• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Energa rozszerza współpracę z Lechią

Jacek Główczyński
6 lipca 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 

Lechia Gdańsk

Daniel Obajtek i Maciej Bałaziński podpisują list intencyjny o kontynuowaniu współpracy Lechii z Energą.Współpraca Lechii z Energą zostanie przedłużona o o kolejny rok oraz rozszerzona. Ostateczna wartość kontraktu uzależniona będzie od tego, czy biało-zieloni awansują do europejskich pucharów. Jednak gdański koncern nie będzie już tylko sponsorem pierwszej drużyny, jak to miało miejsce w poprzednim sezonie, ale także przeznaczy pieniądze na klubową akademię. Ponadto jest otwarty na nowe inicjatywy na gruncie piłki młodzieżowej.PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WSPÓŁPRACY Z ENERGĄ ORAZ PREZENTACJI PIŁKARZY LECHII

Tak jak informowaliśmy, doszło do przedłużenia współpracy między Lechią a Energą SA. Na stadionie w Letnicy, którego tytularnym sponsorem jest także gdański koncern energetyczny, podpisano list intencyjny. Jego pokłosiem, w ciągu kilku najbliższych dni, ma być zawarcie umowy pomiędzy tymi podmiotami na sezon 2017/18.

- Jesteśmy gotowi, by dalej wspierać klub. Nasza firma działa głównie na Wybrzeżu. Lechia jest klubem, który jest symbolem Wybrzeża. Kibice są też patriotycznie związani z tym terenem. Dlatego wsparcie grupy kapitałowej Energa nadal będzie. Oczywiście liczymy na coś więcej niż w poprzednim sezonie. Będzie to nas więcej kosztowało, ale pucharu europejskie przydałyby się. Jesteśmy w stanie finansowo to wytrzymać - podkreśla Daniel Obajtek, prezes Energi SA.
Wartości umowy nie ujawniono, zasłaniając się tajemnicą handlową. Z naszych informacji wynika, że jest ona znacznie wyższa niż przed rokiem. Wówczas klub miał otrzymać około 2,5 mln zł. Teraz, jeśli Lechia rzeczywiście awansuje do europejskich pucharów, to do klubu może wpłynąć do 5 milionów złotych. Dla kibiców najbardziej widomym elementem współpracy nadal będzie logo Energi na koszulkach meczowych biało-zielonych.

LECHIA NA 3. MIEJSCU POD WZGLĘDEM PRZYCHODÓW W PIŁKARSKIEJ LIDZE FINANSOWEJ. NA WYNAGRODZENIA WYDAJE AŻ 81 PROCENT WPŁYWÓW.

Od prawej: Sławomir Peszko, Daniel Obajtek (prezes Energa SA), Maciej Bałaziński (wiceprezes Lechia SA), Grzegorz Wojtkowiak. Od prawej: Sławomir Peszko, Daniel Obajtek (prezes Energa SA), Maciej Bałaziński (wiceprezes Lechia SA), Grzegorz Wojtkowiak.
Jednak w porównaniu z poprzednimi umowami, tymi z lat 2007-10 czy ostatnią, która obowiązywała od 30 lipca 2016 roku, zakres współpracy pomiędzy Lechią a Energą został rozszerzony

LECHIA BEZ UJEMNYCH PUNKTÓW W NOWYM SEZONIE, ALE ZAPŁACI WYŻSZĄ KARĄ FINANSOWĄ

- Chciałbym bardzo podziękować za dotychczasową współpracę. Jest ona wzorowa. Myślę, że nadal taka będzie. Tym bardziej, że zainwestujemy również w Akademię Piłkarską Lechii. Dobrze byłoby, żeby kiedyś ci chłopcy zasili naszą drużynę bądź inne seniorskie zespoły. W tym kierunki też pójdziemy, będziemy inwestować w najmłodszych - dodaje prezes Obajtek.
Przypomnijmy, że akademia działa od sezonu 2015/2016. Liczy 11 drużyn, począwszy od grup naborowych 7- i 8-latków po zespół juniorów starszych do lat 19. Ćwiczy w nich około 300 chłopców.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy współpracować z takim partnerem jak Grupa Energa. Ranga i klasa sponsora ma dla nas ogromne znaczenie. Grupa Energa jest najlepszym wyborem, który mogliśmy dokonać. Trzeba pamiętać, że ta współpraca ma długą historię i się rozwija. W ubiegłym roku firma została naszym głównym, najważniejszym partnerem, jeśli chodzi o sponsoring. Teraz zdecydowała się z nami współpracować także w zakresie szkolenia młodzieży. Rozwój młodych piłkarzy jest dla nas bardzo ważnym celem. Akademia Lechii jest stosunkowo młoda. Cały czas się rozwija, zyskuje na profesjonalizmie. Dzięki wsparciu Energi myślę, że osiągniemy taki poziom, że będą wywodzić się z niej nie tylko reprezentanci Lechii, ale i kraju - zapewnia Maciej Bałaziński, wiceprezes Lechii.
DRUGI LETNI SPARING LECHII WYGRANY 3:2, CHOĆ ZNÓW RYWALE PROWADZILI

Na razie umowa nie przełoży się na szybkie transfery. Klub nastawia się obecnie na redukowanie kadry zawodniczej tak, by w sezonie liczyła około 24 piłkarzy. Zgodę na odejście ma Michał Mak. Skrzydłowy był już nawet w Płocku, ale wobec zmiany trenera w Wiśle wrócił do Lechii. Jego pozyskaniem na wypożyczenie są zainteresowane jeszcze dwa inne kluby ekstraklasy: Pogoń Szczecin i Śląsk Wrocław.

Kolejne decyzje kadrowe zapadać będą po powrocie drużyny ze zgrupowania w Gniewinie. Poza piłkarzami, którzy trenowali tam pod kierunkiem Piotra Nowaka, do zespołu dołączyć ma jeszcze Adam Chrzanowski. Fiorentina nie zdecydowała się skorzystać z opcji pierwokupu 18-latka i wraca on do Lechii. Obrońca miał wolne z uwagi na uraz, ale w sobotę ma wziąć udział w prezentacji.

Przypomnijmy, że tym razem biało-zieloni spotkają się z kibicami 8 lipca na placu przy Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance o 17. Jednak warto być tam już godzinę wcześniej. Wtedy rozpoczną funkcjonowanie stoiska z pamiątkami i gadżetami, a także punkty gastronomiczne. Na najmłodszych kibiców czekać będzie strefa dla dzieci z klubową maskotką - Lwem na czele.

O POWROCIE ADAMA CHRZANOWSKIEGO DO LECHII INFORMOWALIŚMY 15 CZERWCA

Jeśli chodzi o prezentację, to podobnie jak przed rokiem - na specjalną scenę jako pierwsi wejdą piłkarze Akademii Lechii Gdańsk wraz ze sztabem szkoleniowym. Dopiero potem nastanie kolej na seniorów.

Biało-zieloni zaprezentują stroje, w których występować będą w ekstraklasie w rozgrywkach 2017/2018. Partnerem sprzętowy dalej pozostaje firma New Balance. Po zakończeniu prezentacji nowe koszulki będzie można zakupić na stoisku z pamiątkami Lechii Gdańsk.

W trakcie imprezy fani klubu będą mogli wziąć udział w różnego rodzaju konkursach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe. Natomiast po jej zakończeniu będą mieli okazje do wspólnych zdjęć z piłkarzami oraz do zdobycia ich autografów.

LECHIA TŁUMACZY PODWYŻKĘ CEN KARNETÓW

RUCHY KADROWE LECHII GDAŃSK PRZED SEZONEM 2017/18
Przyszli: Adam Chrzanowski (obrońca, Fiorentina, Włochy, powrót po wypożyczeniu, kontrakt do 30.06.2018), Florian Schikowski (pozycja pomocnik, ostatni klub Borussia Moenchengladbach, Niemcy, kontrakt w Lechii do 30.06.2020), Michał Nalepa (obrońca, Ferencvarosi Budapeszt, Węgry, 30.06.2021), Mateusz Matras (pomocnik, Pogoń Szczecin, 30.06.2021), Mateusz Lewandowski (obrońca, Pogoń Szczecin, wiosną na wypożyczeniu w Śląsku Wrocław, 30.06.2020) - wszyscy wolne transfery, Aleksandar Kovacević (narodowość Serbia, pomocnik, Śląsk Wrocław, 30.06.2018), Damian Podleśny (bramkarz, Wigry Suwałki, 30.06.2019), Daniel Łukasik (pomocnik, SV Sandhausen, Niemcy) - wszyscy po wypożyczeniach

Może przyjść: Patryk Lipski (pomocnik, Ruch Chorzów) - wolny transfer

Odeszli: Gerson (Brazylia/Hiszpania, obrońca, Gangwon FC, po wypożyczeniu do Górnika Łęczna, wypożyczenie Gangwon FC, Korea Południowa, do 31.12.2017), Adam Dźwigała (pomocnik, Wisła Płock, po wypożyczeniu do Górnika Łęczna i następnie rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron, wolny transfer), Piotr Wiśniewski (pomocnik, koniec kariery, asystent pierwszego trenera Lechii), Mateusz Bąk (bramkarz, koniec kariery, trener bramkarzy w Akademii Piłkarskiej Lechii), Simeon Sławczew (pomocnik, Sporting Lizbona, Portugalia, koniec wypożyczenia), Maciej Makuszewski (pomocnik, Lech Poznań, transfer definitywny po wypożyczeniu), Michał Chrapek (pomocnik, Śląsk Wrocław), wolny transfer, Bartłomiej Pawłowski (pomocnik, Zagłębie Lubin, wolny transfer), Denis Perger (Słowenia, obrońca, koniec kontraktu), Gino van Kessel (Curacao, napastnik, Slavia Praga, Czechy, koniec wypożyczenia), Przemysław Macierzyński (napastnik, ostatnio na wypożyczeniu w Benfice Lizbona, koniec kontraktu), Martin Kobylański (pomocnik, Preussen Muenster, wolny transfer), Vanja Milinković-Savić (Serbia, bramkarz, AC Torino, Włochy, transfer definitywny)

Mogą odejść: Michał Mak (pomocnik), Rafał Wolski (pomocnik, Legia Warszawa), Dusan Kuciak (Słowacja, bramkarz, oferta PAOK Salonik, Grecja), Ariel Borysiuk (pomocnik, Queens Park Rangers, Anglia)

AKTUALNA KADRA LECHII GDAŃSK

Kluby sportowe

Opinie (152) ponad 20 zablokowanych

 • dlaczego Energa, jako spółka skarbu państwa (30)

  sponsoruje konkretny klub piłkarski? Bo jego kibicami są Tusk jak i Kurski? Albo po równo Lechia i inne kluby z 3miasta, albo w ogóle!!!

  • 63 101

  • Innego powodu nie widać. (7)

   • 12 9

   • a! i bym zapomniał (6)

    unihokeistki z Osowej były sponsorowane przez Energę. Mistrzynie Polski. Dosłownie symboliczną kwotą na tle zarobków miesięcznych takiego Peszki czy Wawrzyniaka. Ale zaprzestano ich sponsorowania - smutne to.

    • 20 12

    • co to jest unihokej? (4)

     Ilu ludzi w to gra na świecie? Jakie jest zainteresowanie mediów? Ilu ludzi przychodzi na mecze? Jak się nazywa najlepszy gracz w Polsce?

     • 19 8

     • A co my jako kraj mamy z tego, że ludzie chodzą na mecze? (3)

      Co mamy z tego, że z naszej wspólnej kasy płacimi Peszce i Mili kosmiczne gaże? Zrozumiem dofinansowanie sportu juniorskiego ale zawodowców?

      • 14 10

      • (2)

       Kolego , co do płacenia Mili to masz rację, tylko zawsze wszyscy marudzący zapominają o jednym, że umowa sponsorska nie polega tylko na dawaniu kasy z firmy (sponsora) do klubu ale także i obowiązkach reklamowych klubu w stosunku do firmy - swojego sponsora - tzw współpraca biznes - sport. No i tu wyobraź sobie , że na takie unihokeistki kolejki sponsorów nie będzie - sport niszowy, mało medialny, niskie zainteresowanie ludzi /kibiców, brak możliwości pokazania się szerszemu gronu za granicą (puchary), brak możliwości reklamowania sponsora na szerszych arenach w kraju i za granicą , itd itp. Reasumując dla sponsora musi to być także biznes, który da mu także wymierne korzyści (nie koniecznie gotówka i wpływy do kasy firmy). Tak więc poczytaj trochę o sponsorowaniu klubów sportowych a nie tylko marudzenie z fotela kibica, że ci dostali a tamci nie. Prawda jest taka, że to firmy wybierają sobie kluby, które mogą je zareklamować i chodzi o to , aby był to klub znany , medialny , który przyciąga zainteresowanie - a klub unihokeja takim nie jest - z całym szacunkiem dla zawodniczek unihokeja, które pozdrawiam i podziwiam za tytuł

       • 10 4

       • Nie zgodzę się z Twoimi twierdzeniami. Jeśli by porównywać kwoty które przeznaczane są na sport, konkretnie na piłkę nożną i wspomniane unihokeistki miałbyś rację gdyby były to identyczne sumy.
        Tutaj jest przepaść!Na całym świecie tak jest i tego nikt nie neguje, piłka nożna jest sportem nr 1. O ile dobrze pamiętam redaktor Włodek Machnikowski wspomniał w swojej audycji o sumie ok 30000 zł na rok na cały klub. A ile zarabia taki Mila miesięcznie?Druga ważna rzecz, siedząc w gronie marketingowców różnych firm były rozmowy na temat wysokości sum, akurat traf chciał, że usłyszana a wspomniana już kwota została wyśmiana przez ludzi z branży, wyśmiana z powodu bardzo niskiego wsparcia jakie dawała Energa na klub. Sam fakt, że tak wielu ludzi wyśmiewa, może lekceważy ten sport pisząc tutaj równocześnie sprawia, że słyszeli o unihokeju. Od wielu lat jestem fanem sportu na Pomorzu, kibicuję Lechii, Arce, kibicuję innym klubom, innym dyscyplinom sportu. Czytam gazety, przeglądam internet, oglądam Panoramę Sport w TVP Gdańsk czy słucham audycji z Boisk i Stadionów. Nie było miesiąca żeby o tym niszowym sporcie ktoś nie napisał, ktoś nie powiedział. Niskie zainteresowanie kibiców?no cóż, na Lechię chodzi kilkanaście tysięcy ludzi, a ile na piłkę ręczną, rugby, hokej?Liczby nie powalają. Kilkukrotnie klub startował w Pucharach Europy więc reklama była, czego nie można powiedzieć o Lechii, która co by nie mówić delikatnie została "frajerami" naszej ligi. Kto oglądał mecz ten wie, że piłkarzom nie chciało się grać, kompletny minimalizm aby się nie zmęczyć a walka o mistrza Polski to chyba była tylko w wywiadach przedmeczowych. Firmy mają prawo wybierać kogo chcą sponsorować i to trzeba szanować, jednak skoro o ile dobrze pamiętam, pisano o ponad 15 letniej współpracy marketingowej klubu z Energą więc jakieś podstawy ku temu musiały być?Dzieciaki moich znajomych trenują w klubie i o ile wiem jest tam całkiem spora szkółka chwaląca się około 200 dzieciakami. Więc może warto by było dalej wspierać sport młodzieżowy?Pozdrawiam wszystkich kibiców i 3 mam kciuki za każdy pomorski klub!

        • 3 6

       • Jakie korzyści ma ENERGA z tej współpracy biorąc pod uwagę, że faktycznie jest monopolistą na pomorskim rynku energi?

        • 1 0

    • Jaka wartość reklamy taka kwota jaką otrzymuje klub

     Ilu ludzi interesuje kopana, a ilu kobiecy unihok?

     Energa to nie jest dobry wujek sypiący kasę: oni mają konkretny cel biznesowy. I w tym przypadku jest to nie tyle reklama, co ocieplenie wizerunku.

     • 8 4

  • ddd (9)

   Bo Energa zawsze była związana z Gdańskiem a nie z Sopotem czy z Gdynią, sponsorowali jeszcze Gedanie i Stoczniowiec, powiedz mi śledziu czemu miasto Gdynia mimo, że nie ma budżetu wydaje miliony na Arkę, mimo że 98% mieszkańców Gdynii nie interesuje się w ogóle Polską ekstraklasą.

   • 27 14

   • Co ma piernik do wiatraka? Tu nie o lokalizacje się rozchodzi, (6)

    a o fakt, że z publicznych pieniędzy dotuje się prywatną spółkę. Przypominam, Lechia jest spółką akcyjną a nie jak za komuny dobrem narodowym. Ja wiem, że komuna wraca z PiS, ale bez przesady.

    • 13 16

    • bo kibice to patrioci

     a nasz I sekretarz wspiera patriotów, dlatego jego wyznawcy na stołkach też tak robią
     żeby mu się przypodobać

     • 5 5

    • Lechia to niemiecki twór o nazwie ETL Gruppe z właścicielem Józkiem Wernze. Żadna Lechia Investment czy Lechia S.A. niech (1)

     wam nie przysłania prawdy. Czemu polskie spółki skarbu państwa wspierają niemiecki klub.

     • 9 21

     • Bo dla nich klub to tylko nośnik reklamowy, a Lechia akurat jest lokalnym klubem.

      • 5 3

    • Bo Energa działa na zasadach rynkowych i marketing reklama tez jest dla nich ważna.
     Rozpoznawalność firmy na rynku przy wchodzącej konkurencji (TAURON, ENEA PGE, itd.).
     Może boją się ze na koszulkach piłkarzy pojawiłaby się napis TAURON - to by dopiero bylo...... To tak tak gdyby piłkarzy ręcznych w Płocku zaczął sponsorować LOTOS :)
     Reklama przez sport

     • 5 4

    • reklama to reklama - państwowa spółka też może reklamować swoje usługi (1)

     a wbrew pozorom Energa nie jest monopolistą.

     • 4 3

     • W teorii nie jest, a w praktyce ma całą Północ Polski ogarniętą pod swoimi skrzydałmi.

      Więc po co reklamować się w Gdańsku, jak tu siedziba Energi i prawie cały rynek jest jej.

      • 0 0

   • Z jakiego źródła posiadasz takie dane (1)

    i dlaczego Gdynia nie ma budżetu?

    • 4 7

    • człowieku gdzie Ty żyjesz? Siadasz przed kompem, piszesz głupoty z kosmosu i dostajesz łapkę w górę. Twoje pytania dlaczego?, po co? tylko zmuszają ludzi do myślenia , a od tego boli ich głowa i dostajesz minusy z automatu. Napisz że Szczurek to lotniskowiec albo Adamowicz to złodziej i już dostaniesz oklaski. Ludzie są coraz głupsi, a Polacy to już czołówka.

     • 7 2

  • Płacz mała płacz, rycz maleńka rycz hahaha

   Kompleks śledzi nie ma końca!

   • 15 9

  • Inne kluby ??? (2)

   W 3mieście są tylko dwie drużyny ! Lechia i jej juniorzy !!!

   • 16 11

   • juniorzy też w pucharach będą grali?

    • 7 0

   • nie przesadzaj jest jeszcze Wybrzeże i Stoczniowiec, a w gdyni Bałtyk. To wszystko

    • 9 4

  • Trochę Cię rozumiem ale nie masz racji

   To są po prostu pieniądze na promocję marki i tyle. Ktoś taką ecyzję podjął i koniec. Nie będą się całego kraju pytać. W ten sposób moznaby każde wydane pieniądze zakwestionować. Np. - Dlaczego państwowa spółka kupuje chińskie ołówki?

   Po prostu trzeba sprywatyzować i tyle :)

   • 4 2

  • bo - cytat z artykułu: "Lechia jest klubem, który jest symbolem Wybrzeża" (3)

   • 11 5

   • do tego trzeba porównać (1)

    ilość kibiców na trybunach, wartość medialną drużyny i wyniki sportowe

    • 4 1

    • tak naprawdę tylko wartość medialną, reszta to tylko elementy, które na nią wpływają

     a wartość Lechii jak na naszą ligę jest bardzo duża - nie mamy na razie startu do Warszawy, czy Poznania, ale ciągle jesteśmy w czołówce ligi.

     • 6 1

   • asd

    symbolem jak zostać największym przegrywem ekstraklasy i nie zagrać w lidze europy

    • 6 4

  • Bo Lechia to duma regionu i może dać komu chce

   • 5 2

  • Nie ma znaczenia, jak rozwiążesz umowę z Energą, dla Ciebie przestanie być detalistą a będzie hurtownikiem dla innego operatora

   Nie ma innej możliwości, wszyscy wirtualni pośrednicy kupują hurtowo energię od Energi.

   • 5 0

  • A będzie msza?

   w intencji np. "godnego i prawego reprezentowania tradycji regionu i jego mieszkańców"?

   • 1 1

 • Zrywam umowę z Energa w dniu jutrzejszym (9)

  To skandal, że tak traktują wybiórczo jeden klub. Wszystkich kibiców Arki z Gdyni, Sopotu i Pomorza zachęcam do tego samego. Sama zmiana prosta.

  • 42 83

  • Ty to możesz zerwać łuski z grzbietu śledziu

   Cieszy mnie że jak płacisz rachunki za prąd to wspierasz Wielką Lechię

   • 24 10

  • I tak Energa czerpie zyski po zmianie operatora

   • 17 1

  • nie będziesz miał prądu, nie będzie komentarzy :)

   • 19 2

  • możesz twoja wola tylko pamiętaj ze nieważne z kim podpiszesz umowę to za przesyła zapłacisz enerdze bo wszystkie instalacje w pomorskiem są ich

   • 8 2

  • więc siedź sobie przy świeczkach i trzym ryja i módl się by twoja wieś gdynia nie zbankrutowała bo jej finanse są opłakane

   • 9 6

  • Antku bosy ze wsi rybackiej..

   Przecież u ciebie na wsi łuczywo, świece, ewentualnie lampy naftowe..co ty chcesz zerwać?.Chyba żyłkę albo sieci na ryby!

   • 7 6

  • I krzyż na drogę :-)

   • 5 4

  • to chyba tylko w Polsce ludzie mają takie podejście

   dlatego prywatny biznes boi się u nas sponsoringu: bo mu zaraz Janusz trybun będzie bojkot organizował.

   • 7 0

  • A zrywaj sobie..

   Kogo to obchodzi?

   • 6 1

 • (1)

  Dajcie kasę na Akademię bo trenerzy nie mają za co żyć!

  • 21 7

  • Kto ?

   • 0 0

 • Wszystko mogę Obajtek. (6)

  • 13 11

  • A co na to Kaczor? (5)

   Czy wie,że Energa sponsoruje klubik, którego właścicielem jest niemiaszek i pieniążki zasilają jego konto.

   • 18 26

   • Kaczor wie, że wydajac pieniądze zabrane wyborcom kupi ich głosy. To jest paradosk tej sytuacji. (3)

    Ludzie ciągne mają problem z dostrzeganiem oczywiśtości, że to ich własne pieniądze są trwonione a nie "rządowe".

    • 7 4

    • (1)

     A jak Adamowicz ładuje 4 mln z kasy miasta to czyje to sa pieniądze? Jedni i drudzy robią to samo. Jak Lotos był sponsorem Lechii to kto wtedy rządził?

     • 3 4

     • Oczywiście masz rację. Przytoczyłem przykład Kaczora, bo o nim był pierwszy komentarz. Sytuacja odnosi się

      do każdego rządu.

      • 1 1

    • Masz rację

     przecież rząd nie ma swoich pieniędzy.

     • 2 0

   • Kaczor wspiera patriotycznych kiboli

    a na Lechii dużo tego wśród kibiców

    • 0 3

 • (9)

  System jest chory. Spółki skarbu państwa jak i gminy nie powinny dotować seniorskiego sportu z wyłączeniem reprezentacji kraju. Wyżej wymienione powinny angażować się jedynie w sport juniorski. Dotyczy to zarówno Energii w przypadku Lechii jak i Miasta Gdynia w przypadku Arki i Bałtyku. Piłka seniorska powinna być zabawą dla dorosłych bogatych chłopców.

  • 32 24

  • (7)

   Jakby nie kasa państwa i miasta to dalej byś siedział na Traugutta na drewnianych ławkach i ekscytował się 3 liga podobnie jak w Gdyni i wielu innych miastach. Polskie firmy są za skąpe że pompować taką kasę w sport. Wola przeznaczyć kasę na swój rozwój a nie na wysokie gaże polskich gwiazdeczek

   • 4 3

   • (4)

    Dlatego mówię o dotowaniu sportu juniorskiego. Po wielu latach cała struktura sama by się napędzała dzięki coraz wyższemu poziomowi. Właśnie dzięki szkoleniu i dotowaniu młodzieży. Chętni z dużymi środkami by się znaleźli widząc w tym ekonomiczny sens biznesowy a tak to jest takie oszukiwanie samego siebie, że mam fajny samochód ale nie zasłużyłem na niego tylko tata mi dołożył więc kupiłem.

    • 4 2

    • (3)

     Na finansowniu sportu juniorskiego nie da się wypromować firmy, sport juniorski powinien być dopełnieniem seniorskiego. Cześć kasy z seniorskiej powinna iść na juniorski. Mowie oczywiście o prywatnych firmach. Miasto powinno wspierać sport juniorski i z tym się zgodzę jak najbardziej.

     • 3 0

     • Po co promować spółkę skarbu państwa? Żeby utrudnić prywatnym przedsiębiorstwom kunkurencję? (1)

      Może po prostu zmonopolizujmy rynek.

      • 1 1

      • A myślisz że tu chodzi o promocje spółki tu chodzi o przepływy kasy i układy. W cywilizowanym kraju jak zespół nie osiągnie celu to sponsor przycina trochę kasy a klub wynagrodzenia. A u nas gaże zapewne wzrosną jak piłkarze się dowiedzą że klub wyciągnął więcej kasy od sponsora i miasta

       • 1 2

     • Problem polega na tym, że w przypadku Energii są to przepalone wyrzucone w błoto pieniądze z punktu widzenia biznesowego czy inwestycyjnego. Tu de facto nie żadnych korzyści bo Energa działa z pozycji monopolu a konkretniej oligopolu. Tak wygląda polski rynek energetyczny. Promowanie w taki sposób spółki skarbu państwa z biznesowego i wizerunkowego punktu widzenia jest bezcelowe. Na piłce się zarabia pieniądze ale liga polska jest za słaba i za biedna i duży biznes nie zarobi tu pieniędzy co nie znaczy, że publiczne czy quasi publiczne pieniądze mają być ładowane w prywatne spółki piłkarskie.

      • 2 2

   • Czym innym jest budowanie stadionów na imprezę sportową (Euro) aby wypromować kraj i sport,

    tym bardziej, że prywatne kluby sportowe wynajmują potem za swoje pieniądze owe obiekty. A czym innym jest przekazywanie pieniędzy dla prywartych spółek które płacą zawodowym sportowcom ponad miarę.

    • 2 2

   • To nie kasa Państwa,

    tyko moja, Twoja, tego Pana i tej Pani. To nie Energa sponsoruje, tylko właśnie my wszyscy, kiedy płacisz za prąd, to część tego idzie na Milę et consortes, a Energa jest tylko przekaźnikiem pomiędzy nami szarakami a Dumą Pomorza. Ja się na to nie godzę, żeby Energa dawała na prywatny klub, i nie gadajcie o rozpoznawalności czy reklamie. Gdyby chodziło o reklamę Energi, to bardzo proszę sponsorować Biedrę czy Lidla, tam jeszcze lepsza reklama, jak na każdym metalowym hangarze będzie napis Energa.

    • 2 0

  • Nie rozumiem. Ludzie by chcieli mieć państwowe firmy, ale by nie chcieli aby te firmy chociaż imitowały działalność prywatnych firm. Albo chce się zjeść ciastko albo mieć je na talerzu.

   A tak dla ścisłości to nie jest dotacja tylko umowa sponsorska. Z tego co pamiętam to sponsoring w sporcie jest najtańszą formą reklamy

   • 3 0

 • (4)

  Na hokej symbolicznie 500.000 tez by mogli rzucić tym bardziej że kiedyś go sponsorowali, podobnie z Lotosem i banieczkę oleju można było przygarnąć na meczu. A tak jest wstyd bo Tauron sponsoruje hokej w Katowicach, PGE w Opolu a u nas bieda, tym bardziej że gdańska druzyna ma wole walki, kibiców, a na meczach nie ma chamstwa i dziadostwa.

  • 24 5

  • Tauron nie jest kontrolowany przez Skarb Państwa, bo ten jest jego mniejszościowym udziałowcem. (2)

   Może sobie więc sponsorować kogo chce. W PGE większościowym udziałowcem jest jednak Skarb Państwa co oznacza, że państwowa spółka przekazuje pieniądze prywatnej spółce Lechia S.A. To jest chore.

   • 3 7

   • Cieszę sie, że ludzie minusują moją wypowiedź. To oznacza, że będą się cieszyli jak wyciagne łapki po ich pieniądze dla mojej (1)

    firmy. Szczodrzy ludzie.

    • 1 4

    • do roboty sie weź a nie łapki wyciągasz i piszesz na trójmieście zamiast pracować.

     • 5 0

  • niestety, ale tu działają brutalne prawa

   nie ma tak, że sponsor daje kasę i buduje się klub z pozycją: najpierw klub musi mieć pozycję, potem może się nim zainteresować sponsor.

   przykład Lechii i Lotosu - puki Lechia grała w ówczesnej 2. lidze to Lotos miał ją gdzieś, a tylko awansowała do e-klasy zaraz podpisywali umowę. w międzyczasie wypinając się na przeżywający kłopoty żużel

   ale wtedy kadra cieniowała. jak tylko kadra zaczęła odnosić sukcesy, a Lechia zaczęła mieć problemy z wynikami, to kasę przenieśli z Gdańska na reprezentację

   • 1 0

 • O jakich pucharach jest mowa bo raczej Lechii grozi spadek niż puchary (9)

  • 22 49

  • Spadek..to mówi arczanin, którego klubik kupił utrzymanie w sezonie 2016/17..żałosne.. (7)

   • 14 4

   • Proszę przedstawić dowody. (6)

    • 0 9

    • Dowody zobaczysz niedługo jak się zacznie sezon (1)

     • 7 1

     • No właśnie

      tak myślałem, nie masz dowodów to nie wypisuje głupot trollu!

      • 2 5

    • wystarczy obejrzeć ostatni mecz z Zagłębiem (2)

     to jeden długi 90 minutowy dowód, innych nie trzeba ( np. gol strzelony ręką )

     • 11 2

     • No i co w związku z tym? (1)

      • 0 7

      • Jajco..

       • 5 1

    • jakby były dowody, to by was już nie było

     za tą hańbę jaką był mecz w Lubinie

     • 0 0

  • Superpuchar Grycana, edycja 2017.

   • 1 2

 • AG (5)

  Puchary w gdansku, ale sie usmiałem...kiedy ostatnio klub z gdanska grał w pucharach???? w 1983roku!!!!!

  • 24 39

  • a wy 1979, teraz aby zagrać w pucharach trzeba przejsc eliminacje, których wy NIE przejdziecie (4)

   • 14 7

   • Ale my już gramy w europejskich pucharach w tym sezonie. Eliminacje to też gra w pucharach. (3)

    • 8 13

    • (2)

     Zapłaczesz ze wstydu po tych meczach.

     • 11 1

     • Może i zaplaczemy... (1)

      ale Wy nawet na chwilę nie poczujecie tej atmosfery - nigdy!

      • 5 5

      • strzel ....

       strzel gola ręką i ledwo się utrzymaj.....
       Ponosi Cię, a spadek był blisko....

       • 5 1

 • Bardzo dobra wiadomość! Brawo Energa! (17)

  Lechia to symbol tego regionu. Największy klub na północ od Warszawy. Dobro wspólne dziesiątek tysięcy Pomorzan. Dlatego największe firmy z regionu mają nie tylko zaszczyt, ale wręcz powinność wspierać największą sportową dumę tego regionu. Tak być powinno, tak jest i tak będzie!

  I nie zmieni tego skowyt przedstawicieli klubu, słynącego z korupcji, oszustwa, zakłamania, utrzymywań przy zielonym stoliku i wszystkiego najgorszego co ze sportem może się kojarzyć.

  • 52 27

  • (3)

   Dobro wspólne hehe pisze to kibic klubu który ma kare 400.000 i zamienili 3 punkty za kasę przy zielonym stoliku. Nie jestem ani za Lechia ani za Arka ale trochę samo krytyki by się przydało.

   • 8 10

   • Pretensje do dziadków z PZPN..co to za jakieś ujemne punkty.. (2)

    Zaraz Legi dodadzą z 20 aby mogli zdobyć MP

    • 3 3

    • (1)

     To w pzpn sa dalej dziadki? cały zarzad się zmienił Polska najwyżej w rankingu fifa a w pzpn dalej są dziadki, też coś. Niech wróci stare tam też były dziadki. Wszyscy winni tylko nie my. Hmm to w takim razie kogo wina jest za to 4 miejsce pewnie dziadków.

