• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopot Beach Rugby (2 opinie)

W ramach Jubileuszowego XXV Memoriału Edwarda Hodury będącego upamiętnieniem wybitnego zawodnika i trenera rugby, związanego przez lata z trójmiejskim sportem, w dniach 4-6 sierpnia odbędzie się V edycja Sopot Beach Rugby.

Sportowe emocje, efektowne przyłożenia i przede wszystkim dobra zabawa. Już po raz piąty, sopocka plaża zamieni się w miejsce rywalizacji najlepszych drużyn rugby.
Tegoroczna edycja:
4 sierpnia (piątek) Junior Sopot Beach Rugby w trzech kategoriach mini-żak, żak, młodzik
5 sierpnia (sobota) Sopot Beach Rugby kobiet i mężczyzn
6 sierpnia (niedziela) Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn.

Sopot Beach Rugby to wydarzenie cykliczne, które po raz pierwszy zorganizowane zostało w 2013 roku. W inauguracyjnej edycji, wzięło udział 25 drużyn. Z roku na rok wzrasta ranga imprezy i liczba ekip startujących w zawodach. To zdecydowanie jeden z największych turniejów rugby na plaży, na całym świecie, który w 2015 i 2016 roku zdobył pierwszą nagrodę "Sportowa impreza roku w Sopocie"

Wydarzenie jest objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Sopotu - Jacka Karnowskiego, który w poprzedniej edycji turnieju wystąpił w meczu pokazowym i regularnie wspiera rugbistów swoim dopingiem. Jedną z atrakcji zbliżających się rozgrywek, będzie sobotni Mecz Gwiazd

Sopot Beach Rugby to doskonały sposób na popularyzację rugby, ale także promocja jej największych wartości. Po raz pierwszy w turnieju wystąpią dzieci i młodzież które otrzymają pamiątkowe medale i okolicznościowe koszulki z głównym hasłem V edycji "Rugby for Heroes".

Turnieje rozpoczynać się będą każdego dnia o godzinie 12:00 i potrwają do godziny 18:30. Na uczestników jak i widzów czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji.

Organizatorem Sopot Beach Rugby jest Fundacja Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury kierowana przez Jarosława Hodurę oraz MOSIR w Sopocie. Turniej wspiera Gmina Miasta Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Fundacja Lotto, Pomorski Klub Biznesu, Polski Związek Rugby, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dodatkowe informacje.
Pięćdziesięcioletnie tradycje rodzinne; Edward Hodura synowie Sylwester, Jarosław i jego syn Sławosz aktualnie zawodnik seniorów Ogniwo Sopot XXV Memoriał -organizowany wcześniej przez Klub Ogniwo Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Barbarians Polska, od 6 lat przez Fundację Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury zarządzaną przez Jarosława Hodura. V edycja Sopot Beach Rugby Turniej pod względem ilości uczestniczących drużyn jeden z największych na Świecie (38) prestiżowe miejsce przy samym Molo w Sopocie najszybsza gra zespołowa na plaży proste czytelne zasady 2 sek. na podanie piłki w kontakcie , bez gry na ziemi , gramy po 5 "Rugby Five", jedna połowa od 3-5 minut.

Rugby na plaży - najpiękniejsze plaże na Świecie, największe Hale widowiskowo- sportowe , również jak w Londynie centra dużych miast.

Rugby na Świecie - 15 osobowe najbardziej popularne, 7 osobowe odmiana olimpijska, 5 osobowe rugby na piasku, plaży - jest to jedno rugby - z planem na rozwój i popularyzację.

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • (1)

  jak ważna impreza, zero komentarzy

  • 0 1

  • nie lubie rugby wiec dalem ci minusa

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23.02 g.18.00
Grupa Azoty Unia Tarnów
25.02 g.12.40
Stal Rzeszów
25.02 g.15.00
Znicz Pruszków
25.02 g.17.30
Ślepsk Malow Suwałki
01.03 g.20.30
GKS Tychy
20.02 g.18.00
MKS Pruszków
18.02 g.14.45
Projekt Warszawa
17.02 g.20.00
Wisła Płock
17.02 g.18.00
Basket Ekstraklasa Bydgoszcz
17.02 g.17.30
Polonia Warszawa