Osłabiony Vistal pokonał Piotrcovię

SPR Arka Gdynia

Katarzyna Janiszewska zapisała w sobotę na swoim koncie 10 bramek.
Katarzyna Janiszewska zapisała w sobotę na swoim koncie 10 bramek. fot. M.Czarniak/trojmiasto.pl

Piłkarki ręczne Vistalu pokonały we własnej hali Piotrcovię 28:24 (15:13). Tym samym podopieczne Agnieszki Truszyńskiej poprawiły sobie nieco nastroje po ostatnich porażkach w Lidze Mistrzyń. Gdynianki zagrały bez kontuzjowanych Joanny Kozłowskiej i Martyny Borysławskiej. Pierwsza ma wrócić na kolejny mecz, zaś druga czeka jeszcze na szczegółową diagnozę. Dziesięć bramek dla gospodyń zdobyła skrzydłowa Katarzyna Janiszewska.

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 10, Łabuda 1, Pękala, Stanulewicz 2, Zych 7, Gutkowska 1, Machado Matieli 3, Szarawaga 1, Kulwińska 1, Uścinowicz 2, Błaszkowska

PIOTRCOVIA: Opelt, Sarnecka - Kucharska 1, Matyja 1, Klonowska 1, Kopertowska 7, Marszałek, Wypych 6, Wasilewska, Cygan, Ivanović 1, Belmas 1, Despodovska 4, Wyrzychowska

MIASTO POMAGA FINANSOWO PRZETRWAĆ PIŁKARKOM RĘCZNYM. PRZEZNACZA DLA DRUŻYNY KOLEJNE 700 TYS. ZŁ

Joanny Kozłowskiej z powodu urazu zabrakło już podczas ostatniego meczu Ligi Mistrzyń przeciwko CSM Bukareszt. Z kolei Martyna Borysławska już w pierwszej minucie spotkania z Rumunkami doznała bolesnej kontuzji kolana. Obie zawodniczki nie znalazły się w kadrze na sobotni mecz z Piotrcovią.

- Asia wraca do treningu i niewykluczone, że zagra już w najbliższym meczu. W przypadku Martyny czekamy jeszcze na szczegółową diagnozę - mówi trenerka Agnieszka Truszyńska.
Osłabiony brakiem dwóch zawodniczek Vistal potrzebował czasu, aby odzyskać równowagę po dwóch z rzędu porażkach w Lidze Mistrzyń z CSM i wcześniej z Nykobing Falster HB. Wprawdzie gdynianki mecz z Piotrcovią rozpoczęły od prowadzenia 2:1 po bramkach Aleksandry Zych, ale przyjezdne odbiły prowadzenie.

Utrzymały je z przerwami na remisy do 19. minuty. Wtedy bramkarkę przyjezdnych pokonała Kinga Gutkowska, a dwa rzuty karne wykorzystała Katarzyna Janiszewska, która zaliczając w całym meczu 10 trafień (3/4 karne) była najskuteczniejszą zawodniczką całego spotkania. Chwile przed przerwą gdynianki prowadziły różnicą 3 bramek, ale stratę zdołała zmniejszyć Monika Kopertowska.

Po zmianie stron Vistal nie dał sobie odebrać prowadzenia, które w 39. minucie po bramce Zych wyniosło już 21:16. Gdynianki kontrolowały przebieg spotkania i chwilę przed końcem gry prowadziły 28:22. Piotrcovia w ostatnich minutach zdołała zdołała jeszcze rzucić dwie bramki, ale nie zdołała zaniepokoić gospodyń.

4. VISTAL GDYNIA 2 0 0 2 0 44:61

W sobotę dokończona została 2. kolejka w grupie A Ligi Mistrzyń. Krim Mercator Ljubjlana pokonał u siebie duński Nykobing Falster 27:26 (15:15). Tym samym tylko Vistal w tej grupie pozostał bez punktu. Kolejna szansa by zmienić ten stan rzeczy nadarzy się 25 października o godzinie 18:30 w Gdynia Arena w meczu właśnie ze słoweńską drużyną.

12 Korona Handball Kielce 6 0 0 0 6 138:172 0

Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.

Tabela wprowadzona: 2017-10-17

Wyniki 6 kolejki:

• VISTAL GDYNIA - Piotrcovia 28:24 (15:13)
  • Energa AZS Koszalin - Ruch Chorzów 32:23 (16:13)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Korona Handball Kielce 38:32 (22:15)
  • Pogoń Szczecin - KPR Gminy Kobierzyce 28:23 (14:12)
  • UKS PCM Kościerzyna - KPR Jelenia Góra 27:31 (13:12)
  • Kram Start Elbląg - Perła Lublin 28:25 (17:13)