• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Turniej eliminacyjny mistrzostw Polski w Petanque i Puchar Prezydenta Miasta Gdańska (2 opinie)

Mistrzostwa Gdańska o Puchar Prezydenta Miasta, a dzień później eliminacje mistrzostw Polski Mężczyzn, Kobiet i Juniorów drużyn trzyosobowych (tripletów)! Wszystko dzięki 'liftingowi', jaki przeszedł ostatnio gdański boulodrom. Obiekt mieści się w Parku Reagana, oficjalnie nazywa się boiskiem do gry w Petanque (wym. petank), potocznie - po prostu boiskiem do boule. Gra ta zyskuje coraz więcej zwolenników. W Gdańsku działa Stowarzyszenie Petanque Gdańskie Boule, które zwróciło się do Miasta o pomoc przy przygotowaniu boulodromu do planowanych w przyszłym roku ważnych rozgrywek.

Właśnie skończyły się odbiory - wykonano nowe obramowanie boiska. 'Wzmocniliśmy i podwyższyliśmy obudowę boulodromu montując belki z tzw. wtórnych tworzyw sztucznych powstałych w wyniku recyclingu' - wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, Mieczysław Kotłowski.

'Efekt jest niesamowity' - ocenia wiceprezes Stowarzyszenia Petanque Gdańskie Boule, Mariusz Jargieło. 'Materiał i wysokość obramowania są idealne. Kule nie będą się niszczyć, ponieważ materiał wspaniale amortyzuje uderzenia. Wysokość zapewni bezpieczeństwo zarówno korzystającym z tego boiska, jak i spacerowiczom - dodaje.

Miasto Gdańsk od kilku już lat wspiera Klub Gdańskie Boule, organizując na gdańskim boulodromie wspólnie coroczne turnieje petanque o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. W tym roku turniej odbędzie się 13 czerwca. Na tym nie koniec, bo jeszcze w trakcie prac modernizacyjnych, boisko zostało zgłoszone do konkursu na organizatora czerwcowych eliminacji drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn, Kobiet i Juniorów w Pentaque. 'Otrzymaliśmy informację, że się udało! Klub Gdańskie Boule będzie organizatorem tegorocznych mistrzostw! Już oficjalnie mogę potwierdzić, ze zawody odbędą się 14 czerwca na boulodromie w Parku Reagana' - informuje Mariusz Jargieło. 'Udało się, bo boisko jest naprawdę fantastyczne. Bardzo dużą ilość punktów zdobywa się bowiem za samo właśnie boisko - jego wielkość, bezpieczeństwo, rodzaj nawierzchni i estetykę' - dodaje Jargieło.

'To bardzo dobra wiadomość. Do Gdańska zawita impreza w randze Mistrzostw Polski i mam nadzieję, że zagości u nas na stałe' - mówi Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska. 'Co ważne, gdański boulodrom - jeden z pierwszych, które powstały w Polsce - to miejsce, które doskonale służy wypoczynkowi i rekreacji gdańszczan, niezależnie od wieku. Bardzo chętnie wspieramy różne formy aktywności, szczególnie te powszechne, niewymagające specjalnej formy fizycznej, czyli dla każdego. Już dziś zapraszam mieszkańców na bezpłatne cotygodniowe treningi zapoznające z tą dyscypliną sportu, które rozpoczną się w kwietniu. Zajęcia te organizowane są już po raz drugi, i trwają od wiosny do jesieni, w ramach projektu "Aktywuj się" realizowanego od 2013 roku przez nasz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji' - dodaje prezydent.

Podczas remontu, obok boulodromu ustawiona została także tablica informacyjna -instrukcja gry w pentaque. Dodatkowo, w sezonie, w pobliżu boiska ustawiona zostanie przenośna toaleta.
Gdańsk, 15.01.2015

Wciągajaca gra w petanque

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • Zawody

  Już nie mogę się doczekać! Tablety będą do wygrania :)

  • 1 0

 • To w końcu jak się ta gra nazywa, petanque czy boule?

  Bo co artykuł to inaczej.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24.04 g.17.30
Stolem Gniewino
24.04 g.18.00
Znicz Pruszków
24.04 g.20.30
Polonia Warszawa
27.04 g.16.00
Zagłębie Lubin
27.04 g.16.30
InvestHouse Plus PSŻ Poznań
22.04 g.20.30
Bogdanka LUK Lublin
21.04 g.17.30
Śląsk Wrocław
21.04 g.14.00
Arged Malesa Ostrów Wlkp.
21.04 g.12.40
Wisła Płock