Vistal Gdynia ostatni w Sławnie

29 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Vistal Gdynia podczas turnieju w Sławnie. Vistal Gdynia podczas turnieju w Sławnie.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia przegrały z Energą AZS Koszalin 21:22 i zremisowały z Pogonią Szczecin 30:30 podczas turnieju O Puchar Burmistrza Miasta Sławno. Dało im to 3. ostatnie miejsce. Podopieczne musiały radzić sobie bez podstawowych dotychczas kołowych Patrycji Kulwińskiej, która zawiesiła treningi i kontuzjowanej Joanny Szarawagi. Zastąpiły je młodsze koleżanki Marta Śliwińska i rozgrywająca Natalia Kowalczyk. Zespół mógł odnieść dwa zwycięstwa, ale wypuścił je z rąk w ostatnich minutach spotkań.

Energa AZS Koszalin - Vistal Gdynia 22:21 (9:12)
VISTAL:
Kordowiecka 1, Kamińska - Gutkowska, Janiszewska 3, Kozłowska 5, Kowalczyk, Machado Matieli 1, Pękala 1, Stanulewicz 2, Uścinowicz, Zych 7, Błaszkowska, Śliwińska 1

Pogoń Szczecin - Vistal Gdynia 30:30 (15:21)
VISTAL:
Kordowiecka, Kamińska - Gutkowska 1, Kozłowska 6, Machado Matieli 2, Kowalczyk 2, Pękala 2, Stanulewicz 5, Uścinowicz 2, Zych 6, Śliwińska 3, Błaszkowska 1

Turniej w Sławnie był ostatnim sprawdzianem gdyńskich szczypiornistek przed styczniowymi meczami o stawkę. Trener Giennadij Kamielin skorzystał tam z trzynastu zawodniczek.

Ze względu na urazy zabrakło Martyny BorysławskiejAnety Łabudy. Nie było też podstawowych dotychczas obrotowych Patrycji KulwińskiejJoanny Szarawagi.

VISTAL GDYNIA MUSI PRZEKŁADAĆ MECZE

Pierwsza zawiesiła treningi, zaś reprezentantka Polski dochodzi do sił po urazie oka odniesionym na mistrzostwach świata i dostała wolne do 5 stycznia. Zastąpiły je młodsze koleżanki z rocznika 1998 Marta Śliwińska oraz nominalna rozgrywająca Natalia Kowalczyk.

Gdynianki rozpoczęły obsadzony superligową stawką turniej od meczu z Energą AZS Koszalin. Vistal prowadził w pierwszej połowie nawet różnicą pięciu bramek, ale roztrwonił przewagę. Mistrzynie Polski przegrały końcówkę spotkania, gdy w ostatnich trzech minutach straciły 3 bramki z rzędu.

JOANNA SZARAWAGA LECZY SIĘ PO MISTRZOSTWACH

W drugim spotkaniu przeciwko Pogoni Szczecin scenariusz był podobny. Tym razem gdynianki nie wykorzystały przewagi aż sześciu trafień sprzed przerwy. Na 3 minuty przed końcem gry po dwóch trafieniach Joanny Kozłowskiej było 30:27, ale i w tym meczu rywalki zakończyły pojedynek serią trzech trafień. Tym razem skończyło się jednak na remisie.

W trzecim meczu Pogoń pokonała Energę AZS 28:27, co dało jej wygraną w turnieju. Koszalinianki zajęły drugie, a gdynianki trzecie miejsce.

Do 2 stycznia szczypiornistki Vistalu otrzymały wolne od trenera Kamielina. 5 stycznia czeka ich mecz w Pucharze EHF. W Gdynia Arenie podejmą Byasen Handball Elite.