Torus Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów 26:33. Nieudany start Superligi

Torus Wybrzeże Gdańsk

Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk przegrali z Chrobrym Głogów 26:33 (11:17) na inaugurację PGNiG Superligi. Goście wzmocnieni dwoma zawodnikami, którzy jeszcze w minionym sezonie grali w Arce Gdynia, szybko wypracowali bezpieczną przewagę, którą utrzymali praktycznie przez całe spotkanie.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Kiepulski - Adamczyk 5, Didyk 4, Komarzewski 4, Gądek 3, Wróbel 3, Gajek 2, Bednarek 2, Papaj 1, Frańczak 1, Pieczonka 1, Janikowski, Malinski, Sadowski

Chrobry: Stachera, Kapela - Krzysztofik 5, Jamioł 5, Przysiek 4, Wawrzyniak 4, Babicz 3, Marszałek 3, Tylutki 3, Orpik 3, Klinger 1, Bekisz, Marszałek, Zdobylak, Makowiejew, Warmijak, Podobas

Torus nowym sponsorem tytularnym Wybrzeża Gdańsk. Przeczytaj więcej o umowie z firmą deweloperską

Pierwsze w tym sezonie spotkanie z udziałem gdańskiej drużyny pierwotnie było zaplanowane na sobotę. Przypomnijmy jednak, że o przełożenie go o jeden dzień zwrócili się głogowianie. Spowodowane było to sobotnią datą pogrzebu Dominika Płócienniczaka, wieloletniego zawodnika Chrobrego, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym.

Wybrzeże grające już pod szyldem nowego sponsora tytularnego, rozpoczęło mecz z problemami. Chrobry m.in. po bramkach zawodników występujących w ubiegłym sezonie w Arce Gdynia - Dawida PrzysiekaRafała Jamioła - prowadziło 5:2. Od początku iskrzyło na parkiecie. Minęło ledwie 10 minut gry, a sędzia pokazał cztery żółte kartki.

Michał Bednarek: Celem jest awans do play-off Superligi. Przeczytaj wywiad z nowym kapitanem Torus Wybrzeża

Gdańszczanie doprowadzili do remisu zdobywając 3 bramki z rzędu, ale gdy tylko tego dokonali po trafieniu Damiana Didyka, goście błyskawicznie odpowiedzieli serią 4 trafień. Po kolejnym celnym rzucie Przysieka Chrobry prowadził już 12:7 w 19. minucie meczu.

Niestety, do przerwy głogowianie zdołali jeszcze powiększyć przewagę. Pierwszą połowę skończyli serią 5:2 i po zmianie stron zaczynali grę z przewagą 6 trafień. Kontrolowali przebieg gry i nie pozwolili gospodarzom na znaczącą redukcję strat.

Tym bardziej, że w drugiej połowie po rzucie karnym zmarnowali Didyk i Mateusz Wróbel. Ostatecznie inauguracja w Gdańsku skończyła się niezagrożonym zwycięstwem Chrobrego z przewagą 7 bramek.

Wyniki 1 kolejki:

• TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - Chrobry Głogów 26:33 (17:11)
  • Energa MKS Kalisz - Piotrkowianin 27:26 (15:12)
  • Orlen Wisła Płock - KS Azoty Puławy 25:17 (10:7)
  • PGE Vive Kielce - Stal Mielec 33:20 (19:10)
  • MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 28:23 (16:13)
  • NMC Górnik Zabrze - Grupa Azoty Tarnów 23:22 (14:9)
  • Gwardia Opole - Sandra Spa Pogoń Szczecin 33:24 (15:16)

Opinie (45)

22.02 (sob) godz.20:30 Energa MKS Kalisz typuj TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
03.03 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk typuj Orlen Wisła Płock
07.03 (sob) Grupa Azoty Tarnów TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
14.03 (sob) MMTS Kwidzyn TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
21.03 (sob) TORUS WYBRZEŻE Gdańsk Zagłębie Lubin
11.02 (wt) godz.18:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 17:27 PGE Vive Kielce LIVE!

14 Stal Mielec 21 4 0 0 17 513:622 12

Po sezonie zasadniczym osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają każdy z każdym mecz i rewanż. Rywalizację rozpoczną z punktami, przynależnymi za zajętą pozycję w sezonie zasadniczym, czyli 6 pkt. za 9, 5 za 10, 4 za 11, 3 za 12, 2 za 12 i 0 za 14. miejsce. Najsłabsza drużyna zostanie zdegradowana, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.