Tur Turek - Lechia 0:1

Tomasz Łunkiewicz
30 sierpnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)

Trzecie zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii. W wyjazdowym meczu trzeciej ligii biało-zieloni pokonali w Turku Tura 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył Jakub Biskup.

0:1 Biskup (46).
TUR: Robakiewicz - Sałaciński, Kiczyński, MATUSIAK, Nawrocki - Witek, KOSSI, Kupiński, Zasada - Grabowski, Kanclerowicz. TRENER: Tylak.
LECHIA: BIECKE - Czajka, Matuk, Gąsiorowski Ż - Radoń, PIETROŃ (80 Sekuła), Borkowski, Wojciechowski, Biskup (88 ŻUK) - Rusinek (75 MELANIUK), Bławat (57 WASICKI). TRENER: Kaczmarek.

Przed spotkaniem trener Marcin Kaczmarek mówił, że po meczu Tura w Tczewie ma pewne oberwacje. Widać były szkoleniowiec biało-zielonych dobrze rozpracował grę rywala, gdyż Lechia przywiozła z Turku trzy punkty.

Pierwsza połowa toczyła się przy nieznacznej przewadze gospodarzy. Tur miał dwie okazje do zdobycia bramki. Obie po stałych fragmentach gry. Lechia miała jedną akcję bramkową. Strzał Bławata w końcówce pierwszej połowy obronił Robakiewicz. Druga odsłona zaczęła się znakomicie dla biało-zielonych. - Poszedłem lewą stroną, wpadłem w pole karne i uderzyłem w długi róg. To wszystko - tak Jakub Biskup, opisał sytuację, w której zdobył, jak się okazało, zwycięskiego gola. - Gra była wyrównana. Pierwsza połowa była dla gospodarzy, druga dla nas. Może nasza gra nie była jeszcze taka jakbyśmy chcieli, ale będzie lepiej. Najważniejsze są trzy punkty. Na razie jest nieźle. Z trzech wyjazdów przywieźliśmy sześć "oczek". Co cieszy to, że po raz drugi nie straciliśmy bramki. Teraz trzeba zachować spokój - dodał pomocnik Lechii.

Biało-zieloni po zdobyciu prowadzenia uzyskali przewagę i kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramiką gospodarzy. Strzały Wojciechowskiego i Rusinka, albo mijały słupek, albo padały łupem Robakiewicza. - Po tym meczu szczególnie zadowolony jestem z gry obronnej - przyznał Marcin Kaczmarek. - W pierwszej połowie graliśmy słabo. Po zmianie stron obraz gry się całkowicie zmienił. To my dyktowaliśmy warunki - dodał trener biało-zielonych.

Grupa 2. 4. KOLEJKA
Obra Kościan - Mieszko Gniezno
Warta Poznań - Chemik Bydgoszcz 0:0
Pogoń II Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 2:4 (1:3), P. Celeban 17, 60 - Grodzicki 15, Halaburda 19, Hinc 44, Gosik 47.
Amica II Wronki 2-1 Toruński KP 2:1 (2:0); Tarnowski 2, Lisowski 12 - Dobek 70.
Odra Chojna - Lech II Poznań 0:1; Lipecki 35.
Unia Janikowo - KASZUBIA Kościerzyna 4:2, Tur Turek - LECHIA Gdańsk 0:1, Flota Świnoujście - UNIA Tczew 1:1.
Głos WybrzeżaTomasz Łunkiewicz

Opinie (14)

• I znowu Kaczmarek wprowadził Żuka na

ostatnie 2 minuty meczu!!!!!!!!
    Daj sie pokazać temu chłopakowi Kaczmarek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Marnujesz jednego z największych talentów Lechii!!!!!On jest lepszy od wszystkich tych gości ze Sztumu razem wziętych!!!!!Rusz tą głową!!!!To samo dotyczy Melaniuka!!!

• 0 0

• lechia

lechia!!! lechia!!!

• 0 0

• Lechia

Gościu co ty bredzisz za głupoty ? odkogo są lepsi? Jak by byli tacy dobzi to już dawno by tu nie grali .a tak na marginesie daj spokuj trenerowi niech prowadzi zespół po swojemu. A nie banda znawców fudbolu znów podpowiada co kto ma robić , moze przjdzcie na trening i pokażcie sie , kto wie może podpiszecie umowy i będziecie zawodnikami lechii

• 0 0

• ja chcialbym zapytac ktoty rocznik jest ten ZUK ??