• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tułali się po boiskach, w końcu będą mieli swoje. Gdzie na mecz w weekend?

Damian Konwent
20 marca 2024, godz. 13:00 
Opinie (17)
Tak wygląda boisko przy ul. Siedleckiego, które wkrótce znów zacznie tętnić życiem. Tak wygląda boisko przy ul. Siedleckiego, które wkrótce znów zacznie tętnić życiem.

Olimpia Osowa wróciła do piłkarskich rozgrywek po latach, ale od początku sezonu musiała tułać się po boiskach, bo to, na którym grano kiedyś, dziś już nie nadaje. Przez 10 lat próbowano coś wskórać i wkrótce ma się zmienić. Jeszcze w tym roku ma zostać wybudowane nowe, ze sztuczną murawą, z którego będą mogli korzystać nie tylko piłkarze, ale i mieszkańcy i uczniowie Szkoły Podstawowej 81Mapka. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na ten cel ponad milion złotych. W weekend znów szykuje się sporo meczów w niższych ligach. Sprawdź, gdzie warto się wybrać.

Olimpia Osowa reaktywowała drużynę po latach i przed aktualnym sezonem przystąpiła do rozgrywek od najniższego poziomu, czyli B Klasy. Zespół tworzą znajomi i pasjonaci z tej części Trójmiasta, a nawet i sympatyczny Włoch Giancarlo Ajani. Wszyscy swój wolny czas postanowili przeznaczyć na trochę ruchu i sportową rywalizację.

Algieria, Azerbejdżan, Namibia, Nigeria i Włochy. Skąd są piłkarze niższych lig w Trójmieście? Algieria, Azerbejdżan, Namibia, Nigeria i Włochy. Skąd są piłkarze niższych lig w Trójmieście?

Chętnych do gry nie brakuje, a sama kadra liczy około 30 zawodników. Wiosnę rozpoczęli od remisu Wisłą Długie Pole 1:1, a na starcie rundy zajmują spokojne, siódme miejsce w tabeli. Jak słyszymy w klubie - z czasem wyniki mają być lepsze, bo motorem napędowym jest atmosfera.

A mimo to od początku sezonu jest coś, bez czego drużyna nie może w pełni funkcjonować. To boisko, bo choć je ma, to aktualnie bardziej przypomina łąkę niż boisko do gry w piłkę nożną. Dlatego Olimpia musi się tułać a to po obiektach przy ul. Budowlanych, ul. Radarowej czy jeszcze innych. To wkrótce jednak może się zmienić.

Boiska, na których grali niszczeją, a pomocy znikąd. Przypomnij sobie artykuł z września Boiska, na których grali niszczeją, a pomocy znikąd. Przypomnij sobie artykuł z września

W tym roku dzielnica Osowa ma zyskać nowe boisko piłkarskie. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę takiego obiektu na terenie Szkoły Podstawowej nr 81 przy ul. Siedleckiego.

- Już niedługo, jeszcze w tym roku, najpóźniej do października, musi zostać zrealizowane boisko ze sztuczną murawą, które będzie służyć zarówno szkole, jak i mieszkańcom oraz klubom sportowym działającym właśnie piłkarsko w naszej dzielnicy - mówi Karol Ważny, radny Gdańska, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Orliki i boiska w Trójmieście  • Olimpia Osowa.
  • Olimpia Osowa.

W ramach inwestycji powstanie powstanie ponadto niezbędny układ komunikacyjny i elementy małej architektury. Teren boiska będzie oświetlony i ogrodzony. W ramach zadania boisko zostanie również wyposażone w niezbędny sprzęt sportowy. Co ważne, teren kompleksu sportowego objęty będzie monitoringiem wizyjnym.

- Dla nas to tak naprawdę spóźniony prezent z okazji 70-lecia istnienia klubu obchodzonego w 2022 roku. Prezent dla całej dzielnicy, bo z boiska będzie korzystać nie tylko klub Olimpia Osowa, ale i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 81 i wszyscy mieszkańcy. To ważne dla samych zawodników, którzy mieszkają w Osowej i będą mogli pokazać się przed rodzinami, bliskimi. To na pewno lepsze niż rozgrywanie spotkań na Kokoszkach. Nowe boisko zwiększy atrakcyjność klubu, który będzie mógł szkolić młodzież - mówi nam Michał Juchniewicz, media menadżer Olimpii Osowa.
Przypomnijmy, że na dofinansowanie boiska, ministerstwo przeznaczy sumę 1 345 700 zł.

Strzeleckie popisy w III i IV lidze. Derby dla Bałtyku, wpadka Jaguara. Przeczytaj relację z ostatniej kolejki Strzeleckie popisy w III i IV lidze. Derby dla Bałtyku, wpadka Jaguara. Przeczytaj relację z ostatniej kolejki

- W zeszłym roku mieliśmy uroczystość nadania ronda im. Olimpii Osowa. Teraz będziemy mieli boisko, którego budowa była wówczas obiecywane przez panią Prezydent, a potem dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nasze plany i marzenia w końcu się ziściły. To zwieńczenie 10-letniej pracy mieszkańców, radnych, klubu sportowego i wszystkich, którzy o to zabiegali od bardzo dawna - dodaje.
Otwarcie ofert planowane jest na 4 kwietnia. Same roboty budowlane mają potrwać 21 tygodni od daty podpisania umowy. Inwestycja jest realizowana w ramach rządowego programu "Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej", którego celem jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju.

Najbliższe mecze trójmiejskich zespołów niższych klas rozgrywkowych i Centralnej Ligi JuniorówEkstraliga Kobiet
AP ORLEN GDAŃSK - Pogoń Tczew, sobota, godz. 13, Pokoleń Lechii Gdańsk 1
Terminarz i tabela Ekstraligi Kobiet

I Liga Kobiet
Lech/UAM Poznań - ENERGA CHECZ MARCUS GDYNIA, sobota, godz. 12
Terminarz i tabela I Ligi Kobiet

Centralna Liga Juniorów
ARKA GDYNIA - Lech Poznań, piątek, godz. 11, ul. Górskiego 10
Terminarz i tabela CLJ

Centralna Liga Juniorów U-17
LECHIA GDAŃSK - Odra Opole, sobota, godz. 15, ul. Jana z Kolna 18, Sopot
Gryf Tczew - ARKA GDYNIA, niedziela, godz. 12
Terminarz i tabela CLJ U-17

III Liga
GEDANIA 1922 GDAŃSK - Wikęd Luzino, piątek, godz. 15, ul. Jana z Kolna 18, Sopot
Terminarz i tabela III ligi

IV liga
ARKA II GDYNIA - ENERGA BAŁTYK GDYNIA, sobota, godz. 11, ul. Górskiego 10
GEDANIA 1922 II GDAŃSK - Sparta Sycewice, sobota, godz. 15, ul. Budowlanych 49
Gryf Słupsk - JAGUAR GDAŃSK, sobota, godz. 15
Terminarz i tabela IV ligi

V liga
PORTOWIEC GDAŃSK - Gryf II Wejherowo, sobota, godz. 12:30, ul. Wyzwolenia 8
STOCZNIOWIEC GDAŃSK - JAGUAR II GDAŃSK, sobota, godz. 17:30, ul. Jana z Kolna 18
ENERGA BAŁTYK II GDYNIA - GKS Sierakowice, niedziela, godz. 13, ul. Górskiego 10
Terminarz i tabela V ligi

A-Klasa
Wikęd II Luzino - POMORZANIN GDYNIA, sobota, godz. 11
OGNIWO SOPOT - Iskra Szemud, niedziela, godz. 16:30, ul. 23 Marca 95
AP KP GDYNIA - Stolem II Gniewino, niedziela, godz. 17, ul. Olimpijska 5
Terminarz i tabela A-Klasy

B-Klasa
KS Grabiny-Zameczek - STOCZNIOWIEC II GDAŃSK, sobota, godz. 15:30
OLIMPIA OSOWA - Wisła Steblewo, sobota, godz. 19:30, ul. Budowlanych 49
Arka Prusewo - AP KP II GDYNIA, niedziela, godz. 14
Sokół II Ełganowo - SOPOCKA AKADEMIA PIŁKARSKA, niedziela, godz. 11
JAGUAR III GDAŃSK - Respect Przejazdowo, niedziela, godz. 13, ul. Budowlanych 49
GTS Juszkowo - KS KLUKOWO 82 GDAŃSK, niedziela, godz. 16
TYLKO LECHIA GDAŃSK - MORENA GDAŃSK, niedziela, godz. 19, ul. Traugutta 29
Terminarz i tabela B-Klasy, gr. I
Terminarz i tabela B-Klasy, gr. II

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (17)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane