• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Energa Wybrzeże Gdańsk jest "słaba". Eryk Jóźwiak: To będzie dla nas sądny tydzień

Mikołaj Pachniewski
24 czerwca 2024, godz. 10:00 
Opinie (275)

Energa Wybrzeże - żużel

Eryk Jóźwiak zapewnia, że o utrzymanie Energi Wybrzeża w Metalkas 2. Ekstralidze będzie walczyć do końca. Eryk Jóźwiak zapewnia, że o utrzymanie Energi Wybrzeża w Metalkas 2. Ekstralidze będzie walczyć do końca.

Energa Wybrzeże Gdańsk ma już niewielkie szanse na pozostanie w Metalkas 2. Ekstralidze. - Jesteśmy już nawet do pasa w KLŻ. Była to dla nas kolejna szansa, by przybliżyć się do walki o utrzymanie. Zaprzepaściliśmy tę okazję. Przeszkadzamy sami sobie - tak mecz z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski podsumował menedżer, Eryk Jóźwiak, który przyznał, że jego zespół jest po prostu słaby. Szkoleniowiec zapowiedział także, że najbliższy tydzień będzie sądny dla losów gdańskiego żużla na zapleczu ekstraligi.Energa Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 38:50. Jedną nogą w 2. lidze Energa Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 38:50. Jedną nogą w 2. lidze

Mikołaj Pachniewski: Był to dla Energi Wybrzeża Gdańsk bardzo ważny mecz, z gatunku tych "o życie", by przedłużyć swoje szanse na skuteczną walkę o utrzymanie w Metalkas 2. Ekstralidze, a skończyło się wstydliwą porażką 38:50 i jesteście już jedną nogą w Krajowej Lidze Żużlowej. Jak pan skomentuje to spotkanie?

Eryk Jóźwiak: Ja bym powiedział, że jesteśmy już nawet do pasa w KLŻ. Była to dla nas kolejna szansa, by przybliżyć się do walki o utrzymanie. Zaprzepaściliśmy tę okazję. Przeszkadzamy sami sobie.

Co pan rozumie przez to, że "przeszkadzacie sami sobie"?

Nie wygrywamy meczów, nie zdobywamy punktów. Idziemy cały czas w jednym kierunku. Przed tym meczem byliśmy w tzw. "du***", ale najgorzej, że teraz zaczynamy się tam urządzać.Czego zabrakło w tym meczu z Arged Malesą? W trzecim starcie stracił pan Nicolaia Klindta, ale już od samego początku to goście wypracowali sobie sporą przewagę i właściwie było po sprawie.

Brakuje tego, by drużynie gości zaczęło coś przeszkadzać, bo na razie to wszystko nam przeszkadza. A to warunki atmosferyczne nam przeszkadzają, a to tory, a to początek meczu. Z kolei przeciwnikom jakoś nic nie przeszkadza. Nie ma co dokładać do tego historii, że straciliśmy Nicolaia, bo każdy widzi, w jakim jesteśmy miejscu. Po prostu jesteśmy słabi.

Energa Wybrzeże Gdańsk 2024 - statystyki żużlowców w Metalkas 2. Ekstralidze

kolejno średnia biegowa, mecze, biegi, punkty+bonusy
 1. Niels-Kristian Iversen 1.921 8 38 70+3
 2. Krzysztof Kasprzak 1.919 8 37 61+10
 3. Nicolai Klindt 1.833 8 36 60+6
 4. Mateusz Tonder 1.350 6 20 23+4
 5. Tom Brennan 1.333 8 33 40+4
 6. Adrian Gała 1.182 2 11 12+1
 7. Miłosz Wysocki 0.813 7 32 23+3
 8. Eryk Kamiński 0.333 3 6 2+0
 9. Bartosz Głogowski 0.000 4 10 0+0


Czy mimo tej porażki widzi pan jakieś pozytywy? Chyba można wyróżnić Nielsa-Kristiana Iversena, bo pojechał najlepszy w tym roku w barwach Energi Wybrzeża.

Pozytywy są takie, że tor był doskonały, co widać było po czasach. Warunki do jazdy i ścigania były bardzo dobre. Fajnie, że Niels w końcu odpalił, bo miał ogromne problemy, jeśli chodzi o gdański tor. Widać, że treningi, które mieliśmy, akurat u niego przyniosły pozytywny skutek i cieszy to, że w końcu odnalazł ustawienia na nasz tor. Zobaczymy, czy za tydzień w meczu z Poznaniem to powtórzy.

