Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:0. Druga porażka z rzędu na koniec roku

17 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Mario Maloca posłał piłkę do siatki Wisły Płock, ale wyrównania nie było, bo sędzia odgwizdał spalonego. Lechia Gdańsk zakończyła rok dwiema porażkami z rzędu. Mario Maloca posłał piłkę do siatki Wisły Płock, ale wyrównania nie było, bo sędzia odgwizdał spalonego. Lechia Gdańsk zakończyła rok dwiema porażkami z rzędu.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Wisłą Płock 0:1 (0:1). Gospodarze zaliczyli 11. mecz z rzędu bez porażki u siebie, a biało-zieloni zakończyli rok 2021 dwiema kolejnymi porażkami. Wynik ustalił już w 4. minucie Damian Rasak strzałem z około 30 metrów. Po zmianie stron piłkę do siatki posłał Mario Maloca, ale radość trwała krótko, bo sędzia odgwizdał spalonego. W pierwszej połowie był jeszcze strzał Flavio Paixao w słupek.

10 Wolski

Rezerwowi: 99 Gradecki, 5 Krivotsyuk, 7 Cielemęcki, 8 Tuszyński, 23 Lesniak, 24 Kolar, 33 Zbozień, 92 Furman, 94 Lagator

Zwoliński

Rezerwowi: 1 Alomerović, 2 Pietrzak, 4 Tobers, 8 Kryeziu, 10 Diabate, 17 Żukowski, 22 Ceesay, 36 Makowski, 88 Kałuziński
  • 46' 25 Rzeźniczak Zmiany 5 Krivotsyuk
  • 77' 10 Wolski Zmiany 24 Kolar
  • 77' 20 Sekulski Zmiany 8 Tuszyński
  • 83' 11 Jorginho Zmiany 23 Lesniak
  • 46' 9 Zwoliński Zmiany 10 Diabate
  • 46' 79 Sezonienko Zmiany 22 Ceesay
  • 46' 5 Kopacz Zmiany 17 Żukowski
  • 64' 20 Conrado Zmiany 2 Pietrzak
  • 76' 7 Gajos Zmiany 88 Kałuziński
  • 4' Rasak
  • 52' Michalski
  • 53' trener Bartoszek
  • 70' Krivotsyuk
  • 90+2 Kamiński
  • 38' Zwoliński
  • 54' Diabate
  • 55' Kalkowski asystent pierwszego trenera
  • 73' Maloca

Już 1 grudnia ostrzegaliśmy, że Lechia Gdańsk ma zazwyczaj słabą końcówkę roku. Przypomnij sobie, jak było w poprzednich latach

mimo porażki z Jagiellonią oraz odrobieniu zaległości przez: Raków i Radomiak, Lechia utrzymała 3. miejsce w ekstraklasie

Dusan Kuciak: Myślałem, że kogoś zabiję. Przeczytaj więcej wypowiedzi po meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:2

do gry wchodzą: Zwoliński i Sezonienko (LECHIA Gdańsk) oraz wracający po pauzie za kartki: Nalepa (LECHIA Gdańsk) i Conrado (LECHIA Gdańsk)
warto zapamiętać tę "20", gdyż trener Kaczmarek zapowiada zimą odchudzenie kadry pierwszej drużyny, a jednocześnie do Płocka miał zabrać najlepszych

Przeczytaj, co Tomasz Kaczmarek mówił przed meczem Wisła Płock - Lechia Gdańsk

Kuciak będzie miał przed sobą defensywę, która w połowie została wymieniona

Przeczytaj, gdzie Dusan Kuciak widzi pozytywy w Lechii Gdańsk i czy wcześniej puszczał tyle goli?

na środku drugiej linii pozostaje Gajos, który wrócił przed niespełna tygodniem po przerwie na leczenie kontuzji

Czy Maciej Gajos powinien dostać nowy kontrakt w Lechii Gdańsk? Zagłosuj

będzie to ostatni mecz w ramach umowy patronackiej z Gdańskiej, która przyniosła klubowi w tym roku ponad 8 mln złotych netto

Ile miejskich pieniędzy zostaje w kasie Lechii Gdańsk?

Wisła na własnym stadionie z 10 ostatnich meczów ligowych 8 wygrała i 2 zremisowała, a to wszystko przy bilansie bramkowym 20:3. Ostatni zespołem, który wygrał w Płocku była... Lechia. 30 kwietnia 2021 roku gdańszczanie triumfowali 3:1.

Przypomnij sobie, jak relacjonowaliśmy zwycięstwo Lechii w Płocku 3:1

w ostatniej kolejce Wisła pokonała u siebie Legię 1:0. W porównaniu z tym meczem trener Bartoszek nie dokonał w "11" żadnej zmiany
w "11" Wisły były piłkarz Lechii - Wolski, a na ławce inny eksgdańszczanin - Tuszyński
generalnie Wisła lubi sięgać piłkarzy, którzy grali w Trójmieście. Przeszłość w Arce mają bowiem: Szwoch (Wisła Płock), Tomasik (Wisła Płock) i Zbozień (Wisła Płock)
będzie to drugi mecz 19. i ostatniej kolejki w tym roku w PKO BP Ekstraklas. W pierwszym Wisła Kraków wygrała z Termaliką 3:0, co zdecydowała, że to ta druga drużyna zimować będzie na ostatnim miejscu w tabeli
temperatura dziś poniżej zera w skali Celsjusza
piłkarze na murawie. Lechia biało-zielone koszulki i białe spodenki, Wisła na niebiesko
losowanie kapitanów: Paixao (LECHIA Gdańsk) i Rzeźniczaka (Wisła Płock) sprawiło, że drużyny zamieniają się stronami boiska
1'
od środka mecz rozpoczęła Wisła
1'
18 sekund gry i już po raz pierwszy interweniuje Kuciak (LECHIA Gdańsk)
2'
Kopacz (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Jorginho (Wisła Płock)
2'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Wolskiego
3'
na razie w ataku gospodarze
4'
[1:0] Wisła Płock STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rasak. Strzał pomocnika gospodarzy z około 30 metrów. Nieco wysunięty przed bramkę Kuciak nie sięgnął piłki. Wpadła ona pod poprzeczkę. Pewnym usprawiedliwieniem bramkarza jest to, że Wisła miała rzut wolny i wydawało się, że Tomasik będzie dośrodkowywał, a on podał do Rasaka, który uderzył z dużej odległości
4'
to 6. mecz z rzędu, w którym Lechia traci jako pierwsza gola
6'
próba pierwszego ataku Lechii, ale Paixao (LECHIA Gdańsk) nie utrzymał piłki w boisku
7'
Sezonienki (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
7'
niecelnie główkował Zwoliński z pola bramkowego po dośrodkowaniu z narożnika boiska Durmusa (LECHIA Gdańsk)
8'
Wolski pada w polu karnym po starciu z Sezonienko. Sędzia pozwala grać dalej
9'
sędzia skonsultował się jeszcze z VAR, ale jego decyzja została podtrzymana
10'
posiadanie piłki 55:45 na korzyść Wisły, na razie jeden celny strzał, ten, który dał gospodarzom prowadzenie
12'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) sfaulował Wolskiego przed własnym polem karnym
13'
z rzutu wolnego uderzył Tomasik (Wisła Płock). Piłka po odbiciu od muru trafiła na głowę Rzeźniczaka (Wisła Płock). Jego strzał obronił Kuciak (LECHIA Gdańsk)
14'
zablokowany strzał Paixao (LECHIA Gdańsk) około 20 metrów od bramki miejscowych
15'
rzut rożny wywalczył Durmus (LECHIA Gdańsk)
15'
i kolejny korner po jego dośrodkowaniu z narożnika boiska
16'
Durmus (LECHIA Gdańsk) dośrodkował z rzutu rożnego, a po chwili piłka jeszcze dwukrotnie do niego wracała. Ostatecznie do zagranej przez niego piłki nie doskoczył Zwoliński. Od bramki zacznie Kamiński (Wisła Płock)
18'
Sekulski (Wisła Płock) spudłował z 4. metra po wrzutce Tomasika (Wisła Płock). Szczęście przy Lechii, bo powinno być 2:0
19'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wślizgiem przerwał atak Jorginho (Wisła Płock)
20'
pressing Wisły już pod polem karnym Lechii, ale Conrado (LECHIA Gdańsk) potrafił spod niego wyjść bez straty pilki
21'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) pokazał ładną indywidualną akcję, ale w decydującym momencie niecelnie podawał w pole karne
22'
Kamiński (Wisła Płock) odbił piłkę po strzale Durmusa (LECHIA Gdańsk). Akcja zaczęła się od straty Szwocha (Wisła Płock)
23'
starcie Kamiński (Wisła Płock) - Conrado (LECHIA Gdańsk) w polu karnym Wisły. Kończy się rzutem rożnym
23'
bez zagrożenia dla Wisły po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gajosa (LECHIA Gdańsk)
25'
Lechia zaczyna osiągać optyczną przewagę
26'
niecelnie główkował Sezonienko (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Kopacza (LECHIA Gdańsk)
27'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Tomasika (Wisła Płock), ale Rasak (Wisła Płock) już zdobył rzut rożny, odbijając piłkę od Conrado
28'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Szwocha (Wisła Płock)
29'
już 7. faul Lechii, przy tylko 3 Wisły
30'
kapitalnie interweniuje Kuciak (LECHIA Gdańsk). Odbił piłkę po strzale Wolskiego
31'
ładna i składana akcji. Paixao (LECHIA Gdańsk) posłał piłkę w słupek po podaniu Zwolińskiego
32'
sędzia, na razie ustnie, napomina trenera Bartoszka, który protestował, domagając się kary dla faulującego Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
33'
Durmus (LECHIA Gdańsk) wypuścił do pojedynku sam na sam z bramkarzem Zwolińskiego. Łukasz strzelał z ostrego kąta, ale nie trafił. Po chwili sędzia odgwizdał jeszcze spalonego
34'
posiadanie piłki już 52:48 na korzyść Lechii
34'
Kamiński (Wisła Płock) odbił piłkę po strzale Paixao (LECHIA Gdańsk)
35'
coraz lepszy mecz w Płocku, coraz więcej spięć podbramkowych
35'
i znów Durmus (LECHIA Gdańsk) najpierw z rzutu rożnego, a po chwili jeszcze raz dośrodkował, gdy piłka do niego wróciła. Ty razem posłał futbolówkę poza bramkę
38'
ataki Lechii niemal wyłącznie lewym skrzydłem, gdzie są Durmus (LECHIA Gdańsk) i Conrado (LECHIA Gdańsk)
38'
Żółtą kartką został ukarany Zwoliński (LECHIA Gdańsk), który faulował Szwocha
38'
faule: Lechia 10, Wisła 3
40'
Kamiński (Wisła Płock) przejął piłkę po dośrodkowaniu Nalepy (LECHIA Gdańsk)
41'
kolejna piłka od obrońców Lechii, z pominięciem drugiej linii, ale znów trafia ona łupem bramkarza Wisły
44'
efektowna parada Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Odbił piłkę po strzale Sekulskiego (Wisła Płock), który kończył kontrę Gerbowskiego (Wisła Płock)
45'
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
na boisko leży Jorginho (Wisła Płock). Sędzia pokazuje, aby piłkarz wstał o własnych siłach, a następnie sam pomógł mu wstać
45+2
Kamiński (Wisła Płock) złapał piłkę po dośrodkowaniu Sezonienki (LECHIA Gdańsk)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. WISŁA PŁOCK - LECHIA GDAŃSK 1:0
Lechia dała się zaskoczyć na samym początku gry. Rasak (Wisła Płock) po strzale z dystansu pokonał Kuciaka (LECHIA Gdańsk) już w 4. minucie. Potem jeszcze Sekulski (Wisła Płock) i Wolski mogli podwyższyć wynik.
Jednak, czym dłużej trwał mecz, tym Lechia coraz bardziej rozkręcała się w ofensywie. Paixao (LECHIA Gdańsk) posłał piłkę w słupek, a ponadto Kamiński (Wisła Płock) odbijał piłkę po jego kolejny strzale, jak również po uderzeniu Durmusa (LECHIA Gdańsk).
Ten mecz na pewno nie jest jeszcze rozstrzygnięty, choć martwi, że Lechia po raz 6. z rzędu jako pierwsza straciła gola. W posiadaniu piłki gdańszczanie prowadzą 57:43, a na bramkę rywali, podobnie jak Wisła, strzelali 6 razy.
w Lechii w przerwie intensywnie rozgrzewają się: Żukowski (LECHIA Gdańsk), Ceesay (LECHIA Gdańsk) i Diabate (LECHIA Gdańsk)
46'
ostatecznie 4 zmiany w przerwie, 3 w Lechii, 1 w Wiśle
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zwoliński, w jego miejsce wchodzi Diabate.
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sezonienko, w jego miejsce wchodzi Ceesay.
