Zacięta walka o A-klasę

kfk
26 kwietnia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Najbliższe awansu w pomorskiej B-Klasie grupy Gdańsk III są cztery drużyny - Lechia III Gdańsk, Królewski II Gdańsk, GTS Rokitnica oraz Orion Gdańsk. Jednak tylko trzecia ekipa biało-zielonych jest w lepszej sytuacji, utrzymując 9-punktową przewagę nad rywalami.

Lechia w meczu 14. kolejki pewnie pokonała czwarty w tabeli GTS Trutnowy, aplikując rywalom aż pięć goli. Z kolei niespodziewanie przed własną publicznością poległ wicelider piłkarskich zmagań, dublerzy z Królewskiego przegrali także z drugim zespołem gdańskiej Moreny 1:3.

Sporą dawkę emocji dostarczył pojedynek, w którym Orion Gdańsk pod patronatem platformy medialnej PMedia.pl podejmował GTS Rokitnicę. Początek konfrontacji wskazywał, że podopieczni Marcina Łaty zakończą sobotnie spotkanie w dobrych humorach. Już w 5. minucie Arkadiusz Cichocki otworzył wynik dla debiutującego w rozgrywkach Oriona. A warto nadmienić, iż goście są dotychczas jedynym zespołem, który pokonał Lechię.

Przyjezdni nie zamierzali poddać się dominacji gospodarzy i po dziesięciu minutach, wykorzystując zamieszanie wśród gdańszczan za sprawą Pokrywczyńskiego doprowadzili do remisu. Gospodarze próbowali odmienić losy spotkania, chcąc zachować udaną serię zwycięstw w rundzie wiosennej. Jednak ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie.