• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Wniosek o wyprawkę szkolną tylko do 30.11

ws
5 października 2022, godz. 16:00 
300 zł przysługuje nieżalenie od dochodu na każde uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. 300 zł przysługuje nieżalenie od dochodu na każde uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia.

Ponad 80 mln zł w ramach programu "Dobry start" otrzymało 278 tys. dzieci z Pomorza. Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku, mają na to czas do końca listopada.Ile zapłaciliście w tym roku za wyprawkę szkolną?

Wnioski o świadczenie "300 plus" z programu "Dobry Start" można składać już od 1 lipca. Do tej pory środki na wyprawką szkolną otrzymało ponad 278 tys. dzieci z Pomorza. Łączna kwota wsparcia przekroczyła 83,5 mln zł.

Jak złożyć wniosek o wyprawkę szkolną?- Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o środki na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start", mają czas do 30 listopada. Aby to zrobić, niezbędny jest dowód osobisty, numer rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie, adres mailowy, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli takie jest wystawione. Konieczny jest również PESEL dziecka oraz nazwa i adres szkoły, do której uczęszcza - mówi Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć tylko elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, portalu Emp@tia bądź przez bankowość elektroniczną.

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

Kiedy dostaje się pieniądze na wyprawkę szkolną?- Świadczenie wypłacane jest wyłącznie na rachunek bankowy podany we wniosku. Jeżeli rodzic czy opiekun złoży wniosek w październiku lub listopadzie, pieniądze trafią na konto w ciągu kolejnych dwóch miesięcy - dodaje Cieszyński.
Jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko, od 7 lat do ukończenia przez nie 20 lub 24 roku życia (jeśli posiada orzeczenie o niepełnosprawności).
ws

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (36)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Świata w Katarze!

Relacje LIVE

Najczęściej czytane