Chlewińska i Glonek w finale zawodów PP

16 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Najlepsze zawodniczki Bursztynowego Floretu w Gdańsku. Najlepsze zawodniczki Bursztynowego Floretu w Gdańsku.

Karolina Chlewińska w Gdańsku, a Radosław Glonek we Wrocławiu zajęli 2. miejsca w zawodach Pucharu Polski we florecie. Łącznie w tych turniejach Sietom AZS AWFiS wprowadził na podium aż pięcioro swoich przedstawicieli. Na najniższym stopniu stanęła m.in. jeszcze juniorka Anna Szymczak.

W Gdańskiej Szkole Floretu rywalizowały 62 zawodniczki. Finał był powtórką sprzed roku, choć tym razem ten pojedynek nie był już wewnątrzklubową rywalizacją Sietom AZS AWFiS. Hanna Łyczbińska zamieniła bowiem Gdańsk na KU AZS UAM Poznań.

W poprzedniej edycji Karolina Chlewińska "Bursztynowy Floret" przegrała tylko jednym trafieniem w pojedynku, w którym obie zawodniczki zdobyły tylko 9 punktów. Tym razem w ciągu 9 minutach czystej walki zwyciężczyni udało się zdobyć 15 punktów, a różnica między zawodniczkami wyniosła 3 trafienia.

BURSZTYNOWY FLORET 2014

Chlewińska miała o wiele trudniejszą drogę do finału niż jej przeciwniczka. W ćwierćfinale pokonała liderkę krajowej listy, Magdalenę Knop (Sietom AZS AWFiS), a w półfinale wiceliderkę - Martynę Synoradzką (AZS AWF Poznań).

W seniorskiej stawce dzielnie poczynały sobie juniorki, które do rywalizacji przystąpiły po dwudniowej rywalizacji w mistrzostwach Polski do lat 20, które odbyły się również w Gdańsku. Trzy z nich przebiły się do ćwierćfinałów. Najlepsza - Anna Szymczak zajęła 3. miejsce.

MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 20: CZTERY MEDALE DLA GDAŃSKA, W TYM JEDNO ZŁOTO

Wyniki "Bursztynowego Floretu" w Gdańsku
Ćwierćfinały:
Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) - Martyna Długosz (Kusy Szczecin) 15:5, Karolina Chlewińska - Magdalena Knop (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:9, Hanna Łyczbińska (KU AZS UAM Poznań) - Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) 10:9, Anna Szymczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Marika Chrzanowska (KU AZS UAM-Poznań) 15:13

Półfinały:
Chlewińska - Synoradzka 15:14, Łyczbińska - Szymczak 15:5

Finał:
Łyczbińska - Chlewińska 15:12

Końcowa klasyfikacja:
1. Łyczbińska, 2. Chlewińska, 3. Szymczak i Synoradzka
5. Jelińska, 6. Knop, 7. Chrzanowska, 8. Długosz, 9. Emilia Rygielska... 14. Justyna Anuszewska, 15. Zuzanna Sobczak (wszystkie Sietom AZS AWFiS)

Floreciści w zawodach Pucharu Polski rywalizowali we Wrocławiu. Na starcie stawiło się 51 uczestników. Na podium stanęło aż trzech zawodników Sietom AZS AWFiS, ale najwyższy stopień podium zdobył przedstawiciel gospodarzy.

Po puchar K&K sięgnął Leszek Rajski. Florecista Ksz Wrocławianie potwierdził, że jest obecnie najlepszy w kraju w tej broni. Przed tygodniem w zawodach Pucharu Świata w Bonn także zajął najwyższe miejsce z biało-czerwonych (16).

W drodze po zwycięstwo Rajski eliminował kolejno gdańskich zawodników, których w czołowej "8" było aż czterech. W ćwierćfinale jego wyższość uznał świeżo upieczony mistrz i wicemistrz Polski juniorów, Maciej Podralski, w półfinale Piotr Janda, a w finale Radosław Glonek.

W strefie medalowej najbardziej zacięty pojedynek stoczyli między sobą gdańszczanie. Glonek o prawo walki o pierwszej miejsce pokonał Michała Jandę 15:13.

Wyniki Puchar K&K we Wrocławiu
Leszek Rajski (Wrocławianie) - Maciej Podralski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:10, Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa) 15:11, Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS) - Radosław Pietrusiewicz (Wrocławianie) 15:11, Michał Janda (Sietom AZS AWFiS) - Michał Przybysławski (AZS AWF Warszawa) 15:12