Spójnia Gdynia gorsza od Pogoni Szczecin. Zawalili końcówkę meczu

4 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Spójnia Gdynia nie zdołała w Szczecinie odnieść zwycięstwa. Robert Kamyszek (z lewej), Rafał Rychlewski (z prawej) i ich koledzy na ligowy triumf czekają od 9 grudnia. Spójnia Gdynia nie zdołała w Szczecinie odnieść zwycięstwa. Robert Kamyszek (z lewej), Rafał Rychlewski (z prawej) i ich koledzy na ligowy triumf czekają od 9 grudnia.

Piłkarze ręczni Spójni przegrali na wyjeździe z Sandrą Spa Pogonią Szczecin 27:33 (13:16). Gdynianie na 7 minut przed końcem spotkania przegrywali różnicą zaledwie 2 bramek, ale zepsuli końcówkę spotkania. Niestety, nie po raz pierwszy w tym sezonie. Na kwiecień swój mecz 20. kolejki Superligi z KPR Legionowi przeniosło Wybrzeże Gdańsk.

Pogoń: Teterycz, Bartosik, Zapora - Radosz 1, Wąsowski, Bereżnyj 3, Krupa 7, Bosy 7, Biernacki 2, Jedziniak 4, Krysiak 5, Zaremba 4, Fedeńczak

SPÓJNIA: Zimakowski, Głębocki - Lisiewicz 4, Ćwikliński, Kamyszek 2, K.Pedryc 3, Czaja 4, Jamioł 4, Brukwicki 3, Rychlewski 6, Dworaczek, Marszałek 1

Szczypiorniści Spójni pojechali do Szczecina po zwycięstwie w Pucharze Polski nad I-ligowym outsiderem Gwardią Koszalin, co dało im awans do 1/8 finału rozgrywek. W PGNiG Superlidze gdynianie nie wygrali jednak od 9 grudnia, gdy u siebie pokonali Meble Wójcik Elbląg.

Z dobrej strony podopieczni Marcina MarkuszewskiegoDawida Nilssona się w ostatnim ligowym starciu z wyżej notowanym Chrobrym Głogów, któremu ulegli różnicą tylko 3 bramek. Wydawało się więc, że w Szczecinie powalczą o zwycięstwo. Sandra Spa Pogoń to w końcu ostatni zespół grupy pomarańczowej i jeden z czterech drużyn w całej lidze z najmniejszym dorobkiem po właśnie Spójni, Meblach Wójcik oraz KPR Legionowo.

SPÓJNIA-WISŁA, WYBRZEŻE-GWARDIA. ZOBACZ PARY 1/8 PUCHARU POLSKI

Przez pierwszy kwadrans Spójnia i Pogoń szły "łeb w łeb". Po bramce Arkadiusza Bosego miejscowi objęli jednak prowadzenie 10:8. Choć nie ustrzegli się błędów w ataku, nie wypuścili przewagi z rąk, a po trafieniu Romana Bereżnego było nawet 14:10. Skuteczny w drugim kwadransie gry był jednak Rafał Rychlewski. W tym czasie zdobył 4 bramki, a Spójnia zeszła do szatni tracąc do rywali 3 trafienia.

Gdynianie mieli jednak ogromny problem, by trafić choć dwa razy z rzędu i po zmianie stroń Pogoń powiększyła przewagę do 22:16. Raz za razem udało się w końcu zapunktować Adamowi Lisiewiczowi. Po jego rzucie z lewego skrzydła goście przegrywali już tylko 18:22. Chwilę później 2 minuty kary dostał Mariusz Czaja. Spójnia straciła kolejną bramkę, ale rzut karny na szczęście wykorzystał nieomylny w tym względzie Rychlewski.

Na kwadrans przed końcem gry było 24:20 dla Pogoni, a o czas poprosił trener Markuszewski. Jego uwagi przyniosły skutek, bo Spójnia poprawiła grę w obronie i nie pozwoliła rywalom zdobyć bramki przez kolejne 5 minut. Miejscowi mieli problemy z faulami i przez chwilę grali w podwójnym osłabieniu.

Gdynianie zbliżyli się na 22:24 po rzucie Borysa Brukwickiego, ale go szczecinianie byli już w pełnym składzie, opanowali sytuację. I to oni wytrzymali próbę sił w samej końcówce meczu. W kolejnych 7 minutach zanotowali serię 6:2 i przypieczętowali zwycięstwo. Spójnia nie po raz pierwszy w tym sezonie nie wytrzymała presji w ostatnich minutach spotkania.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 19 4 1 2 12 479:533 15
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-02-04

Wyniki 20 kolejki

• Sandra Spa Pogoń Szczecin - SPÓJNIA GDYNIA 33:27 (16:13)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - KPR Legionowo, przełożony na 7 kwietnia
  • Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy 31:21 (15:15)
  • MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 28:31 (12:15)
  • Stal Mielec - Zagłębie Lubin 26:33 (14:18)
  • Piotrkowianin - PGE Vive Kielce 24:43 (10:26)
  • Meble Wójcik Elbląg - Energa MKS Kalisz 24:26 (15:12)
  • Gwardia Opole - Górnik Zabrze 27:31 (14:15)

Opinie (7)

• Grali jak nigdy,przegrali jak zawsze.

• 7 0

• ludzie dajcie spokój (3)

wynieście się do Gdańska tam, gdzie wasze miejsce.
    I nie marnujcie gdyńskich pieniedzy

• 3 6

• gdynscy idioci (2)

czy wy DEBILE nie rozumiecie ze to nie jest zalezne od nich czy graja jako gdansk czy gdynia ?

• 3 4

• ty za to jestes niemieckim inteligentem z Gdanska (1)

bez komentarza

• 3 5

• Spójni w Gdańsku nikt nie chciał. Zabawne są pojawiające się niekiedy nawoływania do powrotu na Słowackiego, gdzie hala przerobiona została na klub fitness, a nawet jeśli nie byłaby przebudowana, to w żaden sposób obiekt nie spełniałby żadnych współczesnych wymogów.

W obecnej sytuacji polityczno - społeczno - gospodarczej, nawet przy założeniu gry w innym obiekcie, dwa kluby superligowe w Gdańsku nie byłyby najbardziej efektywnym rozwiązaniem.

Inna sprawa, że ten klub jest to nieudolna próba nawiązania do sekcji piłki ręcznej historycznej, gdańskiej Spójni.
          Brak szkolenia młodzieży (rozwalony UKS Kar - Do), garstka kibiców, brak przejrzystości, brak atmosfery.

• 5 0

• Gral Siemaszko?

• 5 3

• Są w Spójni zawodnicy, którzy się tam marnują.. Kamyszek, Pedryc, Rychlewski. Czaja ciekawie się zapowiada. Trenerzy zróbcie coś z tym, do dzieła !