Torus Wybrzeże Gdańsk - Pogoń Szczecin 25:24. Wygrana zapewniona w 60. minucie

mip.
26 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (22)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Mateusz Kosmala (nr 19) w ostatniej minucie zapewnił Torus Wybrzeżu 3 punkty. Mateusz Kosmala (nr 19) w ostatniej minucie zapewnił Torus Wybrzeżu 3 punkty.

Torus Wybrzeże Gdańsk wygrał z Sandrą Spa Pogoń Szczecin 25:24 (8:9) w meczu 12. kolejki PGNiG Superligi. Rywale pomimo faktu, że zajmują ostatnie miejsce w tabeli, to sprawili wiele kłopotów gdańszczanom. Losy meczu ważyły się do końcowej syreny. Bramkę na wagę 3 punktów w ostatniej minucie zdobył Mateusz Kosmala. Natomiast 1 grudnia gdańzczanie zagrają w Opolu z Gwardią o awans do 1/8 PGNiG Pucharu Polski.

WYBRZEŻE: Wałach, Poźniak - Kosmala 6, Pieczonka 6, Jachlewski 5, Milicević 3, Będzikowski 2, Powarzyński 1, Zmavc 1, Papina 1, Woźniak, Papaj, Stępień, Davidović, Tomczak

Pogoń: Wiunyk - Czerkaszenko 8, Krysiak 4, Kapela 4, Zalewskij 3, Krok 2, Krupa 2, Polok 1, Wrzesiński, Nowak, Wiśniewski, Markowski, Starcević

Spotkanie Torus Wybrzeża Gdańsk z Sandrą Spa Pogoń Szczecin pokrywało się z meczem reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską na MŚ w Katarze. Widać to było na trybunach, gdzie pojawili się tylko najzagorzalsi fani szczypiorniaka.

Ma 19 lat i nie boi się brać odpowiedzialności na siebie. Przeczytaj wywiad z Jakubem Będzikowskim

Świetnie w mecz wszedł Miłosz Wałach, broniąc 5 rzuty szczecinian z rzędu, a że dwukrotnie trafił Patryk Pieczonka i raz Mateusz Kosmala to Wybrzeże prowadziło 3:0. W 17. minucie było 5:2, ale nagle w ciągu trzech minut serię 4:0 zanotowali goście. Błyskawiczne o czas poprosił gdański duet trenerski.

Ten momentalnie podziałał na gospodarzy, którzy w 27. minucie prowadzili 8:6. Wydawało się, że Wybrzeże nie wypuści korzystnego wyniku z rąk aż do przerwy. Goście jednak "zerwali się" w samej końcówce i po pierwszej połowie to Pogoń prowadziła 9:8.

Po wznowieniu gry remis błyskawicznie zapewnił Jakub Będzikowski. Gra gospodarzy nie układała się jednak i to szczecinianie pomimo dwóch wykluczeń odskoczyli na 3 bramki. Dzięki dobrej grze Mateusza Jachlewskiego Wybrzeże "doszło" Pogoń i było po 17.

Piotrkowianin - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:33. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny szczypiornistom i trenerom

Później obie ekipy wymieniały się seriami bramkowymi. Po tym, jak przyjezdni odskoczyli z wynikiem na 21:17, gdańszczanie wyrównali na 22:22. Miejscowi musieli jednak grać w podwójnym osłabieniu, a mimo to zdołał wyjść na prowadzenie za sprawą Macieja Papiny. Chwilę później to jednak Pogoń prowadziła 24:23. Gdańscy trenerzy poprosili o przerwę. Po niej wyrównał Pieczonka, a w 60. minucie bramkę na wagę 3 punktów zdobył Mateusz Kosmala.

Natomiast już 1 grudnia o godz. 18:30 Wybrzeże zmierzy się na wyjeździe z Gwardią Opole w PGNiG Pucharze Polski. Stawką meczu będzie awans do 1/8 finału.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 12 1 0 1 10 305:359 4
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Mistrzem Polski zostanie pierwszy zespół po dwóch rundach. Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-11-26