Torus Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 29:27. Miłosz Wałach 49 proc. skuteczności

mip.
12 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (8)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Miłosz Wałach w meczu przeciwko Gwardii Opole obronił 19 z 39 rzutów na swoją bramkę. Miłosz Wałach w meczu przeciwko Gwardii Opole obronił 19 z 39 rzutów na swoją bramkę.

Torus Wybrzeże Gdańsk pokonał Gwardię Opole 29:27 (16:15) w meczu 14. kolejki PGNiG Superligi. Znakomity występ zanotował bramkarz, Miłosz Wałach, który bronił ze skutecznością 49 proc., odbijając 19 z 39 rzutów na swoją bramkę. Dla gdańszczan było to piąte, ligowe zwycięstwo z rzędu.

WYBRZEŻE: Wałach, Poźniak - Jachlewski 8, Pieczonka 4, Papaj 4, Tomczak 4, Będzikowski 3, Powarzyński 2, Zmavc 2, Milicević 1, Papina 1, Woźniak, Stępień, Davidović

Gwardia: Malcher, Lellek, Ałaj - Chychykało 7, Monczka 5, Milewski 4, Wojdan 2, Zubac 2, Stempin 2, Hryniewicz 2, Sosna 1, Ścisłowski 1, Kawka 1, Fabianowicz, Morawski, Koc

Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk w pierwszym domowym meczu drugiej rundy podejmowali Gwardię Opole, z którą u progu rozgrywek wygrali w delegacji. Gdańszczanie liczyli na powtórkę, ale od początku spotkania to opolanie wypracowali sobie przewagę.

Podopieczni Mariusza JurkiewiczaJakuba Bonisławskiego mieli problemy ze skutecznością, a jedynym zawodnikiem, który potrafił znaleźć drogę do bramki był Mateusz Jachlewski. Były reprezentant Polski rzucił celnie 4 razy z rzędu. Dopiero w 11. minucie niemoc pozostałych przełamał Jakub Będzikowski. Na tablicy wyników było wtedy 5:6.

Przeczytaj przedmeczową rozmowę z Piotrem Papajem Przeczytaj przedmeczową rozmowę z Piotrem Papajem

Wybrzeże zanotowało później serię 4:1 i objęło prowadzenie. O czas poprosił trener Rafał Kuptel. Chwilę później był już remis, ale w końcówce pierwszej połowy skuteczniejsi byli gdańszczanie, którzy do przerwy prowadzili 16:15. Spora w tym zasługa Miłosza Wałacha, który odbił 8 rzutów Gwardii.

Po przerwie obie ekipy wymieniały się ciosami. Już w 31. minucie Gwardia prowadziła 17:16, ale kolejne minuty należały do miejscowych, którzy odskoczyli na 21:18. Jednak kolejne 4 minuty bez zdobytej bramki doprowadziły do wyrównania. Gdańszczanie nie wykorzystali także faktu, że czerwoną kartkę otrzymał Wiktor Kawka.

MMTS Kwidzyn - Torus Wybrzeże Gdańsk 25:26. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu MMTS Kwidzyn - Torus Wybrzeże Gdańsk 25:26. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Po przerwie na żądanie gdańskiego duetu trenerskiego, piłkarze ręczni Torus Wybrzeża zanotowali serię 4:0 i znacznie przybliżyli się do końcowego triumfu. Gwardia jednak się nie poddała i trzykrotnie zbliżała się na odległość dwóch trafień. Gdańszczanie potrafili jednak utrzymać korzystny wynik do samego końca.

Gwiazdą i bohaterem meczu został Miłosz Wałach, który odbił 19 z 39 rzutów na swoją bramkę, co dało mu aż 48 proc. skuteczności obron.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 15 2 0 1 12 387:462 7
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Mistrzem Polski zostanie pierwszy zespół po dwóch rundach. Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-02-15