Rzeź niewiniątek. Szczypiornistki Arki Gdynia poległy w Lublinie

Marta
1 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Gdyńskie szczypiornistki (niebieskie stroje) w Lublinie były bez szans. Gdyńskie szczypiornistki (niebieskie stroje) w Lublinie były bez szans.

Piłkarki ręczne Arki Gdynia nie miały najmniejszych szans w starciu z dwudziestokrotnymi mistrzyniami Polski. Na inaugurację nowego sezonu poległy w Lublinie, w meczu z Perłą aż 12:32 (6:15). Momentami to była "rzeź niewiniątek"

Perła: Januchta - Rosiak 6, Łabuda 5, Achruk 5, Szarawaga 4, Moldrup 3, Nocuń 3, Urtnowska 3, Kowalska 1, Stasiak 1, Królikowska 1, Nestsiaruk, Gęga

ARKA: B.Kowalczyk, Chodakowska - Małecka 3, Gutkowska 3, Dorsz 2, Czarnik 1, Wąsik 1, Wtulich 1, Borysławska 1, Bieńkowska, Śliwińska

GPRP przed sezonem liczne ubytki starał się zrekompensować angażować rutynowane zawodniczki. Beata Kowalczyk zaliczyła w bramce powtórny debiut po czteroletniej przerwie w gdyńskiej drużynie związany z grą w Koszalinie. Natomiast wciąż na kolejny mecz w naszej drużynie musi czekać Katarzyna Kołodziejska. Była reprezentacyjna skrzydłowa czeka na przesłanie certyfikatu z Turcji, gdzie ostatnio występowała.

W Lublinie po pierwszej akcji gdynianek piłka uderzyła w poprzeczkę. Gospodynie wprawdzie zaraz wyszły na prowadzenie po rzucie Ewy Urtnowskiej, nota bene eksgdyńskiej szczypiornistki, ale do remisu doprowadziła Kornelia Małecka. Na tym jednak w zasadzie można by zakończyć opisywanie sobotniego meczu w Lublinie, ponieważ później nastąpiła prawdziwa "rzeź niewiniątek".

Dość powiedzieć, że siódemka Arki od 9. do 20. minuty nie potrafiła zdobyć bramki z gry. Na początku tego okresu Małecka rzuciła na 2:4, na końcu, Aleksandra Dorsz trafiła na 4:10. Lublinianki były szybsze i skuteczniejsze, zespół przyjezdny nie miał koncepcji jak je zatrzymać. Po 30 minutach gry było 16:6 dla Perły (ostatniego gola w pierwszej połowie zdobyła Małecka), ale już osiem minut po wznowieniu gry było 23:6.

Zespół Perły nie zwalniał nawet na moment czego efektem była dotkliwa, bo aż dwudziestobramkowa porażka podopiecznych trenera Marcina Markuszewskiego.

12 UKS PCM Kościerzyna 2 0 0 0 2 38:77 0
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-09-11

Wyniki 1 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Kram Start Elbląg 26:25 (12:12)
  • Metraco Zagłębie Lubin - UKS PCM Kościerzyna 43:17 (25:11)
  • Pogoń Szczecin - Energa AZS Koszalin 27:25 (15:10)
  • KPR Gminy Kobierzyce - KPR Jelenia Góra 19:20 (9:10)
  • Korona Handball Kielce - Perła Lublin 16:30 (6:18)
  • Piotrcovia - Ruch Chorzów 32:22 (14:14)

• trener

""Lublinianki były szybsze i skuteczniejsze, zespół przyjezdny nie miał koncepcji jak je zatrzymać"" Takie pytanie czy może trener był na tym meczu ???/ bo On powinien mieć jakiś pomysł---czy może się mylę.

• 2 1

• Do specjalisty od mieszania

A jakie zespoły spuścił i kiedy? skoro jest specjalistą? Trzymaj się Marcin.

• 0 1

• a co to za twór,wielki to potwór a nie arka,z tym czymś nikt nie będzie się liczył,beczkęśledzi że po sezonie to wszystko rąbnie

• 30 4

• (5)

Czemu nie grała najlepsza zawodniczka GTPR na skrzydle?