Walka z Dynamem tylko w trzecim secie

7 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Inauguracja Ligi Mistrzyń w Ergo Arenie nie była udana dla siatkarek Atomu Trefla. Inauguracja Ligi Mistrzyń w Ergo Arenie nie była udana dla siatkarek Atomu Trefla.

Siatkarki Atomu Trefla nie miały wiele do powiedzenia w meczu drugiej serii gier Ligi Mistrzyń. Sopocianki przegrały w Ergo Arenie z Dynamem Kazań 0:3 (15:25, 19:25, 23:25). Po zakończeniu spotkania z drużyną pożegnał się ustępujący prezes klubu - Konrad Piechocki.

Glass 1, Ozsoy 10, Navarro Fernandez 2, Kożuch 10, Hodge 9, Ssuschke-Voigt 8, Maj (libero) oraz Świeniewicz, Saad, Tokarska 3, Bełcik
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: McDougall (Szkocja), Sampaolo (Włochy)
Widzów: 3241
Babeszina 2, Larson 8, Moroz 5, Gamowa 15, Machno 12, Borisenko 8, Ulanowa (libero) oraz Kuzniecowa, Chrzanowskaja, Kurihara
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
ATOM TREFL 15 19 23 0
DYNAMO 25 25 25 3

początek seta
Rozpoczynamy seta. Dzisiaj poza skłądem miejscowych Konieczna, Wilk i Dziękiewicz. Inauguracyjny serwis Ozsoy. Na trybunach około trzech tysięcy widzów, w tym prezes PGE - Tomasz Zadroga
punkt
0:1
punkt
0:2
punkt
1:2
po dotknięciu przez rywalki siatki pierwszy punkt dla gospodyń. W "6" Atomu Trefla wyłącznie reprezentantki zagranicznych ekip
1:5
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Duże kłopoty miejscowych z przyjęciem zagrywki i kolosalna przewaga Dynama w ataku
2:9
spiker przypomina publiczności o głośnym dopingu i rzeczywiście na widowni zrobił się tumult
5:10
Navarro Fernandez (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
5:11
Blok na Ozsoy, Turczynka "oberwała" jeszcze w twarz piłką, która odbiła się od bloku
6:14
Druga przerwa na żądanie (ATOM TREFL) po ataku Kożuch w pół siatki i złej wystawie Glass
6:14
na trybunach skandowanie "Walczyć do upadłego"
8:16
Druga przerwa techniczna po ataku Gamowej. Źle to wygląda po stronie Atomu Trefla. Udane ataki gospodyń można policzyć na palcach jednej ręki, większość czasu zajmuje gospodyniom walka o utrzymanie piłki w grze
8:18
Świeniewicz zastąpiła Ozsoy, zmiana mająca na celu poprawienie przyjęcia zagrywki
11:19
najdłuższa wymiana tego meczu, obie drużyny miały po sześć szans na skończenie tej akcji, wreszcie udało się to Hodge
punkt
11:20
tym Hodge w aut, ale pocieszające jest to, że sopocianki zaczynają grać wyblokiem, nie ma w ostatnim czasie łatwych punktów dla rosyjskiej drużyny
blok
12:20
Blok Fernandez
punkt
12:21
szkoda, że gdy zaczęło się coś kleić w grze miejscowych Hodge wpakowała zagrywkę w siatkę
12:21
Dynamo zaczyna oszczędzać swoje najlepsze, już druga zmiana w ekipie przyjezdnych
14:24
na wzmocnienie przyjęcia weszła Saad, a punkt Ssuschke (Atom Trefl) -Voigt (Atom Trefl)
15:25
Koniec seta. Zdecydowane i zasłużone zwycięstwo Rosjanek. Nasza drużyna tylko momentami nawiązywała z nimi walkę na siatce
0:1
Babieszkina (DYNAMO) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
2:4
Blok na Ssuschke (Atom Trefl) -Voigt (Atom Trefl), nie pomógł głośny doping "Atom Trefl"
3:8
kibice umilają sobie czas w oczekiwaniu na grę robiąc "meksykańską falę"
punkt
3:9
zablokowana Kożuch (Atom Trefl)
3:9
debiut w Lidze Mistrzyń zalicza Tokarska, która zmieniła Fernandez, a przed tygodniem w Szwajcarii nie była
9:10
Przerwa na żądanie (DYNAMO). Trener Giljazutdinow zapewne zwróci uwagę podopiecznym na to, że popełniają zbyt dużo błędów
punkt
9:11
udane zbicie Gamowej
punkt
9:12
nic nie pomogły protesty Ozsoy (Atom Trefl), sędziowie zdecydowali, że nie było bloku przy jej autowym ataku
9:13
Borisenko (DYNAMO) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
11:16
zbicie Larson (Dynamo), piłka po głowie naszej libero opuściła boisko, dając punkt rywalkom
11:16
Druga przerwa techniczna, znów Dynamo bezbłędne w ataku, a kłopoty przy zbiciach Atomu Trefla, w ostatnim czasie punkt dał tylko plas Kożuch (Atom Trefl)
11:16
Grać na całego i wywalczyć do upadłego" - to znów napomnienie od Klubu Kibica
punkt
11:17
atak w antenkę Ssuschke (Atom Trefl) -Voigt (Atom Trefl), a to oznacza stratę punktów
czas
11:17
blok
12:17
Blok Ozsoy (Atom Trefl) -Ssuschke (Atom Trefl)
17:24
Przerwa na żądanie (DYNAMO). Trener Giljazutdinow najwyraźniej ustawi ostatnią akcję
punkt
18:24
w aut atak Machno (Atom Trefl)
punkt
19:24
niemal kopia tej samej akcji, piłka wystawiona na lewe skrzydło i Machno (Atom Trefl) w aut
19:25
Koniec drugiego seta. Ponowna wygrana Dynama. Gospodarze pocieszają się tym, że spotkanie ogląda rekordowa w tym sezonie widownia na meczach Atomu Trefla. Jest 3241 kibiców
w przerwach w grze w stronę kibiców rozrzucane są upominki
Rozpoczynamy trzeciego seta. W sopockiej drużynie jedna przerwa w stosunku do wyjściowej "6". Na środku gra Tokarska
0:0
publiczność skanduje: "Dziewczyny, chcemy tie-breaka" Przypomnijmy, że pierwszym meczu Ligi Mistrzyń, w Zurychu też Atom Trefl przegrywał 0:2, by wygrać 3:2
1:5
Larson (DYNAMO) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
3:8
Przerwa techniczna. Sopociankom nie udaje się utrzymać długo w grze. Rosjanki kończą akcje najczęściej potężnym zbiciem już przy pierwszej nadarzającej się okazji. Trudno im zrobić krzywdę, skoro zawodniczki Dynama mają ponad 50 procent tzw. pozytywnego przyjęcia
6:10
szkoda, bo gdy Atom Trefl zaczyna się zbliżać następuje oddany za darmo punkt, tym razem po zepsutej zagrywce Hodge (Atom Trefl)
punkt
7:10
punkt
8:10
punkt
8:11
i znów zepsuta zagrywka, tym razem Ssuschke (Atom Trefl) -Voigt (Atom Trefl)
11:16
Druga przerwa techniczna. Z takim rywalem, aby liczyć na zwycięstwo, trzeba grać niemal bezbłędnie. Niestety, gdy wynik się "ważył" to sopocianki oddawały punkty po niewymuszonych błędach
blok
12:16
Blok Ssuschke (Atom Trefl) -Voigt (Atom Trefl)
16:18
Przerwa na żądanie (DYNAMO). Gospodynie w grze utrzymują głównie punkty Ozsoy i Ssuschke-Voigt
punkt
16:19
punkt
16:20
czas
16:20
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL), gdyż gospodynie straciły w łatwy sposób dwa punkty
22:22
podbity atak Gamowej (Dynamo), a do remisu doprowadziła Hodge (Atom Trefl)
23:22
Ozsoy (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
23:23
Gamowa (Dynamo)
punkt
23:24
przełożenie ręki nad siatką Glass (Atom Trefl), która próbowała ratować piłkę po złym przyjęciu Maj (Atom Trefl)

