Torus Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 26:34. Nieudany powrót Oliveiry

12 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk w półfinale Pucharu Polski, najlepszy wynik od 19 lat
Mateusz Wróbel (nr 29) rzucił 11 bramek, ale Torus Wybrzeże Gdańsk nie dało rady Gwardii Opole. Mateusz Wróbel (nr 29) rzucił 11 bramek, ale Torus Wybrzeże Gdańsk nie dało rady Gwardii Opole.

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk przegrali we własnej hali z Gwardią Opole 26:34 (14:19). Tym samym nie udał się powrót Ramona Oliveiry, który na parkiety PGNiG wrócił po półrocznej przerwie.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Kiepulski - Wróbel 11, Didyk 3, Adamczyk 3, Sadowski 2, Papaj 2, Frańczak 2, Gajek 1, Janikowski 1, Gądek 1, Komarzewski, Salacz, Oliveira, Powarzyński, Pieczonka

Gwardia: Zembrzycki, Malcher, Balcerek - Zarzycki 9, Mauer 7, Mokrzki 4, Morawski 4, Działakiewicz 3, Jankowski 3, Siwak 3, Milewski 1, Małecki, Skraburski, Stefani

- Myślę, że ta dłuższa przerwa w graniu wyjdzie nam na dobre. Początek sezonu był udany w naszym wykonaniu i mamy nadzieję, że to nie koniec dobrych wyników - mówił rozgrywający Torus Wybrzeża Kamil Adamczyk przed meczem z Gwardią Opole.

Kamil Adamczyk przed meczem Torus Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole

Przed spotkaniem gdańszczanie potwierdzili, że do gry po półrocznej przerwie wraca Ramon Oliveira. Brazylijski rozgrywający, który leczył kontuzję stawu skokowego, nie pomógł jednak gdańszczanom.

Pierwsze minuty to strzelecki pojedynek Mateusza WróblaMacieja Zarzyckiego. Gwardia stopniowo zaczęła zdobywać przewagę wykorzystując proste błędy gdańszczan. Na dobre podopieczni Rafała Kuptela zaczęli odjeżdżać przed przerwą.

Po zmianie stron dwoił się i troił się w bramce Artur Chmieliński, ale opieranie gry na samym Wróblu nie mogło przynieść efektów. Po serii 3 kolejnych bramek i rzucie Karola Siwiaka na 11 minut przed końcem gry było już 30:21 dla gości. Końcówka spotkania to już szanse dla rezerwowych, którzy nie odmienili losów spotkania.

- Popełniliśmy za dużo strat w ataku, nasza obrona nie funkcjonowała. Najpierw wszystko wpadało z jednej i drugiej strony aż Gwardia zaczęła bronić. Nie wiedzieliśmy co zrobić. Mieliśmy problem ze sobą - podsumował przed kamerami TVP Sport bramkarz gdańszczan Artur Chmieliński.

Wyniki 7 kolejki

• TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - Gwardia Opole 26:34 (14:19)
  • MMTS Kwidzyn - NMC Górnik Zabrze 19:25 (10:11)
  • Orlen Wisła Płock - PGE Vive Kielce 27:26 (14:12)
  • Azoty-Puławy - Piotrkowianin 39:35 (20:14)
  • Energa MKS Kalisz - Grupa Azoty Tarnów 33:28 (16:13)
  • Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:25 (11:16)
  • Chrobry Głogów - Stal Mielec 26:23 (12:12)

Dziś zabrakło dokładności i szczęścia.
    Wybrzeże Wróbla nie chciało A teraz Wróbel robi kawał dobrej roboty dla drużyny. Prawie byłyby strzał w kolano. Dobrze że został.

• 14 1

• "Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk przegrali we własnej hali z Gwardią Opole"
    We własnej hali przegrać różnicą 8 bramek, to można niestety rozpatrywać w kategorii pogromu..
    Prawdopodobieństwo przegranej było bardzo duże, bo Opole jest po prostu lepsze.
    Ale trzeba robić w tym sezonie wszystko!, żeby się utrzymać.

• 7 1

• Opinia wyróżniona

Dramatycznie to wyglądało. Chaos w ataku, destrukcja w obronie. (6)

Ale czego wymagać więcej? Graliśmy na pół lewego skrzydła i bez prawego. Pierwsze 20 minut bez lewego rozegrania i całą drugą połowę bez środka rozegrania. Przecież tego nie wiemy od dziś. Wróbel nie będzie grał na 3 pozycjach rozegrania i pomagał w obronie, bo tego to nie wytrzyma żaden zawodnik na świecie. 2/3 meczu na prawym skrzydle gra rozgrywający, a bardzo dobry skrzydłowy siedzi na trybunach. W meczu, który z góry wiadomo, że będzie bardzo ciężki wprowadzamy do gry Romka, który to miał 6 miesięcy pauzy. W efekcie na prawym rozegraniu, przy 3 leworęcznych rozgrywających przez 15 minut gra praworęczny 17-latek, na którego w obronie z premedytacją grane były akcje w 2 połowie ! Czy ktoś to widzi, czy ktoś nad tym zespołem panuje? Jest cas, żeby jeszcze gonić wynik, a my gramy z tyłu w składzie Gądek, Sadowski, Powarzyński! No ludzie, kto z nich ma rzucać z tyłu, skoro koło trzymanebyło sztywna, a skrzy Lewe rozegranie chodzi, dopóty gra tam Wróbel. Gajek przed rzutem wiadomo, gdzie mu poleci piłka, bo zawsze rzuca prawy dół, a od święta lewy. Nie pamiętam jego rzutu na górę. Adamczyk po raz kolejny pokazał jak bardzo chimerycznym jest graczem. Zagra fenomenalny mecz, a potem 3 mizernie słabe. Jego grę w obronie przemilczę. Przemilczę też grę wszystkich na środku poza Wróblem. Przypomnę, że przed sezonem chciano się go pozbyć ... No ciekawie by było teraz ..., gdyby rzeczywiście znalazł on nowy klub. Salacz w całkowitym dołku, tak obrona jak i atak. Straciliśmy w tym chaosie 34 bramki z Gwardią Opole. Tak z Gwardią, Nie z Kielcami, nie z Płockiem, nie z Veszprem, nie z Magdeburgiem ale właśnie z Gwardią. Z drużyną młodszą od nas, z Malcherem bez formy i na ławce, no i grającą bez kilku podstawowych zawodników. Jednak ich gra była poukładana pod nas, bo poza tym zagrali to co zwykle grają ale zagrali też coś co było poukładane na nas. Dotyczy to obrony i ataku. Należy to docenić i pochwalić Kufla. My wróciliśmy do miejsca, w którym byliśmy po meczu z Chrobrym.

• 28 2

• (1)

Absolutnie się zgadzam . Do poziomu prezentowanego na boisku przez zawodników dostosował się trener. Gra bez pomysłu i w ataku i w obronie. Obecność w tym meczu niektórych zawodników to pomyłka. Żeby zasłużyć na miano Superligowca , trzeba coś prezentować. Panie trenerze,gra w piłkę ręczna to gra nie na stojąco ( vide Powarzyński przyjęcie piłki i podanie na stojąco, statysta bez próby ataku), a obecność w drugiej linii dwóch niedawnych juniorów i debiutanta nie najlepiej świadczy o Panu. Od ogrywania zawodników są przede wszystkim mecze kontrolne a nie gra o ligowe punkty. Ponieważ nauka kosztuje, proponuje zbiórkę pieniężną wśród zawodników i trenerów Wybrzeża z przeznaczeniem na zapłacenie korepetycji jakich udzieliła dzisiaj Gwardia, zespół pod względem fizycznym porównywalny z naszym. Rozwiązań taktycznych , indywidualnego wyszkolenia technicznego, szybkości rozgrywania akcji, dynamiki gry i w ogólnie pomysłu na grę nie będę porównywał ,zęby nie ubliżać gościom.