Przeczytaj, co zrobili żużlowcy przed meczem z Ostrowem Przeczytaj, co zrobili żużlowcy przed meczem z Ostrowem

W tygodniu głośno zrobiło się o ultimatum, które dostali zawodnicy, że jeśli przegrają to w składzie może dojść do sporych zmian. Czy rzeczywiście tak będzie?

To pytanie należy kierować do zarządu, bo to nie było ultimatum postawione przeze mnie. To decyzja zarządu.

W sobotę, 29 czerwca u siebie podejmiecie #OrzechowaOsada PSŻ Poznań. Jak pan podchodzi do tego meczu, bo chyba jeśli tego spotkania nie wygracie to będzie można się na dobre witać z KLŻ?

To będzie mecz, który naprawdę będzie naszą ostatnią szansą, by powalczyć o utrzymanie. Przegrana w tym meczu definitywnie wykluczy nas z walki o uniknięcie spadku. Jesteśmy też teraz już w takiej sytuacji, że nie wszystko jest w naszych rękach i musimy się bardzo oglądać na wyniki innych drużyn. Będziemy musieli liczyć, że wyniki pozostałych meczów będą się układać na naszą korzyść. Sytuacja jest bardzo trudna.

Energa Wybrzeże Gdańsk pogroziła zawodnikom i postawiła ultimatum. Będą zmiany? Energa Wybrzeże Gdańsk pogroziła zawodnikom i postawiła ultimatum. Będą zmiany?

Jest pan optymistą, jeśli chodzi o walkę o utrzymanie, czy patrzy pan realnie na sprawę, że może być to już nie do odwrócenia?

Gdybym nie był optymistą, to byśmy teraz nie stali tu i nie rozmawiali. Walczę do końca i wierzę do końca, że uda się nam utrzymać. Można jednak powiedzieć, że wszystko jest przeciwko nam. Drużyna jest bardzo nierówna, co chwilę mamy jakieś dziury, a na dodatek teraz wypadł nam Nicolai Klindt. Ten sezon w żadnym aspekcie się nam nie układa. Najpierw mieliśmy problem z torem, teraz jest problem z kontuzjami. Nie jest lekko.

Ma pan jakieś wieści odnośnie Nicolaia Klindta?

Czekamy na wyniki badań. Było podejrzenie złamania ręki, ale musimy poczekać na diagnozy lekarskie (badania potwierdziły złamanie ręki oraz uraz kręgu C4 - przyp. red.).Czy bierze pan po powrocie do domu od razu telefon i dzwoni do Mateja Zagara?

Musimy usiąść z zarządem i porozmawiać, co dalej. Tak, jak już pan wspomniał to było ultimatum zarządu i muszę się dowiedzieć, czy ono już wchodzi w życie, czy będzie jakieś inne rozwiązanie. Musimy usiąść i na spokojnie to przemyśleć. Na gorąco ciężko jest coś powiedzieć i deklarować.

Energa Wybrzeże Gdańsk. Zespół wciąż nierówny, margines błędu już minimalny Energa Wybrzeże Gdańsk. Zespół wciąż nierówny, margines błędu już minimalny

Możemy chyba powiedzieć, że najbliższy tydzień będzie sądny dla Energi Wybrzeża Gdańsk?

Oczywiście. Te najbliższe 6 dni zdefiniuje naszą dalszą przyszłość. Wyjścia są dwa: albo będziemy próbowali za wszelką cenę utrzymać się na powierzchni i powalczyć o utrzymanie w Metalkas 2. Ekstralidze, albo po 10. kolejce i meczu z Poznaniem będziemy już mogli szykować się na Krajową Ligę Żużlową.

Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
3 pkt.
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Jak typowano

56% 156 typowań ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% 4 typowania REMIS
43% 119 typowań Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane


Tabela po 9 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 9 6 0 3 ++91 14
2 Innpro ROW Rybnik 8 6 0 2 ++40 14
3 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 9 6 0 3 ++36 13
4 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 9 5 1 3 -10 12
5 Cellfast Wilki Krosno 9 5 0 4 -2 11
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 9 3 0 6 -26 7
7 Texom Stal Rzeszów 9 3 0 6 -36 6
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 8 0 1 7 -93 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-06-28

Wyniki 9 kolejki

 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 38:50 (pierwszy mecz 32:57, bonus dla Ostrowa)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Cellfast Wilki Krosno 59:31 (pierwszy mecz 42:48, bonus dla Polonii)
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - H.Skrzydlewska Orzeł Łodź 51:39 (pierwszy mecz 48:41, bonus dla PSŻ)
 • Texcom Stal Rzeszów - Innpro ROW Rybnik 46:44 (pierwszy mecz 40:49, bonus dla ROW)

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (275)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
28 lipca 2024, godz. 14:00
77% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
4% REMIS
19% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane