Sopockie derby dla Jantaru

kfk
26 kwietnia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Sopockie drużyny wiodą prym w rozgrywkach pomorskiej B-Klasy grupy Gdańsk II. W meczu 17. kolejki kibice licznie zgromadzeni na stadionie Gedanii byli świadkami konfrontacji na szczycie. W sopockich derbach, lider zmagań Torpedo podejmował drugą ekipę Jantaru.

Po raz pierwszy podopieczni Tadeusza Małolepszego stracili w tym sezonie punkty na własnym boisku. Rezerwy sopockiego Jantaru za sprawą dobrze interweniującej defensywy z golkiperem Maciejem Liborem na czele, skutecznie powstrzymali atak Torpedo. Wynik spotkania w 25 minucie otworzył Sebastian Leniar, który umiejętnie wykorzystał nieporozumienie w szeregach czarno-zielonych.

Torpedo, któremu patronuje platforma medialna PMedia.pl rzuciło się do odrabiania strat i już kilka minut później gospodarzy byli bliscy wyrównania. Najpierw szansy nie wykorzystał Jacek Basałygo, a później bliski zmiany rezultatu był Yauheni Adamonis. Niewykorzystane sytuacje mszczą się - wiadomo o tym nie od dawna. Toteż na kilka minut przed przerwą było już 2:0.

Klub studentów i absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej nie zwykł oddawać meczu bez walki. Zatem gospodarze ruszyli do zmożonego ataku a gra prawie zupełnie przeniosła się na połowę Jantaru. Nadal brakowało wykończenia, nawet podczas rzutu karnego, którego nie wykorzystał Mariusz Dombrowski.

Swoich kolegów próbował jeszcze poderwać Michał Gazarkiewicz, udanie wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Jednak przysłowiową kropkę nad "i" postawił Lech Zdral, kończąc sopockie derby wynikiem 3:1.

W innych spotkaniach także nie brakowało emocji. KKS Koleczkowo na wyjeździe po zaciętym boju wywiozło z Moreny trzy punkty. A dla rywali z Gdańska nie miała litości sopocka Energa, która rozgromiła Meduzę 13:0. Postrzelali sobie również piłkarze UKS Klukowa, ładując ekipie Inter Krzywe Koło osiem goli. A zespół Ex Siedlce pokonał wysoko Vigo Tuchom 6:0.