Torus Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy 18:32. Piłkarze ręczni bezradni wobec faworyta

dak.
24 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Torus Wybrzeże Gdańsk był bezradny wobec zespołu Azoty Puławy. Torus Wybrzeże Gdańsk był bezradny wobec zespołu Azoty Puławy.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał u siebie z drużyną Azoty Puławy 18:32 (7:17) w 23. kolejce PGNiG Superligi. Piłkarze ręczni powrócili do rozgrywek po dwutygodniowej przerwie, ale niespodzianki nie było. Faworyt ustawił spotkanie już w pierwszej połowie, po której miał 10 bramek przewagi.

TORUS WYBRZEŻE: Wałach, Chmieliński, Witkowski - Pieczonka 5 goli, Powarzyński 4, Jachlewski 3, Tomczak 3, Woźniak 2, Turchenko 1, Doroszczuk, Sulej, Kosmala, Wróbel, Papaj

AZOTY: Zembrzycki, Bogdanow - Dawydzik 5, Rogulski 4, Rogulski 3, Zivković 3, Podsiadło 3, Przybylski 3, Akimenko 2, Fedeńczak 2, Buczak 2, Jarosiewicz 2, Bachko 1, Kowalczyk 1, Gumiński 1, Jurecki

Torus Wybrzeże Gdańsk po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach podejmował trzecie w PGNiG Superlidze Azoty Puławy. Dysproporcja była widoczna nie tylko w tabeli, ale i na boisku.

Co prawda początek był wyrównany, ale przyjezdni szybko przejęli inicjatywę. Zaczęło w 4. minucie, gdy rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Papaj, a chwilę potem karę dwóch minut otrzymał Jakub Powarzyński. Gospodarze przegrywali 3:5, ale strata wzrosła do 4 bramek, gdy karę dostał również Dymtro Doroszczuk. Wtedy o czas poprosili trenerzy gdańskiej drużyny.

Torus Wybrzeże Gdańsk nie drży przed spadkiem. Przeczytaj, co przed meczem zapewniał Mateusz Kosmala

Trafieniem zareagował Mateusz Jachlewski, ale rywale odpowiedzieli dwoma golami. Miejscowi próbowali nawiązać walkę, ale na nic się zdało, bo pierwsza połowa została zamknięta 7-bramkową serią szczypiornistów z Puław. Dzięki temu prowadzili 17:7 przed przerwą.

Aby jeszcze liczyć na coś w tym starciu, Wybrzeże musiało poprawić skuteczność w drugiej połowie, bo do tego czasu oddali aż o 10 rzutów celnych mniej. I faktycznie przez pierwszych 10 minut gdańszczanie nie odstawali, choć strata nadal wynosiła 10 bramek. Wtedy goście postanowili znów odskoczyć. Po 4-bramkowej serii mieliśmy kolejną przerwę na żądanie, gdyż na tablicy wyników widniał rezultat 26:12.

Torus Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 24:26. Przeczytaj relację z ostatniego meczu

Zgodnie z przewidywaniami niespodzianki nie było. Miejscowi mogli już tylko pomniejszać różnicę, ale rywale nie pozostawali dłużni. Ostatecznie skończyło się wysoką porażką 18:32.

Wynik znalazł też odzwierciedlenie w statystykach. Puławy oddały o 9 rzut celnych więcej (40 do 31). Lepiej spisywali się też golkiperzy, którzy obronili 5 rzutów więcej (13 do 8).

14 Handball Stal Mielec 23 4 0 1 18 604:720 13
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Najlepsza drużyna sezonu zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do I ligi. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-04-24