• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Walne zebranie delegatów

Tomasz Łunkiewicz
26 lutego 2002 (artykuł sprzed 22 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

W siedzibie GKS Wybrzeże odbyło się nadzwyczajne walne zebranie delegatów. Tematem zebrania była sytuacja finansowa klubu.

Jak się okazało, wczorajsze spotkanie było zebraniem delegatów, a nie wszystkich członków klubu. Zarząd reprezentowali Henryk Majewski i Krzysztof Pusz. Jedyny członek komisji rewizyjnej, który przybył na spotkanie, wyraził zdziwienie, że zwoływano walne zgromadzenie członków, a odbywa się zebranie delegatów. Poszczególne sekcje reprezentowali: Mirosław Berliński (żużel), Antoni Siezieniewski (strzelectwo), Michał Gołuński (piłka ręczna). Obecni byli również: Krzysztof Rokita, właściciel firmy Rogum, Grzegorz Rywelski, nowy dyrektor Wybrzeża, oraz główna księgowa.

Jak nam powiedziano w klubie, zorganizowanie zebrania wszystkich członków w ciągu dwóch tygodni byłoby niemożliwe. Po prawie trzech godzinach dyskusji uczestnicy zebrania udzielili zarządowi votum zaufania i wystosowali apel do pomorskich mediów, przedsiębiorców oraz władz samorządowych i rządowych o wsparcie klubu. Wybrzeże apeluje również do kibiców o cierpliwość i wyrozumiałość.

- Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony przebiegiem obrad - powiedział nam Grzegorz Rywelski, który był obecny na spotkaniu jako gość. - Z nerwowej na początku atmosfery i wzajemnych żali spotkanie przerodziło się w konstruktywną dyskusję. Wszyscy zgodzili się co do tego, że żadna z sekcji nie może zostać rozwiązana i należy zrobić wszystko, żeby poprawić sytuację.

Uczestnicy spotkania byli zgodni, że bez pożyczek, których prezydent Majewski udzielił klubowi, żużlowcy i piłkarze ręczni nie dotrwaliby do końca rozgrywek - dodał nowy dyrektor klubu, były asystent wicewojewody Pusza.

W siedzibie klubu padły odpowiedzi na kilka postawionych przez nas pytań. Dług klubu wynosi około 2,6 mln i podobno od kilku lat utrzymuje się na tym samym poziomie. Jak zapewnia prezydent Majewski trwają negocjacje z kilkoma wierzycielami w sprawie umożenia długu lub rozłożenia na raty. Zadłużenie klubu wobec prezydenta wynosi ono około 360 tysięcy. Firma CRF rzeczywiście doradzała klubowi w roku 1999. Zdaniem nowego dyrektora, za swoje usługi dostała znacznie mniejsze wynagrodzenie niż podaje prasa. Miało to być wynagrodzenie za realne oszczędności i zyski klubu. Wierzymy też, że Umowa z firmą CRF została podpisana w tym samym czasie co umowa reklamowa z Rafinerią Gdańską na 2,5 mln...

Podczas zebrania poruszono sprawę osoby prezydenta Majewskiego w kontekście wizerunku klubu w mediach, który nie jest dobry. Sposobem na poprawę ma być lepsza polityka informacyjna klubu, jego większa otwartość na dziennikarzy.

Plan ratowania klubu polega na restrukturyzacji. W Wybrzeżu zostanie zmniejszone zatrudnienie, a kontrakty zawodników mają być renegocjowane. Wszyscy żużlowcy mają jeździć jako amatorzy. Renegocjacje kontraktów piłkarzy ręcznych nastąpią po zakończeniu rozgrywek.

- Podstawowym zadaniem na dziś jest pozyskanie sponsora - powiedział "Głosowi" prezydent Majewski. Klub od kilku lat ma ponaddwumilionowy dług. Wcześniej nikt nie robił z tego powodu takiego szumu jaki jest w tym roku. Z wierzycielami prowadzimy rozmowy w celu umożenia długu lub spłaty w ratach - dodał szef Wybrzeża.

Jak się dowiedzieliśmy, strzelnica usytuowana na terenie należącym do klubu została wydzierżawiona fundacji, którą założył prezydent. Nie przynosi jednak zysków. To klub jest winien fundacji około 100 tys. złotych...
Głos WybrzeżaTomasz Łunkiewicz

Opinie (4)

 • LEPIEJ ODEJCIE

  MA PYTANIE SKĄD TAKI DLUG SIĘ WZIOŁ BO MAJESWKI MIESZAŁ NIE ROZUMIEM TEGO PRZYCHODZĄ SPONSORZY A MAJEWSKI ICH OLEWA TO PO CO ONE JEST PREZYDENTEM KLUBU TRZEBA GO ZMIENIC I CALY ZARZD. TAK JAK ZROBINO W STOCZNOWCU JAK WYWALI KOSTECKIEGO TO STOCZNIOWEC OSIAGA WYNIKI SĄ SPONSORZY MAJA BARDZO DOBRYCH ZAWODNIKOW I JEST KASA I NIEMA STOCZNOWIEC DLUGO . TRZEBA ZROBIC TAK JAK W STOCZNIOWCU MAJEKI WON Z KLUBO !!

  • 0 0

 • Do przedmówcy

  Moze i częściowo masz racje, ale pisz normalnie albo zatrudnij korektora

  • 0 0

 • WALNE W GKS

  Czegos tutaj nie rozumiem. Na czat w Wyborczej Majewski zdecydowanie zaprzeczył,że były płatności do firmy CRF, a tutaj nowy Dyrektor klubu mówi, że jednak była wspołpraca klubu z tą firmą tylko nie chodziło o takie kwoty jak podał GLOS (1,5mln). To co tu jest właściwie grane?? Wygląda jednak,że Majewski mocno kręci i chyba nie jest do końca wiarygodny.

  • 0 0

 • Konstruktywna propozycja

  BATMAN na rzecznika prasowego opozycji przeciwko Majewskiemu!!!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane