Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1. Tomasz Makowski uratował remis w meczu przyjaźni

8 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Tomasz Makowski wyrównał we Wrocławiu w doliczonym czasie gry. Tomasz Makowski wyrównał we Wrocławiu w doliczonym czasie gry.

Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:1 (0:1). Podział punktów w meczu przyjaźni w doliczonym czasie gry zapewnił Tomasz Makowski. Wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn. Obie pokazały ofensywny futbol, oddały ponad 30 strzałów i na mogą jedynie narzekać na brak skuteczności. W biało-zielonych barwach najbardziej zawiódł pod tym względem Łukasz Zwoliński. Już do przerwy mógł mieć trzy gole, ale nie wykorzystał nawet rzutu karnego, strzelając nad poprzeczkę. Ekipa Piotra Stokowca miała za to szczęście przy VAR. Wszystkie wątpliwości zostały rozstrzygnięte na jej korzyść.

Zwoliński
  • 64' 11 Piasecki Zmiany 9 Exposito
  • 64' 6 R.Makowski Zmiany 39 Lewkont
  • 64' 24 Quintana Zmiany 7 Pich
  • 73' 8 Praszelik Zmiany 17 Schwarz
  • 63' 9 Zwoliński Zmiany 28 Paixao
  • 63' 7 Gajos Zmiany 10 Diabate
  • 63' 22 Ceesay Zmiany 79 Sezonienko
  • 78' 20 Conrado Zmiany 2 Pietrzak
  • 84' 17 Żukowski Zmiany 78 Musolitin
  • 33' Stiglec
  • 90+5 T.Makowski
  • 7' Verdasca
  • 60' Conrado
  • 88' Sezonienko

Po dwóch kolejkach obie drużyny, które zmierzą się we Wrocławiu, byli w gronie otwierających tabelę z 4 punktami. Teraz tylko zwycięzca otrzyma się w najlepszej "4", a w przypadku remisu zespoły znajdą się około 6 miejsca
przed meczem niewiadomą były składy obu zespołów, ale z zupełnie innych powodów

Przeczytaj, dlaczego mogły być niespodzianki w składach

ostatecznie trener Stokowiec zdecydował się na dwie zmiany w tej formacji w porównaniu z ostatnim meczem. Do defensywy weszli: Kopacz i Żukowski

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 1:0. Relacja, foto, wideo. Wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

jako że ten ostatni jest młodzieżowcem, możliwa była także zmiana w drugiej linii. Gajos zastąpił Kałuzińskiego, który w tym sezonie był podstawowym młodzieżowcem

Lechia Gdańsk na tę sztuczkę nabrała już dwóch rywali. Ze Śląskiem Wrocław też się uda?

pewne miejsce w drugiej linii mają nadal: Kubicki i Makowski

Jarosław Kubicki m.in. o meczu Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk. Przeczytaj wywiad

bez zmian także w ataku. Paixao mecz ze swoim byłym klubem rozpocznie na ławce

Kto w ataku Lechii Gdańsk? Łukasz Zwoliński: Jestem przeambitny i pazerny na gole

jako że nie gra Flavio, a kontuzjowany jest Nalepa, to opaskę kapitana przejął Maloca (LECHIA Gdańsk)
ławka rezerwowych Lechii: 12 Kuciak - 2 Pietrzak, 10 Diabate, 28 Paixao, 69 Biegański, 72 Koperski, 78 Musolitin, 79 Sezonienko, 88 Kałuziński
Śląsk jest pomiędzy meczami z Hapoelem Beer Szerawa o awans do 4. rundy w Conference League. Dlatego duże zmiany w "11". Na Lechię wyjdzie tylko dwóch piłkarzy, którzy grali przeciwko drużynie z Izraela. To środkowi pomocnicy: Mączyński i R.Makowski
w "11" Śląska m.in. były piłkarz Lechii - Pawłowski (Śląsk Wrocław)
ławka rezerwowych Śląska: 1 Putnocky, 7 Pilch, 9 Exposito, 17 Schwarz, 19 Janasik, 23 Garcia, 26 Radkowski, 33 Łyszczarz, 39 Lewkot
Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Śląsk zielone stroje
1'
od środka mecz rozpoczął Śląsk
1'
na trybunach oczywiście mecz przyjaźni
2'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wślizgiem wybił piłkę spod nóg Quintany (Śląsk Wrocław). Rzut rożny dla gospodarzy
3'
krótko rozegrany rzut rożny przez Śląsk nie zaskoczył Lechii
3'
zablokowane dośrodkowanie Conrado (LECHIA Gdańsk) i rzut rożny dla Lechii
4'
Piasecki (Śląsk Wrocław) wyręczył obrońców Śląska. To on wybił piłkę, którą z narożnika boiska dośrodkował Durmus (LECHIA Gdańsk)
5'
w dobrej sytuacji Ceesay (LECHIA Gdańsk) po podaniu Kubickiego (LECHIA Gdańsk). Jednak Szwed w ostatniej chwili zablokowany w momencie oddawania strzału. Ryzykowne wejście Verdaski (Śląsk Wrocław), ale sędzia rzutu karnego nie odgwizdał
6'
sędzia dopiero teraz korzysta z podpowiedzi VAR. Biegnie do monitora, aby obejrzeć tę sytuację
7'
rzut karny dla Lechii! Taką decyzję podjął sędzia po analizie VAR
7'
Żółtą kartką został ukarany Verdasca (Śląsk Wrocław) za faulu na Ceesay'u około 14 metrów od własnej bramki
8'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) z rzutu karnego strzelił nad poprzeczką!
8'
w bramce Śląska - Szromnik (Śląsk Wrocław), były piłkarz m.in. Gedanii i Arki
9'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) ze spokojem łapie piłkę po strzale Piaseckiego (Śląsk Wrocław)
12'
niecelnie główkował Piasecki (Śląsk Wrocław) po dośrodkowaniu Stigleca (Śląsk Wrocław)
12'
na spalonym Quintana (Śląsk Wrocław)
15'
niecelny strzał Durmusa (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego
17'
na razie mecz z lekką przewagą Lechii, 53 procent posiadania piłki
17'
Maloca dobrym wślizgiem przerwał kontrę Quintany (Śląsk Wrocław), który mógł wyjść sam na sam z bramkarzem
19'
R.Makowski (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego z około 40. metra
20'
do odbitej piłki po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) dopadł przed polem karnym Conrado (LECHIA Gdańsk), ale posłał piłkę obok bramki
21'
dobry powrót Gajosa (LECHIA Gdańsk). Zablokował dośrodkowanie Stigleca (Śląsk Wrocław). Rzut rożny dla Śląska
21'
po dośrodkowaniu Mączyńskiego (Śląsk Wrocław) z narożnika boiska uchylił się Piasecki (Śląsk Wrocław), a zaskoczony tym zachowaniem kolegi Bejger (Śląsk Wrocław) główkował lekko i niecelnie
22'
Verdasca (Śląsk Wrocław) potrzebuje pomocy fizjoterapeutów
23'
obrońca Śląska kontynuuje grę
25'
Gajos (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego zagrał w pole karne, a Zwoliński (LECHIA Gdańsk) uderzył z pierwszej piłki. Szromnik (Śląsk Wrocław) z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką
26'
bez zaskoczenia dla Śląska po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) z rzutu rożnego
26'
był to pierwszy celny strzał Lechii, a piąte uderzenie w kierunku bramki
27'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) podpisał się dobrym ustawieniem i refleksem. Quintana (Śląsk Wrocław) obił nogi Conrado (LECHIA Gdańsk), piłka zmierzała w tzw. krótki róg, ale był tam bramkarz Lechii
28'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) główkował po świetnym dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk). Łukasz skierował piłkę w środek bramki i Szromnik (Śląsk Wrocław) zdążył wybić futbolówkę nad poprzeczką
29'
tym razem krótko rozegrany korner przez Lechię i dopiero później dośrodkowanie. Akcja przerwana, bo Kopacz (LECHIA Gdańsk) sfaulował Szromnika (Śląsk Wrocław)
29'
Lechia już na dobre dominuje we Wrocławiu
29'
ma blisko 60 procent posiadania piłki na swoją korzyść
31'
po dośrodkowaniu Pawłowski (Śląsk Wrocław) Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę, choć mógł przepuścić piłkę do Alomerovicia (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny dla Śląska
31'
złe dośrodkowanie z narożnika boiska Pawłowskiego (Śląsk Wrocław)
32'
szybka kontra Lechii. Zablokowany strzał Conrado (LECHIA Gdańsk) przez Poprawę (Śląsk Wrocław) i będzie teraz korner pod drugą bramką
32'
po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska piłka odbita przed "16". Tutaj uderzał T.Makowski, ale wysoko nad bramką
33'
[1:0] Śląsk Wrocław STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stiglec. Szybko kontra gospodarzy. Praszelik zagrał piłkę w pole karne do Piaseckiego. Alomerović rzucił się napastnikowi pod nogi i odbił piłkę. Nikt jej nie wybił dalej z obrońców, a Stiglec skierował futbolówkę do siatki
36'
niecelny strzał Durmusa (LECHIA Gdańsk)
39'
na spalonym Piasecki (Śląsk Wrocław)
40'
stracona bramka wyraźnie wybiła Lechię z uderzenia
41'
rzut rożny dla Lechii
41'
Szromnik (Śląsk Wrocław) na raty, ale jednak złapał piłkę po główce Malocy (LECHIA Gdańsk). Z narożnika boiska dośrodkował Durmus (LECHIA Gdańsk)
42'
niecelnie sprzed pola karnego strzelał Verdasca (Śląsk Wrocław)
44'
niecelny strzał Quintany (Śląsk Wrocław)
45'
T.Makowski (LECHIA Gdańsk) w kierunku Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk), ale nieco za mocno. Od bramki zacznie Szromnik (Śląsk Wrocław)
45'
3 minuty do pierwszej połowy
45+2
Alomerović (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po dośrodkowaniu Pawłowskiego (Śląsk Wrocław)
45+2
zbyt słaby strzał głową Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk)
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ŚLĄSK WROCŁAW - LECHIA GDAŃSK 1:0
Ofensywny mecz z obu stron. Lechia oddała 10 strzałów, Śląsk 7, ale tych celnych z obu stron było po 4. W posiadaniu piłki lepsi byli gdańszczanie (54:46). Jednak przegrywają w dużej mierze przez brak skuteczności Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk).
Łukasz już w 8. minucie zmarnował rzut karny, który został podyktowany za faul na Ceesay'u (LECHIA Gdańsk). Potem piłka szukała go w polu karny. Trzykrotnie strzelał i co najmniej jedno z tych uderzeń powinien zamienić na gola.
Śląsk objął prowadzenie po szybkiej kontrze. Alomerović (LECHIA Gdańsk) nie złapał piłki, nie asekurowali go obrońcy i Stiglec (Śląsk Wrocław) umieścił piłkę w siatce.
Lechia po przerwie musi do swoich poczynań dołożyć skuteczność, bo jeśli tak się nie stanie, przegra ze Śląskiem, który w dużej mierze wystawił na ten mecz rezerwowy skład. Większość najlepszych piłkarzy wrocławianie oszczędzają na rewanż w Izraelu, gdzie będzie decydował się awans do 4. rundy Conference League.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
48'
sędzia uznał, że to Ceesay (LECHIA Gdańsk) faulował Verdascę (Śląsk Wrocław) na wysokości pola karnego Śląska
49'
zbyt mocne podanie Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) w kieurnku Ceesay'a (LECHIA Gdańsk) i szansa, by Szwed oddał strzał z pola karnego przepadła
49'
Quintana (Śląsk Wrocław) potrzebuje pomocy medycznej. Ucierpiał w starciu z T.Makowskim (LECHIA Gdańsk)
50'
doping jest dla obu drużyn, ale teraz wyjątkowo głośny dla Lechii
50'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) główkował nad poprzeczką
51'
kontra Śląska i zablokowany strzał Pawłowskiego (Śląsk Wrocław) w "16" Lechii. Będzie rzut rożny
52'
krótko rozegrany rzut rożny przez Śląska, ale bez zaskoczenia dla Lechii
52'
jeszcze niecelny strzał sprzed pola karnego Pawłowskiego (Śląsk Wrocław)
53'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) sfaulował Pawłowskiego (Śląsk Wrocław) około 10 metrów od narożnika własnego pola karnego
54'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pawłowskiego (Śląsk Wrocław)
54'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pawłowskiego (Śląsk Wrocław)
55'
Maloca (LECHIA Gdańsk) przerwał kontrę Quintany (Śląsk Wrocław)
55'
na początku drugiej połowy lepiej wygląda Śląsk
56'
sędzia odgwizdał faul Kopacza (LECHIA Gdańsk) na Piaseckim (Śląsk Wrocław)m który dochodził do prostopadłego podania Quintany. Rzut karny dla Śląska
58'
sędzia udaje się na analizę VAR. Ten system obsługuje arbiter Lasyk
60'
sędzia wrócił po analizie VAR i unieważnił zarówno rzut karny dla Śląska, jak i żółtą kartkę dla Kopacza (LECHIA Gdańsk)
60'
to już druga korzystna decyzja VAR dla Lechii przy rzutach karnych w tym meczu
60'
Żółtą kartką został ukarany Conrado (LECHIA Gdańsk) po faulu na Pawłowskim
60'
podstawowi piłkarze Śląska na rozgrzewce, głównie ofensywni
61'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Quintany (Śląsk Wrocław)
61'
w Lechii przygotowuje się potrójna zmiana
62'
niecelnie główkował Piasecki (Śląsk Wrocław), a był w czystej sytuacji do strzelenia gola
63'
Szromnik (Śląsk Wrocław) z trudem wybił piłkę poza bramkę po strzale Durmusa (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego
63'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zwoliński, w jego miejsce wchodzi Paixao.
63'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Diabate.
63'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ceesay, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
63'
Paixao przejmuje opaskę kapitana
63'
dla 18-letniego Sezonienko to debiut w ekstraklasie
64'
również Śląsk odpowiada trzema zmianami
64'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piasecki, w jego miejsce wchodzi Exposito.
64'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza R.Makowski, w jego miejsce wchodzi Lewkot.
64'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Quintana, w jego miejsce wchodzi Pich.
65'
Sezonienko nie wykorzystał sytuacji sam na sam ze Szromnikiem (Śląsk Wrocław), a podaniem piętą popisał się Paixao (LECHIA Gdańsk)
67'
niecelny strzał Praszelika (Śląsk Wrocław)
70'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
71'
Diabate (LECHIA Gdańsk) niecelnie główkuje po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
71'
T.Makowski (LECHIA Gdańsk) wywalczył kolejny korner dla Lechii
72'
tym razem bez zagrożenia dla Śląska po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk)
73'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Praszelik, w jego miejsce wchodzi Schwarz.
75'
Frekwencja około 9000 kibiców
76'
Diabate (LECHIA Gdańsk) minął się w polu bramkowym z piłką zagrywaną przez Durmusa (LECHIA Gdańsk)
76'
rozgrzewa się Pietrzak
78'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
80'
Lewkot niecelnie uderzył sprzed pola karnego
81'
Szromnik (Śląsk Wrocław) przejął piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
81'
akcja rezerwowych. Lewkot wyłożył piłkę na strzał, ale Schwarz (Śląsk Wrocław) spudłował z pola karnego
81'
po 13 strzałów z obu stron, ale większość niecelna
82'
kontra Śląska 2 na 5. Mimo to Pich (Śląsk Wrocław) zmusił do największego wysiłku Alomerovicia (LECHIA Gdańsk)
82'
rozgrzewa się Kałuziński
82'
skurcze łapią Żukowskiego (LECHIA Gdańsk)
83'
fizjoterapeuci przy młodzieżowcu Lechii
83'
i ta niedyspozycja zmienia plany trenera co do ostatniej roszady
84'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żukowski, w jego miejsce wchodzi Musolitin.
85'
zamieszanie w "16" Lechii. W końcu techniczne uderzenie Paixao (LECHIA Gdańsk), ale Szromnik (Śląsk Wrocław) wybił piłkę nad poprzeczką
86'
po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska strzelał Diabate (LECHIA Gdańsk), ale jego uderzenie zablokowane. Natomiast poprawka Malocy (LECHIA Gdańsk) niecelna
87'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale dystansu Mączyńskiego (Śląsk Wrocław). Tym dobrze z asekuracją Kopacz (LECHIA Gdańsk)
88'
Żółtą kartką został ukarany Sezonienko (LECHIA Gdańsk), który faulował Lewkota
88'
strzał Exposito (Śląsk Wrocław) nad poprzeczką
89'
T.Makowski (LECHIA Gdańsk) w kierunku Diabate (LECHIA Gdańsk), ale szybszy przy piłce Szromnik (Śląsk Wrocław)
90'
Exposito (Śląsk Wrocław) dostał piłkę bezpośrednio od Szromnika (Śląsk Wrocław) i ruszył w pole karne Lechii, mimo że miał naprzeciw trzech obrońców. Stracił piłkę
90'
aż 6 minut doliczony do drugiej połowy
90+1
Exposito (Śląsk Wrocław) strzelił w boczną siatkę
90+3
spalony po stronie Śląska
90+4
i spalony też z drugiej strony boiska. Gwizdek przerwał akcję Durmusa (LECHIA Gdańsk)
90+4
Kopacz (LECHIA Gdańsk) zabrał piłkę Pichowi (Śląsk Wrocław) we własnym polu karnym
90+5
Alomerović (LECHIA Gdańsk) broni po strzale Picha (Śląsk Wrocław)
90+5
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki T.Makowski. Tomek strzelił głową po dośrodkowaniu Musolitina
90+6
sędzia jeszcze czeka na analizę VAR. I nie chodzi o T.Makowskiego, ale czy w polu karnym przy tej sytuacji Paixao nie faulował Bejgera
90+8
gol uznany. Lechia remisuje we Wrocławiu
90+9
teraz T.Makowski (LECHIA Gdańsk) bardzo dobrze zasłaniał piłkę przy własnym polu karnym i został sfaulowany przez Pawłowskiego (Śląsk Wrocław)
90+10
KONIEC MECZU. ŚLĄSK WROCŁAW - LECHIA GDAŃSK 1:1
Dobry, ofensywny mecz z obu stron. Łącznie ponad 30 strzałów. Wynik nie odzwierciedla liczby sytuacji podbramkowych. Gdyby piłkarze wykazali się lepszą skutecznością, goli powinno być jeszcze więcej. O tym, że spotkanie przyjaźni zakończyło się remisem, przesądził gol w doliczonym czasie gry T.Makowskiego (LECHIA Gdańsk). Natomiast pierwszą asystę w ekstraklasie zaliczył Musolitin (LECHIA Gdańsk), który to spotkanie zaczynał jako rezerwowy.
Warto też dodać, że wszystkie trzy kluczowe analizy VAR zostały rozstrzygnięte na korzyść Lechii. Dzięki nim gol został uznany, karny podyktowany, a jedenastka dla rywali anulowana.

18 Górnik Łęczna 3 0 1 2 2:8 1
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2021-08-13

Wyniki 3 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Cracovia (sobota, godz. 17:30)