Vistal triumfował w Nowym Sączu

8 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Iwona Niedźwiedź (z piłką) urodziła się i karierę piłkarki ręcznej rozpoczynała w Nowym Sączu, ale dla drużyny z rodzinnych stron w sobotę nie miała sentymentu. Iwona Niedźwiedź (z piłką) urodziła się i karierę piłkarki ręcznej rozpoczynała w Nowym Sączu, ale dla drużyny z rodzinnych stron w sobotę nie miała sentymentu.

Piłkarki ręczne Vistalu zakończyły rundę zasadniczą PGNiG Superligi wyjazdowym zwycięstwem nad Olimpią-Beskidem Nowy Sącz 29:21 (14:11). Gdynianki do play-off przystąpią z trzecim numerem rozstawienia. Pucharową drabinka jest dla nich bardzo ciężka, gdyż rozpoczną od meczów z Energą AZS Koszalin, a ewentualnie w półfinale zapewne czekać będzie KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

OLIMPIA: Sach, Wawrzynkowska - Dubajova 7, Olszowa 6, Rączka 2, Maślanka 2, Gadzina 2, Masna 1, Figiel 1, Płachta, Leśniak

VISTAL: Kowalczyk - Kulwińska 8, Zych 2, Janiszewska 2, Matyka 2, Kozłowska, Niedźwiedź 5, Khouildi 3, Kalska 5, Galińska, Pawłowska 2, Białek

Ostatni mecz sezonu zasadniczego w PGNiG Superlidze dla obu zespołów był już tylko o prestiż. Bez względu na wynik w Nowy Sączu Vistal do play-off przystąpi z trzeciego, a Olimpia z siódmego miejsca.

Mimo to obu drużynom nie zabrakło ambicji. Gospodynie w 2. minucie wyszły na prowadzenie 2:1. Odpowiedź gdynianek była piorunująca - 6 bramek bez własnych strat! Po kwadransie Vistal prowadził jeszcze 10:5.

Ale rywalki nie odpuściły. W 27. minucie Olimpia W 27. minucie po karnym wykorzystanym przez Annę Maślankę zbliżyła się na 11:12. To w dużej mierze także zasługa Kateriny Dubajowej. Słowaczka, która w narodowych barwach rozegrała ponad 200 oficjalnych meczów, do przerwy zdobyła 4 bramki.

Jednak końcówka pierwszej połowy, a także początek drugiej ponownie należał do Vistalu. Dwa trafienia do szatni zadała Magdalena Pawłowska, a po bramce Iwony Niedźwiedź, która karierę rozpoczynała w... Nowym Sączu, gdynianki odskoczyły na 15:11. Natomiast w 40. minucie po dwóch trafieniach z rzędu Karoliny Kalskiej poprawiły na 19:13.

Mimo wysokiego prowadzenia Jens Steffensen nie pozwalał podopiecznych spocząć na laurach. Wystarczyło, że prowadzenie spadło do 20:15, a duński szkoleniowiec wziął czas.

Jednak nerwów nie dało się uniknąć. Joanna Gadzina zdobyła 16. bramkę, a po chwili po faulu na niej 2-minutową karę otrzymała Kalska. Olimpia zbliżyłaby się jeszcze bardziej, ale nie wykorzystała dwóch kolejnych akcji w liczebnej przewadze.

Po powrocie do gry Kalska przegrała pojedynek sam na sam z Aleksandrą Sach. Natomiast w 47. minucie Dubajova rzuciła 7 bramkę w tym meczu, a Anna Maślanka zmniejszyła straty do 18:20. Inna nowosądeczanka w barwach Vistalu, Beata Kowalczyk dobrymi interwencjami nie pozwoliła rywalkom zdobyć kontaktowego trafienia.

Trener Steffensen wziął jednak ostatni czas, przysługujący mu w tym spotkaniu. Ostre słowa duńskiego szkoleniowca zmobilizowały jego podopieczne. Po wznowieniu gry co prawda rzut Aleksandry Zych został odbity, ale dobitka Kalskiej była skuteczna.

Potem przypomniała o sobie Patrycja Kulwińska. Obrotowa Vistalu, która do przerwy zdobyła 5 bramek, w ciągu kilkudziesięciu sekund przeprowadziła trzy udane akcje z rzędu, poprawiając w 53. minucie rezultat na 24:19.

Ostatnie minuty przypominały zresztą egzekucję. Gdynianki popisywały się przechwytami, po których od razu wyprowadzały kontry. Gdy wynik urósł do 27:19, o przerwę poprosiła Lucyna Zygmunt, trener Olimpii.

Jednak niewiele by wskórała, gdyby gdynianki lepiej przyłożyły się do karnych. Rzutów z siedmiu metrów na bramki nie zamieniły Kalska i Loredana Matyka. Ich strzały odbijała Sach.

96% 349 typowań VISTAL Gdynia

Szczypiornistki Vistalu będą miały sporo czasu, aby potrenować nie tylko rzuty karne. Faza play-off wystartuje 5 kwietnia. W pierwszej rundzie rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Gdynianki rozpoczną meczem u siebie, 9 kwietnia zagrają w Koszalinie, a ewentualne trzecie spotkania (12 lub 13 kwietnia) odbędzie się w Gdyni.

Wyniki 22 kolejki

• Olimpia-Beskid Nowy Sącz - VISTAL GDYNIA 21:29 (11:14)
  • Selgros Lublin - Ruch Chorzów 36:27 (18:15)
  • SPR Olkusz - Piotrcovia 25:28 (12:14)
  • Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 32:28 (17:15)
  • KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 30:35 (13:22)
  • Pauzuje: KGHM Metraco Zagłębie Lubin

Opinie (12)

• (5)

Mecz miał być w tv....oszukańczy polsat ,.Mam nadzieję ze skoncza się wszystkie problemy kadrowe i poza kadrowe i ze zawodniczki przestana udzielac się w komentrzach pod artykułami ....., Zagłębie ma formę ale jak to z formą bywa musi się kiedyś skończyć , SPR bardzo zdołowany po lidze mistrzyń , reszta do ogrania , oby Vistal zbudował formę , a potem liga mistrzyń i transmisje tv wogole co to za kraj w ktorym jakiś prywaciarz kupuje narodowe i europejskie rozgrywki tylko po to żeby zapewnić swojej grupce w postaci 50-100 tys dostęp do transmisji.

• 4 6

• był na polsacie news

• 3 2

• mecz był na kanale polsta sport news!

• 3 2

• mecz był w tv tylko ze na internecie było co innego transmitowane ale w tv było. i brawo dziewczyny :)

• 3 0

• Polskie ligi w dostępnych stacjach

Nie każdy ma ten pls news pomimo że jest w bezpłatnej cyfrowce , a w programach tak mieszają że czasami nie można zweryfikować gdzie co leci , miał być na pls sport.

• 0 3

• Przecież mecz był w Polsacie sport news, na żywo. A Ty gdzie szukałeś????

• 0 2

• no to o miejsca 5-8 zagramy (1)

• 7 1

• w końcu dobry mecz Kulwińskiej, bo ostatnio wyglądało że myślami jest już w nowym zagranicznym klubie

• 5 1

• W piątek w II-ligowych derbach, a zarazem meczu na szczycie, rezerwy Vistalu przegrały z AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 20:24 (9:10). Tym samym AZS został samodzielnym liderem tabeli (14 pkt.) z 2-punktową przewagą nad Vistalem II i jeśli w następnej, przedostatniej kolejce (22.03) wygra na wyjeździe z Budowlanką Garczyn (mecz w Kościerzynie), zapewni sobie pierwsze miejsce na koniec rozgrywek (uprawniające do udziału w barażach o I ligę).
    W piątkowym meczu bramki dla AZS-u zdobyły: Karmen Bunikowska i Paulina Dajda - po 5, Sylwia Neitsch - 4 (2 z karnych), Olga Sujka - 3, Anna Adamowicz, Małgorzata Dygant i Kornelia Kilanowska - po 2, Małgorzata Rybska - 1.

• 7 5

• W tym roku ma być mistrz w Gdyni !

OOOŁŁŁKKEEJJJ????

• 2 4

• łączpol

jak to jest,że drużyna łączpolu sklecona na szybko z absolutnych amatorek,wygrywa mecz z rezerwami byłego Mistrza Polski????Wniosek jest jeden,Ciepły to znakomity trener,a Łaczpol wie jak budować od podstaw drużynę.Za dwa,trzy lata będzie ciekawie w ekstraklasie,bójcie się w Gdyni!

• 11 2

• 3 miejsce po rundzie zasadniczej to porażka a nie sukces teraz mecze z Energą to może być nie do przejścia patrząc na ostatnie porażki słabo to widzę w rundzie zasadniczej oraz w pucharze Polski było nie za wesoło oby nie dały ciała bo one to potrafią no i cóż powodzenia!