Vistal miał problemy w ataku i przegrał

SPR Arka Gdynia

Joanna Szarawaga była najjaśniejszym punktem słabego ataku Vistalu.
Joanna Szarawaga była najjaśniejszym punktem słabego ataku Vistalu. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Trzecia porażka w sezonie spotkała w sobotę piłkarki ręczne Vistalu. W hali GCS przy ul. Olimpijskiej gdynianki uległy Enerdze AZS Koszalin 16:22 (8:9). Niemal przez całe spotkanie miały problem ze skuteczną grą w ataku. A kiedy poluzowały szyki obronne rywalki szybko odskoczyły na bezpieczną przewagę.

VISTAL: Kordowiecka, Gapska - Szarawaga 4, Janiszewska 3, Kobylińska 3, Matieli 3, Stanulewicz 1, Kozłowska 1, Gutkowska 1, Lalewicz, Urbaniak, Uścinowicz, Macedo

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Sądej 6, Nestsiaruk 6, Michałow 4, Roszak 3, Budnicka 1, Tracz 1, Błaszczyk 1, Chmiel, Stasiak, Kaczanowska, Izak

Przed przyjazdem do Gdyni szczypiornistki Energi AZS miały za sobą sensacyjne zwycięstwo nad Pogonią Baltiką Szczecin, którą pokonały aż 25:17. Grające o miejsce w szóstce dające możliwość dalszej walki o mistrzostwo Polski zawodniczki z Koszalina pokazały, że poważnie podchodzą do tego zadania.

Wygrana z Vistalem i to jeszcze na jego bosku była jeszcze większą sensacją. Pierwsza połowa wskazywała jednak na to, że mecz będzie bardzo wyrównany. Obie drużyny postawiły na twardą defensywę i w sumie zdobyły w tej części meczu tylko 17 bramek.

To rywalki najpierw miały inicjatywę w postaci przewagi jednej bramki. Tak było do wyniku 5:5. Do remisu doprowadziła chwilę wcześniej Monika Kobylińska, a pierwsze w meczu prowadzenie Vistalowi zapewniła Joanna Szarawaga. Mało tego, za moment na tablicy wyników pojawił się 7:5 dla drużyny Pawła Tetelewskiego, a to dzięki celnemu rzutowi Joanny Kozłowskiej. Mało tego, 2 minuty kary otrzymała zawodniczka przyjezdnych i wydawało się, że to Vistal jako pierwszy zbuduje bezpieczną przewagę.

Nic z tych rzeczy. Do końca pierwszej części gry gdynianki trafiły do bramki jeszcze tylko raz. A w jej końcówce dały się wyprzedzić Enerdze i schodziły do szatni przegrywając 8:9.

Hanna Sądej rozpoczęła drugą połowę od trafienia (8:10). Ta sama szczypiornistka 10 min. później dała drużynie z Koszalina jeszcze wyższą przewagę, a do czterech bramek powiększyła ją Valentina Nestsiaruk (10:14). W Vistali brakowało zawodniczki, która dałaby reszcie drużyny pozytywny impuls. Przez to gdynianki nie były w stanie ruszyć w pogoń za Energą. A kiedy w 46. min. Nestsiaruk wykorzystała rzut karny Vistal przegrywał już 11:17. Z taką startą zakończył spotkanie.

Wyniki 16 kolejki:

• VISTAL GDYNIA - Energa AZS Koszalin 16:22 (8:9)
  • Metraco Zagłębie Lubin - AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 34:23 (17:10)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Kram Start Elbląg 20:26 (9:10)
  • KPR Kobierzyce - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 22:18 (9:9)
  • Piotrcovia - UKS PCM Kościerzyna 30:30 (15:14)
  • Selgros Lublin - KPR Jelenia Góra 39:22 (21:13)

Opinie (33) 1 zablokowana

• Nie przystoi ta porażka

zespołowi walczącemu o mistrzostwo! Wstyd! teraz trzeba będzie odrabiać straty.

• 18 5

• Brawo dla Koszalina - piekna forma na runde rewanzowa.

A Vistal - Glowa do góry. To byl wypadek przy pracy.

• 12 7

• sprzedany mecz? (1)

• 6 12

• kobiety nie sprzedają. ale czasem mają słabszy - okres. czasem silniejszy

• 4 4

• (3)

Vistal mocno osłabiony! Czemu tyle juniorek w składie dziewczyn?Co z Macedo? Czy najgorsze się potwierdzi?

• 6 4

• (2)

Czyli co niby?

• 2 2

• Co, nie wiesz...? (1)

Ciąża...jest w ciąży ;-) Przecież ostatnio ogórki zagryzała czekoladą na posiłku regeneracyjnym w Kościerzynie....

• 4 4

• i co z tego że ogórki i czekolada?

jak łykalim to też do zagrychy było co wygrzebalim

• 2 2

• Ciekawe okrzyki (3)

Moze ktos wyjasni dlaczego kibice z koszalina skandowali - "zlo....dz..je"

• 7 2

• bo to matoły popierające doj .. sory, dobrą zmianę (2)

podróż i napoje wzmacniające zakłóciły im percepcję. myśleli że są na wiecu pod stocznią

• 3 6

• stali kodeinowcy pod stocznia

• 4 2

• 1. Nie oceniaj ludzi swoją miarą.
        2. Proponuję udać się do specjalisty, bo nic takiego nie krzyczeliśmy.

• 0 0

• mecz

Dziś pewnie lepiej grały by te juniorki z ŁAWKI Matieli całą pierwszą połowę zawaliła grała tak jakby mecz był wygrany.Czemu trener nie korzystał z juniorek mecz był i tak przegrany,a może one pokazały jak się GRA

• 8 0

• przykra niespodzianka

Oby dalej było lepiej.

• 7 0

• Odwrót kibiców

Z reguły po takim meczu spada zainteresowanie drużyną ze strony kibiców. Niestety kilka lub kilkanaście % przyjdzie mniej kibiców na następny mecz.

• 6 4

• Vistal Gdynia

Moim zdaniem Monika spala się . Nie ma kto ciągnąć ten wózek .

• 6 6

• (1)

Nagana dla kibica vistalu z młyna co wielokrotnie używał słowa na k...głośniej k..