     • 4 2

     • Rakingi są dobre przy losowaniu e grupach..

      Chyba nie sądzisz, że repry za nami są słabsze np Włochy, Francja itd..

      • 1 1

  • Czy jak kupię dużą państwową spółkę to dalej będzie ona wspólnym dobrem? Mimo, że tylko ja będę zyski kolekcjonował. (2)

   Równie chętnie przeznaczysz publiczne pieniądze na moją spółkę?

   • 3 3

   • nie masz tyle kasy

    • 1 2

   • to jest skomplikowana sprawa

    liczy się tradycja, znaczenie dla regionu, pracownicy, klienci - zależy co byś kupił

    • 1 0

  • A co to dobro wspólne (4)

   ma za osiągnięcia,z których my Pomorzanie moglibyśmy być dumni?

   • 2 1

   • (3)

    4 miejsce? Z 4 miejsca mamy być dumni bo taki jest przekaz, stąd 5 baniek od energii i pewnie z 6 od miasta w nagrodę oczywiście. A i jeszcze kibice dostali prezent droższe karnety za wytrwałość oczywiście za wytrwałość

    • 3 5

    • Wolisz trzynaste i ciągłą walkę o utzymanie? (1)

     • 2 2

     • Wole medal

      • 2 0

    • 4 miejsce w lidze, która nic nie znaczy.

     • 2 3

  • Pomorzanin zaraz chyba dojdzie..... bo go duma tak rozpiera. (1)

   • 2 3

   • Ty już doszedłeś. Masz odciski na ręku?

    • 0 0

  • Lechia Pany !!!!!!!

   • 4 4

  • Sponsor LGTB (1)

   Smiechu warte jaki klub tacy ludzie

   • 4 5

   • To oni sponsorują LGBT? O fuuuuu.....zboczeńcy.

    • 0 0

 • AG (3)

  Lechia puchary- to najkrótszy i najlepszy żart ostatnio w Gdyni:-))) zawsze nad Wami

  • 15 40

  • zawsze nad nami ????w czym ja sie ciebie chłopcze pytam (1)

   kibicowsko odjechalismy wam na lata swietlne....a sportowo zobacz na tabele kompleksiarzu!lepiej wrzuć jakies zdjecia waszej oprawy derbowej heheh

   • 9 4

   • Amber gold 2 precz od państwowych pieniędzy

    • 0 3

  • Puchary???

   Początkowo cieszyłem się że się śledzikom udało ten PP zdobyć ale jak teraz widzę jak sobie nim gębę wycierają i w każdym poście wyrzygują Lechii jakby conajmniej do półfinału LE doszli to mnie zażenowanie ogarnia... o jakiej atmosferze mówicie, zagracie jeden mecz eliminacji, na który przyjdzie pełny stadion (jedyna opcja zapełnienia kurnika oprócz meczu z Lechią) i wrócicie do domów ze spuszczonymi głowami.

   • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 32 20 5 7 57:29 65
2 Arka Gdynia 32 18 8 6 51:31 62
3 GKS Katowice 32 16 8 8 62:33 56
4 Górnik Łęczna 32 13 13 6 33:26 52
5 Wisła Płock 33 14 9 10 45:44 51
6 GKS Tychy 32 16 3 13 42:40 51
7 Wisła Kraków 32 13 11 8 60:42 50
8 Motor Lublin 32 14 8 10 44:40 50
9 Odra Opole 32 14 7 11 39:31 49
10 Miedź Legnica 32 11 12 9 46:34 45
11 Stal Rzeszów 32 13 6 13 49:57 45
12 Znicz Pruszków 33 12 6 15 34:42 42
13 Chrobry Głogów 32 9 9 14 32:49 36
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 32 8 11 13 47:51 35
15 Polonia Warszawa 32 7 10 15 38:48 31
16 Resovia 32 8 7 17 36:56 31
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32 4 11 17 25:56 23
18 Zagłębie Sosnowiec 32 2 10 20 20:51 16
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 33 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA (niedziela, godz. 20:30)
 • Znicz Pruszków - Wisła Płock 2:1 (1:0)
 • Resovia - Motor Lublin
 • sobota
 • Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica
 • GKS Katowice - Wisła Kraków
 • Górnik Łęczna - Stal Rzeszów
 • niedziela
 • Polonia Warszawa - Odra Opole
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy
 • poniedziałek
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów

Ostatnie wyniki

11 maja 2024, godz. 17:30
HIT
33% Wisła Kraków
34% REMIS
33% LECHIA Gdańsk
82% LECHIA Gdańsk
10% REMIS
8% GKS Tychy

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Piotr Matusiak 33 66 63.6%
2 Wojciech Tabis Tabis 33 65 63.6%
3 Łukasz Gawlik 33 65 57.6%
4 Marek Sowiński 33 64 60.6%
5 Mariusz Kamiński 33 64 60.6%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane