W Zabrzu grać nie potrafią

2 maja 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Górnik zbliżył się do Lechii na odległość jednego punktu. Górnik zbliżył się do Lechii na odległość jednego punktu.

Zmieniają się piłkarze z jednej i z drugiej strony boiska, ale niezależnie od składu Lechia grać w Zabrzu nie potrafi. Dziś gdańszczanie przegrali przy ul. Roosevelta dziesiąty mecz ligowy z rzędu i dwunastu z trzynastu rozegrany z tym rywalem na wyjeździe! Biało-zieloni przegrali z Górnikiem 0:2 (0:1)

.

Bramka:
Magiera 9, Kołodziej 86.

GÓRNIK: Nowak - Bonin, Banaś, Pazdan, Magiera - Szczot (77 Pitry), Danch, Przybylski, Strąk, Madejski (82 Kołodziej) - Jarka (88 Kizys).

LECHIA: Kapsa - K.Bąk, Wołąkiewicz, Ćvirik, Mysona - Wiśniewski (62 Rogalski), Surma, Piątek, Kaczmarek - Kowalczyk (75 Buzała) - Zabłocki (84 Rybski).

Sędzia: Szulc (Warszawa). Żółte kartki: Magiera (Górnik), Zabłocki (Lechia).

Trener Tomasz Kafarski w porównaniu z derbami z Lechią dokonał aż czterech zmian w wyjściowej "11". Do gry wrócili ci, którzy "wisieli" przed tygodniem za kartki )Kaczmarek, Zabłocki) lub pauzowali z powodu kontuzji (Ćvirik) oraz po raz pierwszy za kadencji tego szkoleniowca od pierwszej minuty zagrał Maciej Kowalczyk.

I to właśnie "Kowal" już w 3. minucie mógł, a nawet powinien dać prowadzenie Lechii. Co prawda napastnik strzelał z ostrego kąta, ale był sam na sam z bramkarzem. Niestety, to Sebastian Nowak wyszedł górą z tego pojedynku.

Zamiast 0:1 wkrótce na tablicy pojawił się wynik 1:0. W 9. minucie jedna z pierwszych akcji ofensywnych tego dnia miejscowych od razu przyniosła im gola. Piotr Madejski dobrym podaniem znalazł w "16" Mariusza Magierę, a obrońca jak rasowy snajper mocnym strzałem pokonał Pawła Kapsę. Niewiele brakowało, aby dwie minuty później Madejski już sam posłał posłałby piłkę do siatki.

Lechia odpowiedziała strzałami Kowalczyka, Karola Piątka i Jakuba Zabłockiego. Zwłaszcza szkoda okazji tego ostatniego w 23. minucie, kiedy huknął nad poprzeczką.

Ale i Górnik jeszcze przed przerwą miał okazje, aby podwyższyć rezultat. Kapsa dobrze bronił uderzenia Madejskiego tuż przed przerwą oraz Grzegorza Bonina. Natomiast przy wolnym Adama Basia oraz dwóch kopnięciach Roberta Szczota bramkarzowi Lechii dopisało szczęście. Prawoskrzydłowy Górnika dwukrotnie uderzał obok celu, choć w 30. minucie był praktycznie sam na sam z Pawłem.

Po zmianie stron w gdańskiej drużynie najgroźniejszy był Marcin Kaczmarek. W 74. minucie Nowak z trudem bronił piłkę, która po drodze uderzyła jeszcze w nogi obrońcy i zmieniła kierunek. Natomiast w dwóch innych sytuacjach, gdy popularny "Kaka" uderzył z "16" fatalnie pudłował. Potem jeszcze w doliczonym czasie w dobrej sytuacji strzelał Paweł Buzała, ale też nad poprzeczką.

Rywale ograniczali się przede wszystkim do strzałów z dystansu. Już w 58. minucie Kapsa miał problemy po uderzeniu Bonina, bo odbił piłkę przed siebie i dobrze, że nikt nie zdążył z dobitką. Niestety, w 86. minucie Paweł nic nie poradził wobec bomby Dariusza Kołodzieja. 27-latek, którym jak grał jeszcze w Podbeskidziu Bielsko-Biała interesowała się Lechia, potwierdził, że ma "młotek" w nodze. Tym razem strzelił z około 20. metra w słupek i do siatki!

Tabela wprowadzona: 2009-05-04

Pozostałe wyniki 26. kolejki: Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 3:3 (0:2), Legia Warszawa - ŁKS Łódź 1:0 (0:0), Jagiellonia Białystok - Odra Wodzisław 1:2 (0:1), Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:1 (1:0), GKS Bełchatów - Polonia Bytom 3:1 (2:1), Cracovia - Polonia Warszawa 1:0 (0:0), Lech Poznań - Ruch Chorzów 1:1 (1:0).

Opinie (202) ponad 20 zablokowanych

• No i na właściwym miejscu (4)

Szmaciarze znowu wstyd na całe 3miasto

• 46 38

• przypomnieć? 0:1 i 2:1 ? (2)

• 8 15

• przypomnieć? 0:2 z przedostatnią drużyną w tabeli ? (1)

• 10 9

• jeśli już to 2:0 ;]

• 11 3

• ja cały czas wierze w lechie do końca życia i dla mnie wstydu nie było

co lechia w końcu nie może przegrać na wet jednego meczu widać jacy z was kibice

• 11 8

• Ja jestem kibicem Gdayńskiej Arki choć wcale porażka Lechi mnie nie cieszy.. (1)

Trójmiasto prowadzi jakieś bezsensowne wojny a jedna drużyna jest warta drugiej.. zamiast się wzajemnie wspierać to jeszcze głupie docinki. Jedna z drużyn spadnie, druga fartem się utrzyma i znów będzie bzdurna gadka kto jest lepszy choć oba dwa zespoły to poziom pierwszej ligi a nie ekstraklasy....

• 15 1

• ehh i z czym na stadiony ma iść trójmiasto?

z niczmy, dwie drużyny na końcu, na zmianę jedna niżej druga wyżej... oj nie mamy szczęścia do piłki.

• 2 0

• Lechia (4)

• 12 21

• Może nawet lepiej jak spadniemy. (1)

Lepszy sezon na szczycie I ligi i awans z dużym impetem niż kolejny sezon dołowania w ekstraklasie.

• 4 2

• Poprzedni rok też zakończyliśmy z dużym impetem i..

• he he

ale za to wy sledziki macie sie czym poszczycic lecicie razem z nami i na jesien znowu wezmiecie w d...e jak zagramy derby

• 0 0

• Będzie ciężko ale w najgorszym wypadku ... (2)

... w przyszłym sezonie znowu zagramy derby ze śledziami - tyle że już nie w ekstraklasie.

• 13 13

• Areczka zostanie w OE synku prałacika zapamietaj to ! (1)

• 8 3

• Tyko oby znowu nie okazało się ...

... że będzie z tego afera na pół Polski.

• 4 5

• (1)

arkowcy zamknac ryja bo kto 2:1 w d... dostal

• 15 25

• nie kibicuje ani lechi ani arce (3)

Lechia powinna podziękować beznadziejnie grającej Arce, że jeszcze ma jakiekolwiek szanse na utrzymanie, podarowała jej wg mnie bez walki 6 pkt a Arka powinna podziękować Lechi za to że jest w tej lidze drugi tak fatalnie i mało efektownie grający zespół. I współczuje tylko fanom obu drużyn, że oglądają takie słabe mecze, w których nie ma walki. "Gwiazdeczki" z Gdyni kosztują życia na całego, w Trójmieście jest za dużo pokus i są częstymi bywalcami nocnych klubów. Ja się nie dziwie jakbym grał tak jak oni to też musiałbym się napić. A lechia no cóż ma zespół kadrowo na niższą klasę!

• 57 5

• (1)

Zabrze ma prostszy terminarz niż Lechia.Arka również.Bytom,Chorzów,Bełchatów i Wodzisław.Lechię czekają jeszcze mecze np z walczącymi o majstra Lechem czy Wisłą gdzie jako przyjaciele pewnie polegną.Z Jagiellonią też łatwo prałatom nie będzie.

• 4 2

• Najgorsze jest to że Gdańsk zafunduje sobie stadion, zabawkę, za kilkaset milionów, na którym nie będzie miał kto grać. Warto przypomnieć że utrzymanie stadionu na Łazienkowskiej kosztuje Legię co roku 10 milionów złotych.

• 2 0

• LECHIA = PORAŻKA (4)

Po co wy gracie jak wy honoru nie macie? Tylko Wisła może wam jeszcze oddać punkty jak to zrobił 2 razy śląsk. Reszta to baty w dupę

• 38 12

• Co ty wiesz o honorze... (2)

bardzo honorowi są kibice w liczbie 5 tysiecy na meczu Arki.. niedługo będą dopłacać do ich biletów, zeby tylko przyszli.. zamilcz bo honot jest Ci obcy

• 4 10

• CO TO JEST HONOT CEGŁO KLINKIEROWA ? (1)

• 9 5

• *honor..

a TY sępie już.. łapiesz za słówka. Czep się trolejbusa.

• 3 7

• PRAWDA

jest taka,ze bez duzej kasy ta Lechia nigdy niczego nie osiagnie,sory,mieszkam w Gdansku,zerkam na wyniki pilki noznej i co widze,albo L przegrala.albo L znow przegrala,no czasem jakis remis,i tak w kolko,wiec po co tu kibicowac,do szalenstwa jak w tej druzynie ten status nigdy sie nie zmieni bez wpompowania powaznej gotowki,L to poprostu zwykla zapchajdziura tabelowa i sie obrazajcie.ale takie sa fakty