46'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rzeźniczak, w jego miejsce wchodzi Krivotsyuk.
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kopacz, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
Lechia zdecydowała się na przemeblowania ustawienia na prawej stronie boiska. Gra z tej strony przed przerwą wyglądała o wiele gorzej niż z lewej
46'
Wisła dokonała zaś roszady na środku obrony, zapewne wymuszonej przez kontuzję Rzeźniczaka (Wisła Płock), który był kapitanem gospodarzy
47'
Maloca (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Jorginho (Wisła Płock). Rzut rożny dla miejscowych
48'
krótko rozegrany korner przez Wisłę nie zaskoczył Lechii. Zdecydowanie interweniował Ceesay (LECHIA Gdańsk)
49'
w ataku Lechii po przerwie Diabate (LECHIA Gdańsk)
50'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) nie dał się pokonać Jorginho (Wisła Płock), a był to pojedynek sam na sam.
51'
niecelnie główkował Paixao (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk)
52'
Żółtą kartką został ukarany Michalski (Wisła Płock) po faulu na Diabate
52'
Michalski (Wisła Płock) z tego powodu nie zagra na inaugurację wiosny
53'
Żółtą kartką został ukarany trener Bartoszek (Wisła Płock), który protestował przeciwko decyzji sędziego
54'
Maloca (LECHIA Gdańsk) kieruje piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gajosa. Jednak krótka radość z wyrównania, bo sędzia odgwizdał spalonego. Gol nie zostaje uznany!
54'
Żółtą kartką został ukarany Diabate (LECHIA Gdańsk), najwyraźniej coś musiał powiedzieć sędziemu
55'
sędzia też przy ławce rezerwowej Lechii, która protestuje
55'
Żółtą kartką został ukarany Kalkowski, asystent pierwszego trenera (LECHIA Gdańsk).
57'
Lechia w ataku
57'
teren Kaczmarek, cały czas na stojąco, zachęca podopiecznych do ofensywnej gry
58'
coraz więcej fauli
58'
na murawie jednocześnie leżą: Diabate (LECHIA Gdańsk) i Wolski
58'
interweniują sztaby medyczne obu zespołów
59'
obaj piłkarze schodzą poza boisko
59'
ale tylko przez chwilę obie drużyny w "10", Wolski i Diabate (LECHIA Gdańsk) wracają do gry
59'
rzut rożny dla Wisły po akcji Gerbowskiego (Wisła Płock)
60'
i jeszcze jeden korner, gdyż Żukowski (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Wolskiego z narożnika boiska
61'
tym razem z narożnika boiska Tomasik (Wisła Płock), ale bez zagrożenia dla Lechii
62'
Wolski stracił piłkę w "16" Lechii po kontrze Wisły
63'
zablokowany strzał Wolskiego, a chwilę wcześniej Sekulski (Wisła Płock), który podawał, był na spalonym
63'
szykuje się kolejna zmian w Lechii
64'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
64'
zmiana na lewej obronie Lechii. Trenerowi Kaczmarkowi została jeszcze jedna zmiana
65'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza własną bramkę
65'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Wolskiego z narożnika boiska
66'
od kilku minut przeważa Wisła
66'
już 15. faul Lechii, Wisła ma ich 6
68'
posiadanie piłki 55:45 na korzyść Lechii
68'
Szwoch (Wisła Płock) wypracował rzut rożny. W kornerach 6:6
68'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po dośrodkowaniu Szwocha (Wisła Płock)
69'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) zablokował dośrodkowanie Wolskiego. Rzut rożny dla miejscowych
69'
Tomasik (Wisła Płock) z rzutu wolnego zagrał przed pole karne. Stamtąd strzelał Szwoch (Wisła Płock). Piłka po rykoszecie trafiła w ręce Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
70'
Żółtą kartką został ukarany Krivotsyuk (Wisła Płock), który faulem przerwał kontrę Diabate
71'
po strzale Gajosa (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego piłka odbiła się od muru i wyszła poza bramkę
72'
i jeszcze jeden korner dla Lechii
72'
Kamiński (Wisła Płock) nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska, ale nie było też żadnego z piłkarzy Lechii
72'
Jorginho (Wisła Płock) pobiegł do kontry, ale jest na spalonym
73'
Żółtą kartką został ukarany Maloca (LECHIA Gdańsk) po faulu na Jorginho
74'
po rzucie wolnym Szwocha (Wisła Płock) będzie i rzut rożny dla Wisły
76'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Szwocha (Wisła Płock) z narożnika boiska
76'
trener Kaczmarek szykuje ostatnią zmianę, a w Wiśle zapewne będzie podwójna roszada
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Kałuziński.
77'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wolski, w jego miejsce wchodzi Kolar.
77'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sekulski, w jego miejsce wchodzi Tuszyński.
78'
Lechia wymieniła środkowego pomocnika, Wisła dwie ofensywne zmiany
79'
Kamiński (Wisła Płock) złapał piłkę po dośrodkowaniu Żukowskiego (LECHIA Gdańsk). Niewiele zabrakło Paixao (LECHIA Gdańsk), aby doszedł do strzału
79'
Tuszyński (Wisła Płock) wymaga pomocy medycznej
79'
przez chwilę Wisła w "10", ale Tuszyński (Wisła Płock) będzie kontynuować grę
80'
Paixao (LECHIA Gdańsk) nieznacznie przeniósł piłkę nad poprzeczką
83'
niecelnie główkował Diabate (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
83'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jorginho, w jego miejsce wchodzi Lesniak.
87'
Lechia w drugiej połowie bez celnego strzału
88'
Lesniak (Wisła Płock) kończy kontrę niecelnym strzałem. Jeszcze sędzia dopatrzył się, że piłka dotknęła nogi Żukowskiego (LECHIA Gdańsk) i wskazał na rzut rożny
88'
Wisła krótko z rogu, gdyż już przede wszystkim zależy jej, aby jak najdłużej utrzymać się przy piłce, bo czas "pracuje" dla niej
89'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje po dośrodkowaniu Rasaka (Wisła Płock)
89'
Michalski (Wisła Płock) ucierpiał w zderzeniu z Kuciakiem (LECHIA Gdańsk), choć to on faulował
90'
szybka akcja Lechii, ale strzał Paixao (LECHIA Gdańsk) z 16. metra, choć celny, to za słaby i w środek bramki
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
Tomasik (Wisła Płock) nie pozwolił, by Durmus (LECHIA Gdańsk) dośrodkował. Od bramki Kamiński (Wisła Płock)
90+2
Żółtą kartką został ukarany Kamiński (Wisła Płock) za opóźnianie wybicia piłki od własnej bramki
90+3
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybiegł na środek boiska, aby jak najszybciej rozpocząć grę od rzutu wolnego
90+4
w doliczonym czasie praktycznie cały czas gra na połowie Wisły
90+4
strzał z dystansu Kubickiego (LECHIA Gdańsk) zablokowany
90+4
Kamiński (Wisła Płock) złapał piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
90+5
trener Bartoszek domaga się, by sędzia kończył mecz, choć 5. doliczona minuta jeszcze się nie skończyła
90+6
przepychanki między piłkarzami
90+6
KONIEC MECZU. WISŁA PŁOCK - LECHIA GDAŃSK 1:0
Druga połowa słabsza pod względem działań ofensywnych z obu stron. Maloca (LECHIA Gdańsk) strzelił gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale sędzia nie uznał go z powodu spalonego. Innych klarownych sytuacji na wyrównanie biało-zieloni po przerwie sobie nie stworzyli. Natomiast Wisła mogła poprawić wynik, ale Kuciak (LECHIA Gdańsk) nie dał się pokonać Jorginho (Wisła Płock).
Lechia kończy rok dwoma porażkami z rzędu. O tym, czy utrzyma 3. miejsce rozstrzygną wyniki, które uzyskają Raków (u siebie z Jagiellonią) w sobotę oraz Radomiak (na wyjeździe z Legią) w niedzielę.

18 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 18 2 6 10 20:32 12
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2021-12-19