdańsk - reszta Polski. Od godziny 11.30 rywalizować będą najlepsze florecistki i floreciści w kraju. Wszystko to pod bacznym okiem filmowego pana Wołodyjowskiego, czyli Zbigniewa Zamachowskiego, przyozdobione występami artystycznymi. Dla pierwszych pięciu osób, które o godzinie 10.00 zameldują się w sekretariacie "Głosu Wybrzeża" przy ul. Okopowej 7, mamy pięć bezpłatnych wejściówek.

Każdy z widzów wprowadzony zostanie do hali pod wzniesionymi klingami, które trzymać będą najmłodsi adepci szermierki. Na "dzień dobry" zagra czołowy polski saksofonista, Maciej Sikała.
W samo południe rozpocznie się piętnastominutowy pokaz z udziałem zawodników Sietom AZS AWF oraz członków Gdańskiej Szkoły Tańca Towarzyskiego Perfect. Jego zwieńczeniem ma być wjazd Zamachowskiego na koniu w otoczeniu husarii.

Na 12.15 zaplanowano pierwsze atrakcje na niwie sportowej. Na planszę wyjdą męskie drużyny Sietom AZS AWF Gdańsk oraz reszty Polski. W tej pierwszej walczyć będą: Ryszard Sobczak, Wojciech Szuchnicki i Krzysztof Walka. Skrzyżują klingi z aktualnymi wicemistrzami świata w drużynie: Adamem Krzesińskim, Piotrem Kiełpikowskim i Sławomirem Mockiem. Każdy walczyć będzie z każdym. Zatem odbędą się trzy tury walk. Każdą z nich przedzieli pokaz Gdańskiej Szkoły Fechtunku i Konfraterii św. Wojciecha z Gniewu lub wielokrotnej mistrzyni Polski w gimnastyce artystycznej, Anny Kwitniewskiej. Mecz zakończy się, a właściwie zostanie zawieszony, po zadaniu przez jedną z drużyn 45 trafień.

O 13.00 na planszy staną panie. Rozpoczną one walki przy wyniku, z którym pożegnają się z publicznością panowie. Ponadto zmienią się miejscami fechtmistrzowie. Stanisław Szymański przejmie drużynę Sietomu, a Tadeusz Pagiński zaopiekuje się resztą Polski. Florecistki również stoczą trzy tury walk. Mecz dobiegnie końca, kiedy jedna z drużyn osiągnie 90 punktów.

Niemal w przededniu zawodów miejscowe szeregi osłabiła absencja Sylwii Gruchały. Zastąpi ją Katarzyna Kryczało. Ponadto walczyć będą najlepsze gdańszczanki: Magdalena Mroczkiewicz i Anna Rybicka. Stawić czoło spróbują: aktualna mistrzyni świata i Europy juniorek, Małgorzata Wojtkowiak oraz Anna Janas i Joanna Bórkowska.

jag.Głos Wybrzeża

Opinie

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Relacje LIVE

Najczęściej czytane