Sopocianki przegrały z Tauronem Dąbrowa Górnicza

Marta
30 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Siatkarki Atomu Sopot nie wywalczyły Superpucharu Polski. W meczu kończącym turniej w Szamotułach, a którego stawą było to właśnie trofeum, sopocianki przegrały ze zdobywczyniami Pucharu Polski - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza 0:3 (24:26, 25:27, 12:25). W zwycięskiej drużynie główne role odgrywały były wychowanki Gedanii i byłe "atomówki".

14% 56 typowań Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

ATOM TREFL: Coimbra, Bełcik, Pykosz, Rourke, Podolec, Szeluchina, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Cabrera, Kuziak, Wilk, Kwiatkowska

MKS: Tokarska, Dirickx, Staniucha-Szczurek, Nuszel, Plchotova, Zaroślińska, Strasz (libero) oraz Śliwa, Kaczor, Liniarska, Leys

Im bliżej początku sezonu tym bardziej wyniki siatkarskich mistrzyń Polski muszą wzbudzać zaniepokojenie ich fanów. Po serii zwycięstw na początku okresu przygotowawczego przyszły porażki m.in. z pierwszoligowym Chemikiem Police a na turnieju w Szamotułach z Aluprofem a w meczu, którego stawką był superpuchar z ekipą z Dąbrowy Górniczej.

Wiele wskazywało na to, że to spotkanie rozgrywane może być na maksymalnie długim - jak na rywalizację siatkarską - dystansie. Dwa pierwsze sety kończyły się bowiem grą na przewagi. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że zdecydowanie częściej na prowadzeniu był zespół MKS-u.

W inauguracyjnej partii prowadzenie sopociankom dał dobry blok Anny Podolec, za chwilę jednak było już 3:1 dla dąbrowianek. Późnej przez chwilę utrzymywał się remis, aż wreszcie w okolicach pierwszej przerwy technicznej sopocianki odzyskały minimalne prowadzenie.

Było tak do stanu 11:9, później mistrzynie Polski przegrały dwie piłki z rzędu i na nieznaczną przewagę w kolejnych minutach wyszedł MKS. Maja Tokarska, wychowanka Gedanii Gdańsk, która jeszcze kilka miesięcy temu zdobywała z "Atomówkami" mistrzostwo Polski, w końcówce seta doprowadziła do stanu 24:21 dla MKS. Sopocianki na chwilę "ocknęły się". Wyrównały na 24:24, po czasie dla dąbrowianek zdobywczynie Pucharu Polski przełamały złą dla siebie passę a po asie serwisowym Tokarskiej wygrały pierwszą partię.

Drugi set wyglądał bardzo podobnie do stanu 11:11. Kolejna akcja zakończyła się minięciem bloku przez Anitę Kwiatkowską i było 12:11 dla Atomu Trefla, za chwilę było 14:12 dla mistrzyń Polski, które tym razem utrzymały prowadzenie bardzo długo, bo aż do stanu 24:23. "Atomówki" miały setballa ale kolejna gedanistka, z której zrezygnowano w Sopocie - Natalia Nuszel - doprowadziła do stanu 24:24. Później było jeszcze 25:25 ale kolejne dwa punkty zapisały na swoim koncie dąbrowianki, tym razem set zakończyła asem serwisowym Ivana Plchotova.

Trzeci set przyniósł natomiast całkowitą odmianę tego co działo się na parkiecie. Dąbrowianki całkowicie zdominowały grę. Do pierwszej przerwy technicznej sopocianki jeszcze utrzymywały przyzwoity dystans punktowy, późnej jednak było coraz gorzej. MKS prowadził 10:5, 12:6, 17:8 i 24:11. Pierwszą piłkę meczową mistrzynie Polski jeszcze wybroniły ale przy następnej, którą atakiem zakończyła Tokarska były już bezradne.

