PGE Atom Trefl pokonał mistrza Niemiec

25 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Brittnee Cooper pojawiła się na boisku w drugim secie sparingu z Dresdner SC i poprawiła grę PGE Atomu Trefla. Brittnee Cooper pojawiła się na boisku w drugim secie sparingu z Dresdner SC i poprawiła grę PGE Atomu Trefla.

Bez ośmiu podstawowych siatkarek PGE Atom Trefl pokonał w Hali 100-lecia Dresdner SC 3:2 (20:25, 26:24, 25:21, 19:25, 25:22). Z dobrej strony pokazały się młode siatkarki jak Daria Dąbrowska i Martyna Łukasik. Długo na boisku przebywała trenująca gościnnie w Sopocie, Olga Sawenczuk. Kolejny sparing tych drużyn odbędzie się w sobotę, ale bez udziału publiczności. Można zatem kibicować przed telewizorem reprezentacji Polski, która z trzema "atomówkami" w składzie tego dnia o godzinie 18:30 zainauguruje mistrzostwa Europy meczem przeciwko Włoszkom.

PGE ATOM TREFL: Radenković 4, Sawenczuk 18, Truszkina 1, Miros 18, Dąbrowska 9, J. Łukasik 10, Kulig (libero) oraz Kaczmar 2, M. Łukasik 6, Cooper 11, Wilczyńska

Ukrainki Olga SawenczukIrina Truszkina oraz Angelika Wilczyńska, Daria Dąbrowska, Martyna ŁukasikMarta Siwka uzupełniły drużynę PGE Atomu Trefla na mecz z mistrzem Niemiec. Od początku starcia swoje szanse otrzymały pierwsza dwójka oraz Dąbrowska. Ta, razem z Sawenczuk wypełniała braki PGE Atomu Trefla na przyjęciu, natomiast Truszkina na środku siatki.

PGE ATOM ROZPOCZĄŁ MECZE KONTROLNE OD WYGRANEJ Z BIAŁORUSINKAMI I PORAŻKI Z PTPS

Ukrainki trenują z sopocką drużyną, gdyż ta potrzebuje uzupełnienia składu. W pierwszym secie Danica Radenković starała się jednak grać dużo z Sawenczuk. Ta leworęczna, doświadczona przyjmująca, która ostatni sezon spędziła w azerskim Baku, nie potrafiła jednak wykorzystać większości piłek. Pomimo tego Atomówki grały równo z rywalkami do stanu 18:18. Później miały spore problemy z przyjęciem i ostatecznie uległy 20:25.

TRÓJMIEJSKI KONFLIKT W SPRAWIE SIATKARSKIEJ MŁODZIEŻY

W drugiej partii na środku obok Justyny Łukasik pojawiła się Brittnee Cooper. Jedna z najlepszych na swojej pozycji w Orlen Lidze siała postrach pod siatką. Ataki rywalek często trafiały w jej dłonie. Problem pojawiał się wtedy, gdy musiała zamienić się z libero i zejść z boiska. Wówczas rywalki wyszły na prowadzenie 13:10, a w końcowej seta było nawet 23:20 dla drużyny z Drezna. Wtedy ponownie dała o sobie znać Cooper, świetnie zagrała Dąbrowska a seta zakończył blok Justyny Łukasik.

Anna Kaczmar na rozegraniu, na boisku Dąbrowska, Klaudia Kulig jako libero i Martyna Łukasik na zagrywce. Między innymi te siatkarki przebywały na boisku, gdy Atomówki osiągnęły w trzecim secie 7-punktową przewagę (23:16). Rywalki nie mogły poradzić sobie z serwisem tej ostatniej. Do tego sopocianki wykorzystywały najmniejsze błędy rywalek i choć w końcówce było trochę niepotrzebnych nerwów to drużynie Lorenzo Micelliego brakowało seta do zwycięstwa.

Zagrywka Radenković i ściana pod siatką utworzona z Sawenczuk, Coopr oraz Anny Miros sprawiły, że z 7:11 na tablicy wyników w czwartym secie pojawiło się 12:11 dla Atomówek. Trener Micelli wpuścił po raz pierwszy na boisko Wilczyńską. Rywalki zaczęły celować w nią zagrywką, ale przyjmująca radziła sobie dobrze w przyjęciu. Atomówki zaczęły mieć jednak problemy z komunikacją i nagle zrobiło się 16:21. w rezultacie mistrzynie Niemiec doprowadziły do piątego seta, który decyzją trenerów także był rozgrywany do 25.

W ostatniej partii szybko lekką przewagę uzyskały Atomówki. Przerwa techniczna była przy ich prowadzeniu 8:6. Po bloku Justyny Łukasik zrobiło się 12:9, po ataku środkowej 13:10. Dwa punkty z rzędy Cooper, w tym as, na chwilę uspokoiły sytuację pod koniec seta (21:18). Za moment mieliśmy bowiem remis 21:21. Dwa asy Sawenczuk sprawiły, że PGE Atom miał piłkę meczową (24:21). A ostatni punkt meczu padł po popsutej zagrywce przyjezdnych.

TUTAJ PEŁNY SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA ME. SĄ W NIM TRZY OBECNE SIATKARKI SOPOCKIEGO KLUBU I DWIE BYŁE

Braki PGE Atomu Trefla spowodowane są zaczynającymi się w sobotę mistrzostwami Europy. W nich wystąpią m.in. Agata Durajczyk, Klaudia KaczorowskaZuzanna Efimienko w kadrze Polski oraz Maret Grothues-Balkestein w reprezentacji Holandii. Ze Stanów Zjednoczonych nie doleciała jeszcze Falyn Fonoimoana, a kontuzjowane są Katarzyna ZaroślińskaMagdalena Damaske. Kilka dni wolnego po kadrze dostała Maja Tokarska.

W sobotę o godzinie 18:30 biało-czerwone turniej w Holandii zainaugurują meczem z Włochami. Następnie zmierzą się z: Holandią (niedziela, 15:30) i Słowenią (poniedziałek, 17:00). Zwycięzcy czterech grup awansują od razu do ćwierćfinałów, a zespoły z pozycji 2-3 zagrają w barażu o awans do najlepszej "8" mistrzostw. Transmisje telewizyjne na sportowym antenach Polsatu.