Trzy gole w dogrywce

4 czerwca 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Największe emocje w meczach 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim były w Gdańsku. Rezerwy Lechii pokonały Zatokę Puck 6:3 (1:0, 3:3), a wynik został ustalony po trzech golach gospodarzy strzelonych w dogrywce! W ćwierćfinale są także piłkarze KP Sopot. Obrońcy trofeum z ubiegłego roku pokonali u siebie Brdę Przechlewo 1:0 (0:0). W kolejnej rundzie, 11 czerwca trójmiejskie drużyny zmierzą się ze sobą.

Sopocianom nie idzie w rozgrywkach V ligi (dopiero szóste miejsce), ale w pucharowej rywalizacji po raz kolejny ograli wyżej notowanego rywala. Na własnym boisku KP pokonał dwunasty zespół IV ligi, a gola na wagę awansu strzelił w 54. minucie Michał Król.

Wielkie emocje były na sztucznej murawie MOSiR w Gdańsku. Ósma drużyna IV ligi ograła lidera tej klasy rozgrywek. Padło aż dziewięć goli, a piłkarze na boisku spędzili dwie godziny. Szala wygranej przechodziła z jednej strony na drugą. Już po kwadransie prowadzenie dla Lechii II zdobył Sebastian Krysiński. Jednak po przerwie goście odpowiedzieli szybko dwoma bramkami i korzystny wynik utrzymali aż do 80. minuty. Przed końcem regulaminowego czasu gry padły aż trzy bramki, wszystkie ze stałych fragmentów gry. Dla gospodarzy strzelili Michał Kowalkowski z wolnego i Marcin Wojtkiewicz z karnego. Natomiast rezultat na 3:3 został ustalony po jedenastce dla Zatoki.

W dogrywce nie było już wątpliwości, kto jest lepszy. Biało-zieloni zdobyli trzy trafienia bez żadnych strat. Jeszcze raz celnym strzałem popisał się Wojtkiewicz, a ponadto na listę snajperów wpisali się Damian Szuprytowski i Kamil Dziengielewicz.

Pozostałe wyniki 1/8 finału: Dąb Kusowo - Gryf 95 Słupsk 0:2, Koral Dębnica - Sokół Bożepole Wielkie 0:1, Orzeł Trąbki Wielkie - Kaszubia Kościerzyna 0:3, Czarni Pruszcz Gdańsk - Wierzyca Pelplin 1:2, Bytovia Bytów - Powiśle Dzierzgoń 4:2, TKP Tczew - Rodło Kwidzyn 8:1.

Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 11 czerwca. W Sopocie KP zmierzy się z Lechią II. W najciekawszym spotkaniu, dwóch III-ligowców Kaszubia Kościerzyna ugości Wierzycę Pelplin. Ponadto zagrają: Sokół z Gryfem 95 Słupsk oraz Bytovia z TKP.