Torus Wybrzeże Gdańsk - Górnik Zabrze 25:24. Piłkarze ręczni zerwali z porażkami

dak.
6 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
  • Torus Wybrzeże Gdańsk przełamało serię sześciu porażek z rzędu. Piłkarze ręczni mają powody do radości.

Torus Wybrzeże Gdańsk pokonał u siebie Górnika Zabrze 25:24 (13:11) w 18. kolejce PGNiG Superligi. Piłkarze ręczni mają się z czego cieszyć, bo przełamali serię sześciu kolejnych porażek. Duża w tym zasługa Miłosza Wałacha, który obronił rzut w ostatniej akcji meczu. Gospodarze zagrali w specjalnych strojach w barwach Ukrainy, które będzie można wylicytować w mediach społecznościowych klubu.

WYBRZEŻE: Wałach, Chmieliński - Jachlewski 8 bramek, Pieczonka 5, Papaj 4, Tomczak 4, Janikowski 2, Doroszczuk 1, Sulej 1, Powarzyński, Wróbel

GÓRNIK: Skrzyniarz, Kazimier - Łyżwa 6, Kaczor 6, Przytuła 4, Gogola 3, Molski 2, Ivanytsia 2, Krawczyk 1, Rutkowski

Torus Wybrzeże Gdańsk do starcia z Górnikiem Zabrze przystąpiło w specjalnych strojach w barwach Ukrainy. Znalazły się na nich napisy "Nigdy Więcej Wojny" w języku polskim i ukraińskim. Następnie wszystkie trafią na aukcje i będzie można je wylicytować w klubowych mediach społecznościowych.

Torus Wybrzeże Gdańsk. Sprawdź konto na Facebooku

Torus Wybrzeże Gdańsk zagrało w specjalnych strojach w barwach Ukrainy. Będzie je można wylicytować w mediach społecznościowych klubu. Torus Wybrzeże Gdańsk zagrało w specjalnych strojach w barwach Ukrainy. Będzie je można wylicytować w mediach społecznościowych klubu.
Gospodarze walczyli o pierwsze od 4 grudnia zwycięstwo, ale to spotkanie nie zaczęło się dla nich szczęśliwie. Już w 1. minucie rzut karny zmarnował Piotr Papaj. Wynik otworzył Dawid Molski. Mimo tego w pierwszej fazie spotkania to gdańszczanie prowadzili grę, ale oddali inicjatywę, gdy "zacięli" się na 5 minut. To sprawiło, że zespół Marcina Lijewskiego, byłego trenera Wybrzeża, wypracował przewagę. To zasługa m.in. błędów miejscowych, którzy w łatwy sposób niekiedy wręcz oddawali piłkę Krzysztofowi Łyżwie.

Nadzieje powróciły w 21. minucie. Gdańszczanie zaliczyli 3-bramkową serię doprowadzając do wyniku 8:8. Wtedy o czas poprosił szkoleniowiec rywali. Podziałało, bo odpowiadali na trafienia gospodarzy. Jednak ci przed przerwą zdołali jeszcze odskoczyć. Kropkę nad "i" w ostatniej sekundzie postawił Kelian Janikowski, który równo z syreną dobił rzut kolegi.

Dmytro Doroszczuk: Ukraina się nie podda. Przeczytaj rozmowę z piłkarzem ręcznym Torus Wybrzeże Gdańsk

Drużyna Mariusza JurkiewiczaJakuba Bonisławskiego 2-bramkową przewagę mogła zawdzięczać m.in. rzutom karnym Mateusza Jachlewskiego. Były reprezentant Polski wykorzystał 4 próby z 7. metra, zachowując 100-proc. skuteczność.

Po zmianie stron goście potrzebowali nieco ponad minuty, żeby wyrównać 13:13. Natomiast gdańszczanie odpowiedzieli 3-bramkową serią. Szczególnie efektową akcję przeprowadził Patryk Pieczonka, który rzucił na 17:14 i jednocześnie wykluczył Łukasza Gogolę, który go faulował. Mimo to Sebastian Kaczor zdołał wpisać się na listę strzelców, ale gdy odpowiedział Pieczonka, Lijewski zażądał przerwy. Ta jednak nie przyniosła efektu, bo Pieczonka raz jeszcze trafił, a jego zespół wygrywał 19:15.

Wybrzeże miało bezpieczną przewagę, ale niemal ją nie straciło. Rywale dobili na 1 bramkę, a ponadto grali w osłabieniu po karze dla Jacka Suleja. Jednak wtedy na szczyt swoich możliwości wspinał się Wałach, a ponadto skuteczny był Pieczonka.

Trójmiejski sport pomaga Ukraińcom i Ukrainie. Możesz dołączyć do tych akcji

Wydawało się, że gospodarze mieli już to spotkanie pod kontrolą, ale w samej końcówce dostarczyli nam emocji. Rywale załapali kontakt. Decydująca akcja miała należeć do miejscowych, ale nie wykorzystali szansy. Do końca meczu było 15 sekund. W ostatniej akcji próbował Łyżwa, ale Wałach obronił swój ósmy rzut w tym starciu. Chwilę później wybrzmiała syrena.

Wybrzeże ma spore powody do radości, bo przełamali serię sześciu porażek z rzędu i wygrali pierwszy mecz od 4 grudnia.

Gwardia Opole - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:26. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

14 Zagłębie Lubin 18 3 1 1 13 483:537 12
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do I ligi. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-03-06