Torus Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy 30:25. Seria wygranych przedłużona

mip.
24 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Bardzo dobre spotkanie przeciwko Azotom Puławy rozegrał Jakub Będzikowski (na zdjęciu). Rozgrywający Wybrzeża zdobył aż 7 bramek. Bardzo dobre spotkanie przeciwko Azotom Puławy rozegrał Jakub Będzikowski (na zdjęciu). Rozgrywający Wybrzeża zdobył aż 7 bramek.

Torus Wybrzeże Gdańsk wygrał z Azotami Puławy 30:25 (13:13) w meczu 4. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego przedłużyli serię zwycięstw do czterech z rzędu, co stanowi ich najlepszy wynik na inaugurację rozgrywek od czasu powrotu do najwyżej klasy rozgrywkowej w 2016 roku.

WYBRZEŻE: Wałach, Poźniak - Będzikowski 7, Kosmala 6, Powarzyński 4, Jachlewski 4, Milicević 2, Pieczonka 2, Stępień 3, Zmavc 1, Papaj 0, Papina 0, Davidović 0, Tomczak 0, Woźniak 1

Azoty: Borucki - Burzak 6, Kowalczyk 3, Zivkovic 3, Jarosiewicz 3, Fedeńczak 2, Valles 2, Janikowski 2, Marciniak 2, Adamski 1, Przybylski 1, Antolak 0

Podopieczni Mariusza JurkiewiczaJakuba Bonisławskiego po trzech zwycięstwach z rzędu i najlepszym starcie w historii po powrocie do PGNiG Superligi, podejmowali Azoty Puławy. Początek spotkania rozpoczął się od dwóch trafień przyjezdnych, na które w 5. minucie odpowiedział Patryk Pieczonka.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin 27:19. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny

Za jego przykładem poszli także Jovan Milicević oraz Mateusz Kosmala i gdańszczanie po raz pierwszy objęli prowadzenie. Później trwała walka cios za cios, a wynik wciąż oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce pierwszej połowy na dwie bramki odskoczyli gospodarze i o czas poprosił Robert Lis, co poskutkowało, bo Azoty odrobiły stratę i do przerwy był remis 13:13.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni, a walkę z nimi nawiązywał duet Kosmala - Jakub Będzikowski, który "trzymał" wynik dla Wybrzeża. Mimo, że puławianie wyszli już na dwubramkowe prowadzenie to w 44. minucie znów był remis, a gdańszczanie grając w podwójnej przewadze - wykluczenia otrzymali Jan AntolakKelian Janikowski - odskoczyli na dwie bramki za sprawą kapitana, Mateusza Jachlewskiego.

Przeczytaj, co o historycznym wyczynie powiedział Miłosz Wałach

Goście nie odpuszczali jednak i po chwili znów był remis. O czas poprosił trener Jurkiewicz, by jeszcze bardziej zmotywować swoich podopiecznych do walki w ostatnich 10 minutach. To dało efekt, bo za chwilę Wybrzeże prowadziło 27:24 i na 5 minut przed końcem było na dobrej drodze do czwartego zwycięstwa z rzędu!

Ostatecznie gdańszczanie zwyciężyli 30:25 i śrubują liczbę wygranych meczów z rzędu na inaugurację rozgrywek. Ich dotychczasowy rekord wynosił dwa zwycięstwa z rzędu, teraz ta liczba urosła już do 4 wygranych.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 4 0 0 0 4 102:135 0
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Mistrzem Polski zostanie pierwszy zespół po dwóch rundach. Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-09-30