Pozostałe przedsezonowe mecze Atomu Trefla:
31 sierpnia (Tiumeń) Iller Bankasi Ankara 3:2 (22:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:12) - przeczytaj relację
1 września (Tiumeń) Siewierodonczanka 3:2 (25:15, 22:25, 20:25, 25:18, 15:5) - przeczytaj relację
2 września (Tiumeń) Tiumeń TiumGu 3:2 (25:19, 23:25, 18:25, 26:24, 15:8) - przeczytaj relację

14 września (Koszalin) Allianz MTV Stuttgart 3:1 (24:26, 25:11, 25:21, 25:23) - przeczytaj relację
15 września (Koszalin) Chemik Police 3:0 (25:16, 25:20, 25:14) - przeczytaj relację
16 września (Koszalin) Vakifbank Stambuł 3:2 (16:25, 25:21, 23:25, 25:22, 15:12) - przeczytaj relację

21 września (Police) Chemik Police 1:3 (20:25, 20:25, 25:14, 18:25)

22 września (Szwerin) Schweriner SC 1:2 (26:28, 25:23, 23:25)
23 września (Szwerin) Schweriner SC 1:3 (23:25, 25:22, 21:25, 16:25) - czytaj więcej

28 września (Szamotuły) Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (25:23, 25:22, 18:25, 18:25, 12:15) - przeczytaj relację
29 września (Szamotuły) PTPS Piła 3:1 (24:26, 25:10, 25:22, 25:18) - zobacz relację
Marta

Opinie (19)

• Gdy za trenera masz miotlaka

na parkiecie jest padaka...
    Walka o utrzymanie drodzy panowie i panie

• 9 10

• Mówiłem dwa miesiące temu że takim składem i takim "trenerem"będzie rzeźnia i niestety chyba miałem racje!Wyrzućcie "no grajcie no"matlaka nim jeszcze można coś uratować!

• 8 3

• Brawo skład węgla i popy

Tylko frajerzy liczyli na inny wynik i tak będzie cały sezon w plecy z mocnymi a do przodu z lebiegami o ile lebiegi okażą sie lebiegami bo inaczej bedzie bieda!!!!!

• 7 4

• tytuł artykułu (1)

chyba tauron Dąbrowa Górnicza a nie tauron Dąbrowa Gdańsk

• 6 5

• Tyruł wbrew pozorm bezbłędny

Kuba, chodziło o to że największy wpływ na losy tego meczu miały wychowanki Gedani i byłe zawodniczki Atomu

• 4 1

• Tragedia....

To jednak koniec Atomu.... Dziewczyny nie są zgrane i nie ma żadnej super zawodniczki jak rok temu Hodge czy Kożuch... Jeszcze się łudziłam po kilku pierwszych wygranych meczach, że może jednak nie będzie źle?... A teraz same porażki....:-(

• 5 2

• @ kuba

Wiesz co to ironia?, Wiesz skąd są Tokarska i Nuszel? Przeczytałeś artykuł ze zrozumieniem?

• 7 1

• no i tak już będzie do końca sezonu... wszystko w plecy. druga kwestia aż jestem ciekawy ilu piknikowych kibiców zostanie w "klubie kibica" jak będą tak dalej grały ;-]

• 1 2

• tauron Gdańsk (1)

Natalia Nuszel i Maja Tokarska powinny zostać w Atomie.Jak można pozbyć się tak wartościowych zawodniczek,wychowanek kochanego m.Gdańska?

• 9 1

• A pracowałbyś za darmo?

• 4 1

• Rafał (1)

Trefl nie pamięta o swoich wychowankach, a co dopiero o Gedanii. Pozbycie się Sieczki również było kiepskim posunięciem ale przecież mamy Pykosz i Wilk damy radę.

• 1 2

• A co ma Sieczka do Wilk i Pykosz?

Każda z nich gra na innej pozycji.

• 2 1

• (1)

W tym sezonie raczej mistrza nie zdobędziemy, ale wydaje mi się, iz w pierwszej czwórce "atomówki" powinny się zmieścić.
    Szkoda że Wojcieska jest kontuzjowana, czy ktoś wie czy jest to poważna kontuzja? Widać gołym okiem słabe zgranie.

• 2 1

• Kontuzja nie wydaje się być bardzo poważna, w tym sezonie jeszcze nie raz zagra.

Zgranie jest słabe, a jakie ma być jak ze starego składu zostały dwie zawodniczki? Na to nie ma siły, potrzeba czasu, wspólnego treningu i grania.