Opinie (75) 1 zablokowana

• Atomówki poznały swoje miejsce w szeregu! (1)

Panie Chiappini i ta cała Pańska włoska mafia, Czy nie należy skorygować grę , skład dziewczyn, oraz wziąść się do solidnej roboty, aby obraz gry Pańskiego zespołu uległ diametralnej zmianie? Nie wspominam tu meczu z Dynamem, ale np. skład Atomówek w pierwszym secie ze Stalą, wiedomo było, że zaczyna Pan fiksować. Wygląda na to, że Muszynianka gdy przyjedzie do Trójmiasta, również pokaże Panu wasze miejsce w szyku. Obym się mylił.

• 2 0

• Muszynianka traci w głupi sposób punkty z druzynami słabszymi, a na dobre się mobilizuje - przykładowo wygrana u siebie z Atomem 3:0 i teraz w Moskwie 3:2 po zaciętej i mega ambitnej walce

• 0 0

• 3 tys. kibiców to najwyższa frekwencja na meczu Atomu? (3)

strasznie słabo jak na lidera Plusligi kobiet...

• 9 3

• A jaką średnią ma muszyna wielokrotny mistrz (1)

O przepraszam, nasza średnia jest wyższa niż ich hala mieści :P

• 3 0

• a ilu jest mieszkańców w Muszynie ?!? Mają mieć halę większą niż liczba mieszkańców tej malutkiej mieściny ? Procentowo w stosunku do ilości mieszkańców, u nich chodzi więcej widzów

• 0 0

• spokojnie, będzie więcej

ludziom się podoba i następnych przyciągną

• 3 1

• atom

Oczywiście - można przegrywać mecze, na tym przecież polega sport, raz się wygrywa raz przegrywa, ale styl w jakim zrobiły to nasze panie (poza 3 setem) zakrawa na kpiny. Przecież to był styl "plażowy", a od drużyny naszpikowanej zagranicznymi gwiazdami czegoś przecież należy wymagać. Żenada i kpina z kibiców.

• 1 0

• dajcie spokój...... (2)

ten champini to durak kto taki mądry daje takie zawodniczki......i jak tu wygrać.......????????

• 7 1

• A jakie zawodniczki miał dać (1)

Pewnie taki mądry jesteś jak kilku co siedziało w środkowym sektorze i krzyczało daj Ewelinę zamiast Coriny, dopiero po 5minutach sprawdzili w książce że one grają na innych pozycjach. Albo gościu co krzyczał przy serwach, że mają zagrywać na Gamową i nie rozumiał, że to atakująca, więc zagrywać sobie mogą na nią do woli. Jedyna zmiana jaka jeszcze miała sens to wejście Izy, reszta to tylko doraźna zabawa. Zobacz na wzrost i blok Rosjanek to zrozumiesz, że problemem u nas było brak silnego zbicia. Lekkie zbicia to sobie Rosjanki same podbijały i dostawaliśmy wtedy skos od Gamowej, która biła na zupełnie innym poziomie niż nasze były wstanie doskoczyć. Jedynie Tokarska dzięki swym parametrom trochę jej zagrażała.

• 1 2

• to co, na atakującą nie można zagrywać czy jak ?

trochę nie łapię o co ci chodzi

• 0 0

• kto za tę padakę płaci? (3)

podatnicy! to skandal żeby tak marnować publiczne pieniądze

• 20 12

• widac , że treflowi wrócili do pracy

po komentarzach obronnych;) co do podatnika to każdy gdański podatnik dopłaca to tej miernoty, która w ramach dotacji miejskiej chce stworzyc drużynę! uczy się za nasze!

• 0 0

• Gdzie ty miałeś padakę

Proszę się pochwal swoimi osiągnięciami w siatkówce i wtedy pogadamy na temat padaki na meczu Ergo. Było widowisko na wysokim poziomie, a to, że nasze nie poradziły sobie z mistrzem ligi rosyjskiej, która jest najlepsza na świecie, to przepraszam ale ważne że próbowały.

• 0 1

• co ma do tego podatnik ?

• 0 2

• klasa kazan

przyjechala klasowa druzyna widac bylo 2 klasy roznicv super sklad widac ze klub dysponuje kasa trefl jest dobry na nasza lige i tyle ...

• 4 1

• nie da się wszystkiego kupić (3)

a tu jak widac komus sie wyraxnie wydawało, że mozna kupić zawodniczki, trenera, dostac hale od miasta za darmo i będzie "chodziło" A... i jeszcze koniecznie trzeba podebrać z innych klubów młodziczki i juniorki nie pamiętając o uczciwości i zasadach fair play;))

• 9 6

• nie da się wszystkiego kupić (1)

• 2 2

• Bzdur gadasz

Oj da się da. A Dynamo Kazań to myślisz, że jak powstało, że to niby klub co ma tradycję, poszperaj trochę, a może zrozumiesz. A może o klubie z Baku sobie przypomnisz, który tak naprawdę cały skład sobie kupuje i co roku w top4. A zejdźmy nawet na nasz grunt. A muszyna to co może ma jakieś wychowanki. Co roku rozgląda się po Polskich klubach i skupuje najlepsze i przez to wygrywała od lat polską ligę. Zejdź wreszcie na ziemie, każda siatkarka jest zaciężna, bo dostaje za swoją pracę kasę, a gdy jej nie ma to odchodzi. Spójrz na Rumię, kasa znikła to gdzie są teraz zawodniczki, a niby takie Polskie. A może na Kalisz, upadł bo kasy nie było i gdzie on teraz się podział.

• 2 0

• uczciwość i zasady fair play nie są we współczesnej Polsce w modzie.

liczy sie kasa i cwaniactwo.

• 3 2

• Nie szkoda kasy? (6)

• 25 12

• Bylem na meczu i swierdzam jedno (1)

Ta druzyna nie ma kibicow i miec nie bedzie. Kazda druzyna musi sie rodzic w bolach, miec tradycje. Nie wystarczy sypnac szmalem i wykupic miejsce w lidze. Najgorsze jest to, ze panstwowe pieniadze (czyli nasze - patrz na rachunek z gazowni ) ida na zespol, w ktorym w pierwszym skladzie gra tylko Paulina Maj. A to wszysto tylko po to, by wypromowac energetyke atomowa. Nie tedy droga...

• 3 2

• Czemu twierdzisz, że nie będzie mieć kibiców i nie ma

Ja jestem odmiennego zdania. Na mecze Atomówek chodzi najwięcej spośród całej ligi kibiców co o czymś to świadczy. Mówisz o tradycji przepraszam, ja ciebie gdzie są tradycję innych klubów które nie mają czym płacić zawodniczkom. Ty to nazywasz klubem z tradycją. Ta tradycja to kluby które były opłacane z kas partii PRL-owskiej więc jaka to tradycja. Z takich samych państwowych powstały jak teraz i Atom, więc różnicy nie ma. Rozumiem, że ty byś chciał Gedanię, ale to idź z pretensjami do dziadków tym klubem zarządzającym, co nie chcą spaść ze stołków i uważają, że wiedzą najlepiej. Może spojżysz na ligę kobiet i mi odpowiesz co mają teraz zrobić Łodzianki, które kasy nie mają. Stal która stoi na skraju bankróctwa. O AZS nie ma co wspominać nawet. W 3mieście jest wielu kibiców co latami czekali na rozgrywki na poziomie i co teraz mi powiesz, że mi się nie należało i że nie mam prawa kibicować swoim siatkarkom.