Torus Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów 26:26, karne 4:2. Wyszarpane zwycięstwo

mip.
26 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża wygrali po rzutach karnych z Chrobrym Głogów. Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża wygrali po rzutach karnych z Chrobrym Głogów.

Torus Wybrzeże Gdańsk wygrał na własnym parkiecie z Chrobrym Głogów po rzutach karnych 4:2 w 20. kolejce PGNiG Superligi. Po godzinie gry był remis 26:26 (13:15), do którego doprowadził Dmytro Doroszczuk. Natomiast rzut z siedmiu metrów, na wagę 2 punktów oddał Jacek Sulej.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Wałach - Wróbel 7, Papaj 6, Pieczonka 4, Tomczak 4, Jachlewski 3, Doroszczuk 1, Powarzyński 1, Woźniak, Sulej, Stojek, Janikowski, Mosquera

Chrobry: Derewiankin, Stachera - Paterek 7, Styrcz 7, Kosznik 3, Matuszak 3, Skiba 2, Orpik 2, Zdobylak 1, Jamioł 1, Otrezow, Warmijak, Krzywicki, Przysiek, Klinger

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża chcieli się przełamać po najwyższej porażce w obecnym sezonie i pokonać u siebie Chrobrego Głogów. Całe spotkanie było bardzo wyrównane, a świadczą o tym statystyki. Oba zespoły oddały po 40 celnych rzutów, 12 razy traciły piłkę. Więcej fauli popełnili jednak goście (35 do 25), a Wybrzeże częściej grało w liczebnej przewadze, co jednak nie przełożyło się na zwycięstwo w regulaminowym czasie gry.

Inicjatywa przechodziła zresztą z rąk do rąk. Po tym jak przyjezdni objęli prowadzenie 3:1, serię 5:0 zanotowali gdańszczanie i momentalnie o przerwę poprosił trener Witalij Nat.

Po tej przerwie trwała wymiana ciosów, aż do końca pierwszej połowy, kiedy to na dwie bramki odskoczyli głogowianie i z taką zaliczką udali się na przerwę (13:15). Po stronie Wybrzeża doskonale spisywał się Mateusz Wróbel, który w pierwszych 30 minutach rzucił aż 5 bramek.

Mateusz Wróbel: Stać mnie na powrót do formy z przeszłości. Przeczytaj rozmowę z piłkarzem ręcznym

Drugą połowę od kontaktowego gola rozpoczęli gdańszczanie, ale chwilę później run 5:1 pozwolił Chrobremu na powiększenie przewagi aż do pięciu goli (15:20). Odpowiedź Wybrzeża była natychmiastowa. Dwa gole Patryka Pieczonki i jeden Mateusza Jachlewskiego zniwelowały stratę do dwóch "oczek".

Na pogoń gdańskich szczypiornistów szybko zareagował trener gości. Po przerwie na żądanie jego podopieczni znów mieli cztery bramki przewagi, a na dodatek świetnie pomiędzy słupkami spisywał się Anton Derewiankin, który raz po raz udanie interweniował po rzutach gospodarzy.

W starciu Wybrzeża z Chrobrym nie brakowało twardej gry. Na zdjęciu Kelian Janikowski. W starciu Wybrzeża z Chrobrym nie brakowało twardej gry. Na zdjęciu Kelian Janikowski.

Nadzieję w serca gdańskich kibiców na korzystny wynik wlały trzy gole z rzędu Wiktora Tomczaka, po których Wybrzeże traciło do Chrobrego tylko jedną bramkę (23:24). Do remisu w 58. minucie doprowadził Dmytro Doroszczuk. Później oba zespoły miały okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, a ostatnia akcja należała do gości. Rzut Antona Otrezowa obronił jednak Artur Chmieliński i o zwycięstwie musiały rozstrzygnąć rzuty karne.

Miejscowi wygrywali 4:2. Z 7. metra w szeregach zwycięzców celnie rzucali: Piotr Papaj, Mateusz Jachlewski, Jeremi StrojekJacek Sulej. Przy stanie 2:1 pomylił się jedynie Mateusz Wróbel. Bez przykrych konsekwencji, gdyż wśród gości karnych nie wykorzystali: Dawid Przysiek (przy 2:1) i Tomasz Klinger (3:2).

Tym samym Torus Wybrzeże zgarnął 2 punkty do ligowej tabeli. Pozwoliły one na awans na 10. miejsce i wyprzedzenie Grupy Azoty Unii Tarnów.

14 Stal Mielec 20 4 0 1 15 524:614 13
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do I ligi. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-03-27