Piłkarki Checzy z pierwszym zwycięstwem

2 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Piłkarki Sztormu (niebieskie stroje), które jeszcze nie grały na własnym boisku, po dwóch spotkaniach mają na koncie dwa remisy. Po pierwsze zwycięstwo sięgnął natomiast grający w Gdyni zespół Checzy. Piłkarki Sztormu (niebieskie stroje), które jeszcze nie grały na własnym boisku, po dwóch spotkaniach mają na koncie dwa remisy. Po pierwsze zwycięstwo sięgnął natomiast grający w Gdyni zespół Checzy.

Piłkarki Checzy Gdynia pokonały na własnym boisku Polonię Poznań 5:3 (1:1) odnosząc pierwsze zwycięstwo na zapleczu ekstrkligi. Drugi remis w rozgrywkach zanotował natomiast Sztorm AWFiS Gdańsk, który na wyjeździe zremisował 1:1 (0:0) z rezerwami Medyka Konin. Oba trójmiejskie zespoły po dwóch kolejkach plasują się w środku tabeli.

Checz Gdynia - Polonia Poznań 5:3 (1:1)
Bramki dla Checzy: Murawiecka 18, Pancek 47, Mnich 50, Sass 76 Lińska 81

CHECZ:: Lubecka - Kopka, Czerwiak, Bańkowska, Pobłocka (65 Bruska) - Zańko (60 Lińska), Sass, Pancek, Murawiecka - Mnich, Joskowska

POLONIA: Dewicka - Zabiszak, Ulikowska, Nowak, Marczak, Jacewicz, Senkowska, Zielińska, Szafran, Kłosek, Maćkowiak.

Checz, która na inaugurację przegrała z rezerwami Medyka, w drugim meczu zagrała znacznie lepiej. Już w 18. minucie gola dla gospodyń efektownym strzałem z 16 metrów po podaniu Ilony Bańkowskiej zdobyła Dagmara Murawiecka. Dla defensorki było to pierwsze trafienie w barwach gdyńskiego klubu.

Gra przeniosła się w środek pola, choć obu zespołom nie brakowało dogodnych sytuacji. Świetną okazję, by podwyższyć na 2:0 zmarnowała Karolina Pancek, która posłała piłkę w boczną siatkę. Gdy wydawało się, że Checz zakończy pierwszą część meczu prowadzeniem, tuż przed przerwą po zamieszaniu w polu karnym wyrównały przyjezdne.

Gdynianki wzięły się jednak do pracy po zmianie stron. Już po chwili od wznowienia gry przepięknym strzałem, a w efekcie golem z rzutu wolnego, popisała się Pancek, która zrehabilitowała się za zmarnowaną wcześniej okazję. Trzy minuty później było już 3:1 za sprawą Iwony Mnich, która wykorzystała podanie ze skrzydła od Martyny Zańko.

Gdy wszystko wskazywało na to, że mecz kontrolować będą podopieczne Karola Złonkiewicza, w drużynę Polonii wstąpiły nowe siły. Zawodniczki ze stolicy Wielkopolski ruszyły do zdecydowanego ataku, a jego efektem była bramka w 65. minucie, kiedy to błąd bramkarki Marzeny Lubeckiej wykorzystała napastniczka przyjezdnych. Kontaktowy gol jeszcze zwiększył napór Polonii, ale to gdynianki odpowiedziały kolejnym trafieniem. Gabriela Sass przedryblowała obronę rywalek i technicznym strzałem zapewniła ponownie dwubramkową przewagę Checzy.

Na 10 minut przed końcem spotkania Polonia jeszcze raz pokonała bramkarkę gospodyń i gdy spodziewano się dramatycznej końcówki, błyskawiczną ripostą popisała się Maria Lińska. Zawodniczka Checzy znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką i precyzyjnym strzałem w długi róg dała zwycięstwo gospodyniom.

W najbliższą sobotę gdynianki zmierzą się na wyjeździe z Pelikanem Łowicz, które zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli rozgrywek I Ligi.

TRÓJMIEJSKIE PIŁKARKI ROZPOCZĘŁY LIGOWY SEZON

Medyk II Konin - Sztorm AWFiS Gdańsk 1:1 (0:0)
Bramka dla Sztormu: Rogacka 74

SZTORM: Lublewska - K.Bużan, A.Bużan, Ramotowska, Bizewska - Marczak, Świętoniowska, Rogacka, Stasiulewicz (70 Rucińska) - Kasprzycka (60 Plotzka), Orłowska (72 Pielowska )

MEDYK II: Adamczyk - Olejniczak (85 Jaskuła), Sobolewska, Sołtysiak, Flegel (75 Schwichtenberg) - Jankowska, Latuszek, Matysik, Łasicka (75 Dobrzańska) - Zawiślak, Domańska (75 Sudyk)

Ciężka przeprawa czekała gdański Sztorm AWFiS, który na wyjeździe zmierzył się z Medykiem II, który w pierwszej kolejce wygrał w Gdyni zdobywając trzy gole. "Sztormówki" miały za sobą natomiast remisowy mecz w Gorzowie Wielkopolskim ze Stilonem, co przemawiało za optymizmem. I tym razem podzieliły się punktami z rywalkami.

Zacięte spotkanie w pierwszej połowie nie przyniosło goli, choć mogło być przynajmniej 1:1, gdyby nie zmarnowane sytuacje. Po stronie gdańszczanek dobrą okazję zmarnowała Katarzyna Kasprzycka, która z 5 metrów nie zdołała zamknąć celnym uderzeniem dośrodkowania Karoliny Orłowskiej.

Po przerwie w sytuacji sam na sam z bramkarką znalazła się Natalia Świętoniowska, jednak bardzo dobrze dysponowana bramkarka gospodyń poradziła sobie z jej uderzeniem. Sytuacja powtórzyła się chwilę później, gdy okazję na gola zmarnowała Katarzyna Marczak.

Błędy zemściły się w 50. minucie, gdy niefrasobliwość obrony Sztormu wykorzystała Magdalena Domańska dając prowadzenie Medykowi II. Zespół trenera Roberta Chałaszczyka nie podłamał się jednak, przypuszczając kolejne ataki. Receptę na golkiperkę gospodyń udało się znaleźć na kwadrans przed końcem gry, gdy piłkę do siatki skierowała Anna Rogacka.

- Punktu w Koninie na poziomie pierwszej ligi nigdy jeszcze nie zdobyliśmy, także poczyniliśmy kolejny mały krok do przodu. Bardzo dobrym prognostykiem jest styl, jaki dziewczyny prezentowały na boisku. Składne akcje po wykonaniu kilku podań, przyzwoita gra z obu stron. Powoli się to wszystko zazębia i liczymy na komplet punktów w spotkaniu u siebie - mówi trener Chałaszczyk.

Sztorm zagra w niedzielę o godzinie 17:00 na stadionie AWFiS w Gdańsku z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki.