Zmarnowana szansa

28 maja 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Jeśli piłkarze Bałtyku nie wygrają IV ligi, pretensje będą mogli mieć tylko do siebie. W środę pozycję lidera podano im na tacy. Jeśli piłkarze Bałtyku nie wygrają IV ligi, pretensje będą mogli mieć tylko do siebie. W środę pozycję lidera podano im na tacy.
Sensacyjny remis Zatoki Puck w Bobrownikach otworzył przed piłkarzami Bałtyku drogę do odzyskania pozycji lidera IV ligi. Niestety, gdynianie zmarnowali szanse. Po przegranej na wyjeździe z Gryfem 95 Słupsk 0:1 (0:1) biało-niebiescy tracą już dwa punkty do pierwszego miejsca. Arka II Gdynia zremisował na własnym boisku z Powiślem Dzierzgoń 1:1. Nie popisały się też rezerwy Lechii Gdańsk, które przegrały w 32. kolejce u siebie.

To była ostatnia kolejka, w której gospodarze dowolnie ustalali terminy rozpoczęcia spotkań. Dwie ostatnie serie gier mają rozpoczynać się w tym samym czasie. Dziś handicup miał Bałtyk. Gdynianie wyszli na boisko w Słupsku godzinę później niż Zatoka w pobliskich Bobrownikach. Już w przerwie podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego dowiedzieli się, że ich najgroźniejszy rywal w walce o baraże do nowej II ligi tylko zremisował z Polonezem 1:1 (0:0). Ten wynik oznaczał, że jeśli biało-niebiescy wygrają z Gryfem 95, będą na pierwszym miejscu z punktem przewagi nad zespołem z Pucka.

Niestety, Bałtyk przegrał w Słupsku 0:1 (0:1), a gola stracił już w 6. minucie! Po siatki trafiła piłka bita z wolnego przez grającego trenera gospodarzy, Wojciecha Polakowskiego. Gdynianie nie potrafili wyrównać. Może peszyło ich to, że ich poczynania oglądał Mariusz Kuras, trener Pogoni Szczecin, która w barażu o II ligę może być rywalem mistrza pomorskiej IV ligi.

Bałtyk, aby liczyć na pierwsze miejsce musi pokonać Czarnych Czarne w najbliższą sobotę u siebie (to powinno być proste) oraz 7 czerwca wygrać w Bobrownikach. Zatoce do obrony pozycji lidera wystarczy zdobycie czterech punktów, bo ma lepszy bilans bezpośrednich meczów od gdynian (5:0 i 2:2). Przodownik raczej na pewno nie potknie się u siebie na Arce II, a przegrać może jedynie na zakończenie rozgrywek w Bytowie.

U siebie przegrała Lechia II. Gdańszczanie ulegli Brdzie Przechlewo 1:2. Wynik został ustalony do przerwy. Na dwa gole Piotra Kwietniewskiego (24. i 40. minuta z karnego) odpowiedział tylko Przemysław Dąbrowski (44).

Lepiej poszło rezerwom Arki. Gdynianie na własnym boisku prowadzili od 37. minucie po golu Krzysztofa Bułki, ale na 12 minut przed końcem Powiśle ustaliło końcowy rezultat po trafieniu Piotra Augustynowicza.

Pozostałe wyniki 32. kolejki: Czarni Pruszcz Gdański - Bytovia 1:2, TKP Tczew - Orzeł Trąbki Wielkie 4:0, Czarni Czarne - Orlęta Reda 2:1, Olimpia Sztum - Gryf Wejherowo 3:2, Orkan Rumia - Huragan Przodkowo 4:0.

• BALTYK NIE WEJDZIE; ]

Pisalem to juz kilka razy i napisze jeszce raz..! Baltyk od kilku lat ma slabe koncowki sezonu i sam odbiera sobie awans. Z takim skladem powinien rozniesc ta lige. Pozatym przegrywa w Pucku z Zatoka czyli glownym przeciwnikiem do awansu az 5:0!!! Wiec chyba po raz kolejny BAltyk nie zasluzyl zeby grac wyzej...

• 0 0

• widać piłkarzyki nie mają ambicji grać wyżej, albo klub przestraszył się II ligi - bo tam już nie wystarczy gadać że się ma pieniądze jak to robi prezio, ale trzeba je wyłożyć na stół, a tutaj mógłby być problem

• 0 0

• To teraz beda mieli kilka dodatkowych siniakow! Pilkarzyki pajacyki ch..wam w du...e za wyniki! Bez ambicji pajace!

• 0 0

• sam jestes pajac

Kim ty jestes anonimie zeby straszyc zawodnikow? zapewne napinaczem zza granicy. Wal sie na ryj.

• 0 0

• poprostu winni są zawodnicy gdyż niechcą wogule grać wręcz potykają sie o piłkę
    wiec albo za dobrze im jest w 4 lidze w Bałtyku a na więcej ich niestać i boją sie utracić klub bo gdyby Bałtyk wszedł do nowej 2 ligi to wielu by musiało się pożegnać z Bałtykiem gdyż są za słabi a w nowej 3 lidze jeszcze sie utrzymają.
    Następna opcja to to że być może są zastraszani przez kolegów za miedzy i dlatego przegrywają nie od dziś wiadomo że śledzie zawsze chciały upatku Bałtyku i są zdolni do wszystkiego by Bałtyk upadł!!!

• 0 0

• Bałtyk Gdynia

A ja wam cos powiem chlopaki co nienawidza i sie wysmiewaja z pilkarzy Bałtyku.Zostały 2 kolejki do konca sezonu i wierze w to że Bałtyk zbierze 6pkt.i zakończy sezon na 1 miejscu.Pozdrowienia dla fanow Bałtyku z Gdańska.

• 0 0

• tylko ORKAN RUMIA

• 0 0

• Puck

Arka II jedzie do Zatoki.
    Juz jest umuwione , odaje Zatoce Punkty , i to tak zeby Zatoka miala sily na Ostatni mecz.
    Wszystko zrobimy zeby tylko Baltyk nie wszedl !!