• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Colak może odejść z Lechii. Kto za niego?

jag.
13 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 

Lechia Gdańsk

W ostatnim sparingu przed inauguracją ekstraklasy w ataku Lechii niespodziewanie rozpoczął Adam Buksa, którego następnie zmienił Bartłomiej Pawłowski. Obaj tego lata byli przygotowywani do roli... skrzydłowych. W ostatnim sparingu przed inauguracją ekstraklasy w ataku Lechii niespodziewanie rozpoczął Adam Buksa, którego następnie zmienił Bartłomiej Pawłowski. Obaj tego lata byli przygotowywani do roli... skrzydłowych.

Na pięć dni przed inauguracją ekstraklasy Lechia nie ma napastnika, który ma być podstawowym w rundzie jesiennej. Antonio Colak nadal nie podpisał indywidualnego kontraktu w Gdańsku, choć za jego pozyskanie z Norymbergi miano zapłacić pół miliona euro. Słowak Lukas Haraslin w ocenie szkoleniowca bardziej pasuje na skrzydło niż środek ataku. Dlatego Jerzy Brzęczek wnioskuje o transfer. Jeśli do piątku sytuacja się nie wyjaśni, to przeciwko Cracovii zagra na tej pozycji Adam Buksa, a jego zmiennikiem będzie Bartłomiej Pawłowski.Jak Lechia powinna rozwiązać sprawę Antonio Colaka?

Lechia jak najszybciej powinna rozstrzygnąć, na kogo będzie stawiać w ataku w rundzie jesiennej. Przedłużający się brak decyzji, a jednocześnie bardziej lub mniej oficjalne deklaracje, że gdański klubu zamierza zakontraktować na tę pozycję rutynowanego piłkarza, spowodowały wątpliwości co do dalszej gry w biało-zielonych barwach dotychczasowych napastników.

Drużynę już opuścił Kevin Friesenbichler, a na podobny krok może zdecydować się Antonio Colak. Chorwat był pierwszym wyborem Jerzego Brzęczka w trzech pierwszych letnich sparingach. Jednak w niedzielnym meczu z Wolfsburgiem został wpisany na listę rezerwowych , a potem i z niej go wykreślono.

LECHIA - WOLFSBURG 1:1: VIDEO, FOTO, RELACJA

- Chyba są jakieś kwestie formalne. Muszą być one wyjaśnione, podpisane, aby zawodników mógł grać - mówi nam trener Brzęczek, na razie jedyna osoba w Lechii, która w niedzielę chciała odnieść się do tej sprawy.

ANTONIO COLAK: MAM NADZIEJĘ, ŻE EKSTRAKLASĘ OBSERWUJE CAŁA EUROPA

Przypomnijmy, że Colak w poprzednim sezonie grał w Gdańsku na zasadzie wypożyczenia z Norymbergi. W czerwcu to właśnie przedstawiciele niemieckiego klubu w tamtejszych mediach poinformowali, że gdański klub skorzysta z klauzuli pierwokupu. Transfer miał opiewać na pół miliona euro.

NORYMBERGA OGŁOSIŁA, ŻE NIE MA MOŻLIWOŚCI POWSTRZYMANIA TRANSFERU COLAKA DO LECHII

W rozmowie z naszym portalem Adam Mandziara potwierdził, że Colak zostanie wykupiony. Jednak już wtedy zdradził, jakie są dylematy odnośnie obsady gdańskiego ataku.

- Rozmawiamy z Antonio w kwestii jego indywidualne kontraktu. On, podobnie jak Friesenbichler czy Nazario, to są piłkarze, którym w Gdańsku bardzo się podoba, chcieliby zostać, ale jednocześnie liczą, że grać będą jak najwięcej. Dla nas to wariant optymalny, że na przykład Kevina mieliśmy na ławce. Ale z jego punktu widzenia piłkarzy tych meczów było za mało. Wiemy, że są to zawodnicy, którzy mają swoje ambicje i wątpię, czy chcieliby siedzieć jeszcze przez rok na ławce - tak mówił prezes Lechii przed otwarciem okna transferowego.

ADAM MANDZIARA O PRIORYTETACH TRANSFEROWYCH LECHII LATEM

Colak w minionym sezonie strzelił dla Lechii 10, a Friesenbichler 5 goli. Austriak już odszedł. Do Gdańska był wypożyczony z Benfiki Lizbona. Teraz szuka klubu w swoim kraju. Jest przymierzany do Austrii Wiedeń i Sturmu Graz.

RUCHY TRANSFEROWE LECHII PRZED SEZONEM 2015/16
Przyszli: Damian Podleśny (pozycja: bramkarz, powrót z wypożyczenia do Chojniczanki, kontrakt w Lechii do 30.06.2017), Adam Chrzanowski (obrońca, ostatni klub Znicz Pruszków, ekwiwalent za wyszkolenie, 30.06.2018), Lukas Haraslin (paszport: Słowacja, napastnik, FC Parma, wolny transfer, 30.06.2018 roku), Mario Maloca (Chorwacja, obrońca, Hajduk Split, 30.062018), Michał Mak (napastnik, GKS Bełchatów, 30.06.2019), Tiago Valente (Portugalia, obrońca, powrót z wypożyczenia do Penafiel, Portugalia, 30.06.2016), Bartłomiej Pawłowski (pomocnik, powrót z wypożyczenia do Zawiszy Bydgoszcz, 30.06.2017), Andrzej Woźniak (trener bramkarzy, ostatnio Dolcan Ząbki, 30.06.2017), Paweł Stolarski (obrońca, powrót z wypożyczenia do Zagłębia Lubin, 30.06.2017), Marko Marić (Chorwacja, bramkarz, Rapid Wiedeń, Austria, wypożyczenie z Hoffenheim, Niemcy, 30.06.2016)

Trenowali latem z pierwszą drużyną: Michał Żebrakowski (napastnik, Stal Rzeszów), Maciej Wolski (pomocnik), Hieronim Gierszewski (napastnik), Jacek Jadanowski (obrońca), Łukasz Kopka (pomocnik), Juliusz Letniowski (pomocnik) - wszyscy z drużyny rezerw

Przedłużone wypożyczenie: Bruno Nazario (Brazylia, pomocnik, Hoffenheim, 30.06.2016)

Odeszli: Rudinilson (Gwinea Bissau/Portugalia, obrońca, do zespołu rezerw), Kevin Friesenbichler (Austria, napastnik, koniec wypożyczenia z Benfiki Lizbona), Rafał Skórski (trener bramkarzy, praca z akademią), Marcin Pietrowski (pomocnik, Piast Gliwice, wolny transfer), Piotr Grzelczak (pomocnik, Jagiellonia Białystok, wolny transfer), Mateusz Możdżeń (obrońca/pomocnik, Podbeskidzie Bielsko-Biała, wolny transfer), Mavroudis Bougaidis (Grecja, obrońca, koniec wypożyczenia z Granady, Hiszpania), Filip Malbasić (Serbia, pomocnik, koniec wypożyczenia z Hoffenheim), Henrique Miranda (Brazylia, obrońca, koniec wypożyczenia z Sao Paulo, Brazylia)

Może odejść: Damian Garbacik (obrońca, testy w Chojniczance)

ZOBACZ AKTUALNĄ KADRĘ LECHII


W przypadku Chorwata jego pozostanie w Gdańsku uzależnione jest zapewne od dwóch kwestii: wysokości kontraktu indywidualnego oraz realnej szansy na grę w podstawowym składzie. Pod względem wynagrodzeń Lechia nie może się równać z gażami płaconymi w Niemczech, gdzie grał poprzednio napastnik, czy w Anglii, skąd jest ponoć zainteresowanie jego osobą. Włodarze biało-zielonych zdają sobie doskonale z tego sprawę.

- Możemy szukać w każdej lidze, także w Bundeslidze, ale pod warunkiem, że koncentrować się będziemy na młodych piłkarzach, którzy chcą się pokazać. Im możemy wytłumaczyć, że wybierając Lechię przez rok, czy dwa będą trochę mniej zarabiać niż w klubach z Europy Zachodniej, ale będą mogli grać, rozwiną talent i wówczas będą mogli odejść do bogatszych klubów już na bardzo dobre kontrakty. Średni piłkarze, którzy mieliby przyjechać z lepszych ligi tylko po to, by przeżyć kolejne dwa lata, nas nie interesują - mówił nam prezes Mandziara w poprzednim miesiącu.

PEŁNA LISTA SNAJPERÓW LECHII OD 2008 ROKU. TYLKO COLAK I TRAORE MIELI W SEZONIE DWUCYFROWY DOROBEK ZDOBYTYCH BRAMEK

Lechia za wykupienie Antonio Colak z Norymbergi miała zapłacić pół miliona euro, ale nadal nie wynegocjowała z piłkarzem indywidualnej umowy. Lechia za wykupienie Antonio Colak z Norymbergi miała zapłacić pół miliona euro, ale nadal nie wynegocjowała z piłkarzem indywidualnej umowy.
W przypadku negocjacji z Colakiem sprawa jest o tyle delikatna, gdyż jego interesy reprezentuje Rogon. To agencja należąca do Rogera Wittmanna, który jest m.in. jednym z inwestorów zagranicznych w Lechii.

- Nikogo nie chcemy oddać, ale jak przyjdzie dobry klub, który przedstawi super ofertę, to ją rozważymy. Przysłowie z niewolnika nie ma pracownika obowiązuje także w piłce. Nie chodzi też tutaj tylko, ile na tym zarobi Lechia. Trzeba patrzyć także na warunki, które są oferowane zawodnikowi. Gdy otrzyma on na tydzień tyle pieniędzy, które w Gdańsku zarabia przez trzy miesiące, to trudno liczyć, że gdy zablokujemy taki transfer, to piłkarz z "czystą" głową będzie grać u nas nadal - dodawał szef biało-zielonych.

Powyższe wypowiedzi dowodzą, że jeśli Colak otrzymał znacznie lepszą ofertę finansową z innego klubu, Lechia może być skłonna go wypożyczyć bądź sprzedać. Najpoważniejszym argumentem, który skłoniłby Chorwata do pozostania w Gdańsku, byłaby szansa na regularną grę w podstawowym składzie, ale o taką gwarancję trudno.

- Okno transferowe jest na szczęście długie. Jest otwarte do końca sierpnia. Cały czas szukamy, sondujemy. Nie ulega wątpliwości, że musimy się wzmocnić, jeśli chodzi o pozycję napastnika. Na pewno chcemy ściągnąć takiego zawodnika - deklaruje trener Brzęczek.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O NAPASTNIKU, KTÓREGO LECHIA PRZEJĘŁA Z PARMY

Już wiadomo, że alternatywą dla Colaka nie będzie Lukas Haraslin. Słowacki 19-latek, którego nominalną pozycja miał być środek ataku, w Lechii na razie będzie próbowany w innej roli.

- Dla mnie to jest bardziej skrzydłowy. Ponadto to młody chłopak, który musi nabrać doświadczenia - ocenia trener Brzęczek.

Zawodnik

Antonio Mirko Colak

Antonio Mirko Colak

ur.
1993
wzrost
187 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Jeśli najbliższe dni nie przyniosą wyjaśnienia statusu Colaka, a Lechia nie pozyska napastnika, który od razu będzie gotowy do gry, to w piątek przeciwko Cracovii na pozycji numer 9 mecz rozpocznie 19-letni Adam Buksa, a jego zmiennikiem będzie Bartłomiej Pawłowski. Obaj ci piłkarze w większości sparingów zimą i latem byli próbowani w roli skrzydłowego. Tak też grali głównie w lidze.

- Adam w ciągu ostatniego półrocza zrobił bardzo duże postępy. Dla niego gra na skrzydle czy w środku ataku nie jest problemem. W meczu z Wolfsburgiem, na tle bardzo trudnego przeciwnika, doszedł do 2-3 sytuacji podbramkowych - chwali Buksę gdański szkoleniowiec.

Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Cracovia

Jak typowano

87% 352 typowania LECHIA Gdańsk
8% 31 typowań REMIS
5% 22 typowania Cracovia

Twoje dane

jag.

Kluby sportowe

Opinie (176) ponad 10 zablokowanych

 • W piątek rusza liga - a my nie mamy żadnego napastnika!!!??? (5)

  Za co Jóźwiak bierze wypłatę?!

  • 178 12

  • spokój (4)

   nie chce brać pierwszego lepszego - jak np. Biliński.

   • 14 16

   • (3)

    Taaa...pewnie negocjuje z Ronaldo albo Messim...prawda jest taka , że w Lechii nie ma już kasy - pomyślcie , 500 tys euro to jakieś 2,2 mln zł - czy za taką kasę nie dałoby się zatrudnić na 2 lata naprawdę solidnego napastnika , nawet z naszej mocno przeciętnej ligi? - kilku było wolnych. Niestety, w Lechii nie ma już kasy - menago Nazario pozwolił podpisać Mu przedłużenie kontraktu (wypożyczenia) dopiero jak zobaczył kasę na koncie dlatego Bruno nie grał w Lublinie. Na wypożyczenie Kevina nie było już kasy , teraz zarówno Norymberga jak i Colak upomnieli się o kasę i nagle sytuacja patowa. Mandziara nasprowadzał młodych - może i zdolnych - tanich a wręcz darmowych chłopaków z całej Europy żeby Ich wypromować i zarobić. Wzięli po parę groszy za podpis i resztę w formie obietnicy na Umowie i całe "zakupy" Lechii. Nie chcę być złym prorokiem ale czarno to widzę.

    • 21 45

    • ''menago Nazario pozwolił podpisać Mu przedłużenie kontraktu (wypożyczenia) dopiero jak zobaczył kasę na koncie dlatego Bruno

     a skąd ty niby to wiesz? kim ty jestes? po stylu pisania poznałem już kto pisze i pamiętam jakie bzdury wcześniej wygadywałeś. Nie ma to jak szukanie spisku na każdym możliwym kroku. Teoretycznie to o każdym klubie który nie robi transferów zaraz po rozpoczęciu okna można powiedzieć że nie ma kasy.

     • 39 7

    • jak nie było transferów, przed otwarciem okienka, to też w większości komentarzy krzyczano "nie ma kasy", potem przyszli Mak, Maloca, przypominam że Borysiuka też trzeba było wykupić. Teraz kilka dni bez transferów i znów się zaczyna.
     Zgadzam się, że Lechii potrzeba napadziora, ale ludzie opamiętajcie się! Kupienie dobrego napastnika to nie to samo co kupienie dwóch bułek w osiedlowym sklepie, napastnicy są najdrożsi, chcą najwięcej kasy, do tego nikt nie będzie chciał wypuścić bramkostrzelnego napastnika - większość klubów e-klasy dziś nie ma dobrego piłkarza na tą pozycję!

     • 31 3

    • Chłopie co Ty piszesz haha. Właściciele Lechii mają tyle kasy że mogą się nią podcierać ale co z tego ? Kto znaczący do nas przyjdzie lub do Polskiej ligi ? Każdy kto zagra 5 meczy na poziomie ucieka gdzie się da.

     • 3 1

 • Manadziara dobrze gadał, ale do było w czerwcu. (2)

  Dlaczego przez miesiąc nie nakazał swoim podwładnym by rozwiązali ten problem?

  Antonio zasłużył na godne traktowanie, za to co zrobił dla Lechii.

  Trzeba dać mu dobry kontrakt i miejsce w 11 albo pozwolić odejść!
  Już wiosną było widać, że źle znosi siedzenie na ławie.

  • 49 47

  • antonio to się nadaje ale na jokera (1)

   Lechia potrzebuje gościa co na dwie sytuacje 1ną wykorzystuje

   i tyle w temacie

   • 20 2

   • Gierszewski

    • 1 4

 • Jestem trochę zażenowany tą sytuacją. (1)

  Wówczas gdy był jeszcze Friesenbichler oraz Colak i teoretycznie mieli zostać, Mandziara mówił "wiemy gdzie potrzebne są wzmocnienia" i sugerował również, że będzie chciał doświadczonego napastnika. A na dzień dzisiejszy nie dość, że nie ma tego doświadczonego, to jeszcze nie ma Colaka i Kevina!

  • 93 3

  • proste - jest oferta za antonia

   i prawdopodobnie odejdzie do innego klubu

   • 6 3

 • Lechia nie ma nawet jednego piłkarza klasy europejskiej. (12)

  Bez gwiazd na boisku nie będzie kibiców na stadionie...

  • 43 61

  • Oskar Zawada do Lechii! (5)

   • 11 26

   • przydałby się ale decyzja pewnie najwcześniej pod koniec lipca

    jak Wolfsburg skończy sparingi i zdecyduje się kto w kadrze pierwszej drużyny

    • 3 5

   • Co z tego, że miał okazje jak ich nie umiał wykorzystać (2)

    To już Buksa lepszy, serio ten chłopak robi postępy i zasługuje, by dać mu szansę w meczu z Cracovią.

    • 37 4

    • No właśnie my za łatwo skreślamy polskich graczy szukając cudu z zagranicy (1)

     a potem taki Tuszyński czy Frankowski trafiają do Białegostoku, gdzie odnoszą sukecsy i grają w pucharach, a my se możemy powspominać 1983 rok i popatrzyć na rezerwy Wolfsburga w meczu o pietruszkę!

     Dajmy szansę Buksie w meczu z Cracovią, a oczywiście negocjacje z klasowymi napastnikami trzeba prowadzić i jakiegoś koniecznie pozyskać w tym okienku transferowym.

     • 25 2

     • jak czytam tuszynski i frankowski to mnie mdli...

      oni byli w Lechii i byl tez probierz i co...?

      i było słabo!!!

      teraz to przeszłość w Lechii i już se ne wrati

      byli za ciency na nasz klub.

      • 13 7

   • dlaczego zakładasz, że Oskar Zawada ma nierówno pod sufitem i zamieni Wolfsburg na jakąś tam Lechię w polskiej lidze

    jedyna opcja to wypożyczenie, czyli przypadek Colaka i Kevina - brak stabilności

    • 5 4

  • kibice są i będą (5)

   Gdańsk to nie Płock, Lublin czy inna Gdynia. Tu się chodzi na swój ukochany klub bez względu na wyniki

   • 35 14

   • w A klasie nie było nawet 2 tysięcy frekwencji, więc nie opowiadaj bzdur

    większość przychodzi gdy są wyniki, gdy jest konkretny rywal i nie jest to sparing jak z Wolfsburgiem

    • 10 12

   • ok, są - ale ilu? (3)

    wielki stadion a na nim 8 tysięcy "wiernych fanów" - tego chcesz?

    • 8 10

    • Tak. Wole 3 lige, i 10 tys ktore przyjdzie dla Lechii (2)

     A bande 40tys downów co nawet mie szanuja elasnych barw i po jednym meczu ich nie bedzie. Tu liczy sie charakter. I my na pewno go mamy. Nigdy wynikow nie bylo i nikt nie plakal. W 3 lidze bylo full na T29 i 9tys karnetow. A teraz dziobaki co poszly na kilka meczow kłapią dziobami że mistrzostwo, że liga mistrzów itd...Lechia to prawdziwi kibice a nie te cioty z prostej albo nie legła co wychodzi ze stadionu na wyjezdzie bo ich druzyna przegrala...

     • 4 14

     • a ja wolę pełny stadion (1)

      i doping dla swoich zamiast wyzywania rywali od k...w.

      za dużo wymagam?

      • 7 2

      • Popieram

       • 3 0

 • Skandal!!! (1)

  Sparing z Wolfsburgiem to była czysta kpina z kibiców i nabijanie kasy.

  A teraz rezygnują z Cielaka???

  Kto będzie trafiał dla Lechii, Dawid czy Rasiak?

  • 44 38

  • sparingi są przede wszystkim dla piłkarzy a nie dla kibiców.Gdyby zamiast z Wolfsburgiem zagrali z Puszczą Niepołomnice to byłbyś zadowolony? Pytanie tylko, z którym przeciwnikiem się lepiej przygotują do sezonu. Moim zdaniem - z tym mocniejszym, dużo mocniejszym nawet jeśli nie gra w optymalnym składzie.

   • 22 1

 • Brawo Colak (1)

  Dobry ruch młodego Chorwata, my ściągniemy prawdziwego napastnika, ogrywać się będzie Buksa i młody Słowak, a Antonio ze swoimi umiejętnościami zaginie gdzieś w 3 lidze angielskiej, ale zawsze uśmiechnięty i dobrze uczesany, z pobytu w Polsce pozostanie mu słaba znajomość języka i osiemdziesiąt zmarnowanych 100% sytuacji, powodzenia.

  • 136 14

  • AHAHAHHAHA

   turbo petarda! Colak jest słaby jak piwo bezalkoholowe. Gonić go. Tylko my nie potrzebujemy jednego a dwóch dobrych napadziorów, no chyba, że całą rundę, nawet z Termalicą u siebie chcemy grać jednym wysuniętym.

   • 1 3

 • Pozyskanie dobrego napastnika to nie kupowanie mleka w hipermarkecie. (2)

  Zobaczcie, że nie tylko my mamy ten problem, ale wiele innych klubów np. Legia. Pozyskanie bramkostrzelnego gościa z dobrym nazwiskiem, który zechce zagrać w naszej lidze za oferowane mu pieniądze to naprawdę nie taka prosta sprawa jak się może wydawać.

  To już lepiej zagrać ten mecz z Cracovią z Buksą w składzie niż wkopać się na szybko w jakiegoś "geniusza" z Portugalii czy Brazylii, który będzie dla nas ciężarem finansowym przez lata.

  A co do Colaka, to jak ma dobrą ofertę z innego klubu niech odchodzi. Byłby dobry jako rezerwowy, ale wszyscy wiemy, że jest mało skuteczny i ostatnio miał nawet kłopoty większe niż na początku.

  • 80 3

  • Bez przesady!

   100% racji z wyjątkiem "Pozyskanie bramkostrzelnego gościa z dobrym nazwiskiem, który zechce zagrać w naszej lidze za oferowane mu pieniądze to naprawdę nie taka prosta sprawa jak się może wydawać." no bez przesady! Jest co najmniej 10 lig europejskich (czeska, słowacka, słoweńska, chorwacka, bośniacka, białoruska, węgierska, cypryjska, rumuńska, bułgarska), w których są niższe zarobi i z których można wyciągnąć dobrego króla strzelców lub gościa, który trafia > 10 razy w ciągu sezonu.

   • 3 1

  • Wszystko co napisałeś na tak ale dlaczego dopiero teraz zarząd klubu i trener zorientowali się,że Lechii brakuje napastnika z prawdziwego zdarzenia, kibice apelują od 6 m-cy, Brzęczek dopiero teraz, menagero Beret spał czy taki juz jest.

   • 2 0

 • Za 5 dwunasta a my bez napastnika. (3)

  Trudno jest się nie niepokoić. Chyba, że Rudnevs załata tę dziurę.

  • 39 17

  • Pośpiech jest potrzebny przy łapaniu pcheł (2)

   Wszyscy wiedzą jaka jest nasza liga, a potem oczekują, że przyjdzie do nas grać Bóg wie kto. Rudnevs nie chce grać dla nas i trzeba to w końcu przyjąć do wiadomości.

   • 12 2

   • masz racje (1)

    po co sie spieszyc,w polowie pazdziernika ktos przyjdzie i bedzie dobrze.Tylko ze do tego czasu czolowka odjedzie I znowu nasze cele sportowe trzeba bedzie odlozyc do lamusa.

    • 9 2

    • człowieku myślisz, że naprawdę dobry napastnik czyli mający oferty z różnych dobrych lig

     tak łatwo zgodzi się podpisać kontrakt z polskim klubem, który nic jeszcze nie osiągnął nawet w polskiej słabej lidze?

     • 11 5

 • Colak ma potencjał. (7)

  Tylko ma potencjał. Nie ma instynktu prawdziwego napastnika zdobywającego bramki. Taki instynkt ma oddany do Jagiellonii Tuszyński. Należałoby go przeprosić i kupić choćby za 1 mln Euro.

  • 50 46

  • (5)

   i razem z Frankowskim !

   • 12 14

   • i z Probierzem (4)

    • 13 15

    • (3)

     i z Maderą

     • 9 14

     • i z Grzelczakiem

      • 15 10

     • i z barwami Jagi, bo te gdańskie białozielone to jakieś takie nie za bardzo... (1)

      • 6 34

      • A te z jagi jakieś pszczelarskie takie

       • 17 2

  • Tuszynski to drewno

   i pare bramek tego nie zmieni.
   Colinho przy nim to wirtuoz

   • 3 7

 • Masakra, budzą się kilka dni przez meczami ligowymi!

  Szkoda Colaka.

  • 28 32

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Miedź Legnica
26 maja 2024, godz. 15:00
8% Miedź Legnica
15% REMIS
77% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojciech Tabis Tabis 34 69 64.7%
2 Piotr Matusiak 34 69 64.7%
3 Łukasz Gawlik 34 68 58.8%
4 Marek Sowiński 34 67 61.8%
5 Mariusz Kamiński 34 67 61.8%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 33 21 5 7 59:30 68
2 Arka Gdynia 33 18 8 7 52:33 62
3 GKS Katowice 33 17 8 8 67:35 59
4 Motor Lublin 33 15 8 10 47:41 53
5 Górnik Łęczna 33 13 13 7 34:29 52
6 Wisła Płock 33 14 9 10 45:44 51
7 GKS Tychy 33 16 3 14 43:46 51
8 Odra Opole 33 14 8 11 40:32 50
9 Wisła Kraków 33 13 11 9 62:47 50
10 Miedź Legnica 33 12 12 9 48:35 48
11 Stal Rzeszów 33 14 6 13 52:58 48
12 Znicz Pruszków 33 12 6 15 34:42 42
13 Chrobry Głogów 33 10 9 14 33:49 39
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 33 9 11 13 53:52 38
15 Polonia Warszawa 33 7 11 15 39:49 32
16 Resovia 33 8 7 18 37:59 31
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 33 4 11 18 25:57 23
18 Zagłębie Sosnowiec 33 2 10 21 21:53 16
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 33 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA 2:1 (1:1)
 • Znicz Pruszków - Wisła Płock 2:1 (1:0)
 • Resovia - Motor Lublin 1:3 (1:2)
 • Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:2 (0:0)
 • GKS Katowice - Wisła Kraków 5:2 (2:1)
 • Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:3 (0:1)
 • Polonia Warszawa - Odra Opole 1:1 (0:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy 6:1 (3:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)

Ostatnie wyniki Lechii

11 maja 2024, godz. 17:30
HIT
33% Wisła Kraków
34% REMIS
33% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane