Trzecie zwycięstwo Polaków!

Maciej Napiórkowski
13 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Zawodnicy biorący udział w Miestrzostwach Europy juniorów nie mają chwili wytchnienia. Mecze rozgrywane są codziennie. Oto kolejna porcja wyników:
UKRAINA - SŁOWACJA 15-32 (6-15)
RUMUNIA - LITWA 35-22 (16-12)
ROSJA - POLSKA 28-36 (11-18)
Polska: Świrkula, Makówka, Kuchczyński 3, Jurkiewicz 6, Gliński 1, Nowak, Waszkiewicz, Salami 1, Grabarczyk 4, Niedośpiał 2, Lijewski 4, Świerad, Bielecki 15, Żółtak.
Podobnie jak w pierwszym występie biało-czerwonych, tak i tu prawdziwy mecz zakończył się w 20 minucie. Kiedy wyniak na tablicy wynosił 7:9. Od tego momenty na parkiecie istniała tylko jedna drużyna - Polska. Bardzo dobre zawody rozegrał Karol Bielecki, który rzucił 15 bramek! Dzielnie wspierał go kapitan naszej reprezentacji, znany z gdańskiego SMSu - Mariusz Jurkiewicz (6). Do przerwy podopieczni trenera Nowińskiego prowadzili 18:11. W drugiej części spotkania spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Tylko raz Rosjanie próbowali się do nas zbliżyć rzucając cztery bramki z rzędu. Ale na niewiele to się zdało. Ostatecznie Polacy wygrali 36:28. Trener po meczu nie omieszkał pochwalić strzelców, zaznaczył przy tym, że nie tylko im zawdzięcza sukces, również obrońcom - Michałowi Nowakowi i Danielowi Żółtakowi.

PORTUGALIA - MACEDONIA 26-27 (11-11)
JUGOSŁAWIA - DANIA 19-19 (11-10)
CHORWACJA - CZECHY 23-27 (10-11)
UKRAINA - RUMUNIA 27-27 (10-14)

SŁOWENIA - POLSKA 20:23 (16-11)
Polska: Świrkula, Makówka, Waszkiewicz, Kuchczyński 3, Jurkiewicz 1, Gliński, Nowak 1, Salami 2, Grabarczyk, Niedośpiał 4, Lijewski 5, Świerad, Bielecki 7, Żółtak
Słowenia: Voncina, Kavticnik 1, Pekolj, Bajram 1, Gorensek, Brumen 5, Kozlina 2, Hojc 2, Natek 2, Spiler 6, Stefanic, Kogelnik, Prost, Dobelsek 1
Najbardziej zacięty ze wszytskich meczy Polaków. Początek spotkania to bramka za bramkę. Po dwudziestu minutach szybciej udało się poukładać grę Słowakom i to oni na przerwę schodzili prowadząc 16:11. Było to największe prowadzenie. Bardzo dobrze zagrał skrzydłowy David Spiler, który w pierwszej połowie rzucił 6 goli. W szatni nasi zawodnicy usłyszeli kilka mocnych słów od trenera Nowińskiego. Przyniosło to efekt. Druga połowa to koncertowa gra Polaków. Wystarczy powiedzieć, że pomimo wielu niewykorzystanych ataków naszej drużyny udało się 'dojść' rywala. Ale nasi zawodnicy na tym nie poprzestali rzucili siedem bramek z rzędu. Świetnie bronił Marcin Makówka i to on był ojcem sukcesu Polskiej reprezentacji. Podopieczni Slavko Ivezicia rzucili w drugiej połowie zaledwie cztery bramki, przy dwunastu golach Polaków. Pierwszego gola Słoweńcy rzucili w 21' 13 sekundzie! Przy takiej grze nie można było przegrać. Gdyby nie proste błedy w ataku rzucilibyśmy jeszcze więcej bramek. Ten mecz praktycznie zapewnia nam udział w półfinałach. Aby zająć pierwsze miejsce wystarczy nam jedna wygrana w dwóch meczach. Niestety już w meczu z Rumunią zbicia kostki doznał Patryk Kuchczyński. Dziś wystąpił, ale ból przeszkadzał mu w skutecznej grze. Teraz reprezentacja ma dzień przerwy. W środe zmierzy się z Litwą o godzinie 18.

LITWA - ROSJA 30-27 (15-13)

Zdjęcia: Jerzy Sądej

Opinie (7)

• Kuchczynski nr 1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gratulacje dla calego teamu Polski lecz najwiekrze podziekowania skladam na rece Patryka Kuchczynskiego ktory mimo bulu kostki i tak czzestuje zawodnikow z innych druzyn pieknymi bramkami.Trzymaj sie Lis.A co sie stalo z panem Jurkiewiczem.Miby taki Zaje...... w tym z****nym sms.A tu tylko pare bramek.Ale spoko pan POSLADKIEWICZ wie co robi.Pozdrowienia dla GKS

• 0 0

Gratulacje dla calego teamu Polski lecz najwiekrze podziekowania skladam na rece Patryka Kuchczynskiego ktory mimo bulu kostki i tak czzestuje zawodnikow z innych druzyn pieknymi bramkami.Trzymaj sie Lis.A co sie stalo z panem Jurkiewiczem.Niy taki Zaje...... w tym z****nym sms.A tu tylko pare bramek.Ale spoko pan POSLADKIEWICZ wie co robi.Pozdrowienia dla GKS

• 0 0

• Widze kolego kojak ze nie znasz sie na pilce recznej. Jurkiewicz gra na środku rozegrania i on ma przedewszystim wiazac dwie strony boiska, a rzucanie jest na drugim miejscu. Od rzucania jest chociazby Bielecki. Najpierw pogadaj z kims kto sie zna potem wyrazaj opinie. I jedna chyba tez starczy!

• 0 0

• Bieda... oj bieda...

Jaki slabiutki jest ten mlody Waszkiewicz... oj bieda... chyba tatus musi go wziasc dodatkowo (prywanie) pod swoje skrzydelka bo nic z niego nie bedzie... :)))

• 0 0

• Dzis znow mecz :-)

Dzis kolejny mecz naszej polskiej reprezentacji...
    Tym razem z Litwą.
    Chlopaki trzymamy kciuki a organizatorzy serdecznie zapraszaja na godz 18:00 do nowej Hali AWFiS na mecz.
    WSTEP WOLNY !!!! Spieszcie sie zajac miejsca bo o 17:30 juz ciezko z nimi.
    Kibicow wciaz przybywa....

• 0 0

• Oj bieda z toba Sfinks, bieda ...

Nie dość, ze robisz błędy ortograficzne, to jeszcze chyba masz kompleksy ... albo jesteś zazdrosny .... Kto Ciebie zechce WZIĄĆ pod swoje skrzydła?????

• 0 0

• Piękny Waszkiewicz

Piękna zawodniczka przypominająca posturą Jasia Fasole.Zadziwiajace jak daleko moze zajsc taka dziewica mając znane nazwisko.Tatuś chyba mu nie powiedzial,ze z*******y sprzet i pięknie zrobiona fryzurka nie gra za zawodnika.GKS z takimi zawodnikami powinien szukac miejsca w kobiecej lidze.Żal za d*** ściska.